Krokodillentranen Rabo amadore.nl/kerst PZC SO eeuweiisigen Politie doet inval bij wethouder Jos van Rey ECONOMIE Mastercard geeft koopgegevens door 15 Rabo-topman Bert Brug- gink kon zijn woede vrij dagmorgen amper verber gen. Denkbeeldig zwaaiend met het Usada-rapport over Lance Armstrong, sprak hij zijn afschuw uit over de wielerwe- reld die daarin geschetst wordt. Als of niet iedereen die langer dan tien jaar rondloopt in dat métier al lang weet in wat voor cultuur Rabo sinds 1996 terecht was gekomen. „Het was de spreekwoordelijke druppel", schetste Bruggink de re den waarom de bank juist nu, en niet bijvoorbeeld al vijfjaar eerder ten tijde van de Rasmussen-affaire, als sponsor uit de wielersport stapt. Die druppel heeft evenwel veel weg van een krokodillentraan. Rabo gaat er, afgaande op zijn tv-spotjes, prat op van alle wereldmarkten thuis te zijn. Van iemand die zeventien jaar lang in totaal 175 miljoen in het (prof)wielrennen steekt, mag ver wacht worden dat hij ook die marlet van binnen en van buiten kent Vra gen over hoe het kan dat hij verrast kan zijn door de uitkomst van het Usada-rapport, werden kribbig ter zijde geschoven. Het lijkt erop dat Bruggink en zijn Raad van Bestuur dinsdag hebben gehandeld vanuit een gevoel van 'houdt het dan nooit op'. En niet vanuit een zakelij ke bestudering van de markt, die volgens velen de laatste jaren enorm aan het verbeteren is. 'Pa niekvoetbal', noemde iemand het gisteren. Bruggink voerde aan dat de waarderingscijfers onder zijn klanten voor het wielrennen drama tisch zijn gedaald de laatste week. Hij moest wel wat doen. Normaal scoort onder de klanten geen sport hoger dan het wielrennen, voegde hij er aan toe. De renners zijn boos dat ze op het moment dat de 'koersen' van hun sport laag staan, worden afgerekend op de daden van een vorige genera tie. Ook glipt hier en daar een kro- kodillentraafttje mee naar buiten. Renners als Cancellara, Wiggins en Millar laten geen gelegenheid onbe nut om (pro-actief) hun afschuw uit te spreken over dopinggebrui- kers. De keurig opgevoede renners en ploegleiders van Rabobank hoor je nooit openlijk afstand nemen van de generatie voor hen. Ook dat is de makke van Rabo. Het bedrijf moet netjes overkomen in zijn ei gen bankwereld. Het kan niet opere ren in een jungle die op de keurige Bruggink overkomt als 'verrot en ziek'. Wielrennen is een volkssport en dat volk zal naar goed katholiek gebruik eenieders zonde uiteinde lijk weer vergeven. De oude Boeren leenbank kan niets meer met zo'n listige volkssport Hockey past de Rabo kennelijk beter. ZATERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Bewolkt en 20 oktober 2012 I 254e jaargang nr. 249 - los nr zaterdag 2,70, abonneeprijs 1,01 zacht, 17° SPECTRUM Aart Staartjes blijft een beetje dwars Rabobank stopt met de pro fessionele wielerploeg. Het bedrijf moet netjes overko men in de bankwereld. De sponsor kan niet opereren in een 'zieke' jungle. door Ad Pertijs pagina 3: commentaar pagfna 12: Wielerliefde maakte blind pagina: 36: Rabo gelooft alleen in jeugd j De Rabobankploeg in 2004, met onder anderen Levi Leipheimer (derde van en Michael Boogerd (vooraan). MIDDELBURG - In Zeeland wonen tachtig eeuweiingen, van wie bijna de helft, 34, in Zeeuws-Vlaande- ren. De oudste inwoner van Zee land, Hendrik Ringelberg uit Zie- rikzee, wordt vandaag 105. pagina 2 en 3: '105 jaar oud, dat is toch niet te geloven?' Ga verder óp www.pzcwonen.nl ROERMOND - Wethouder van Roer mond en Eerste Kamerlid Jos van Rey (WD) wordt verdacht van ambtelijke corruptie en het lekken van vertrouwelijke informatie. De Rijksrecherche deed vrijdag inval len in de woning van Van Rey, zijn werkkamer in het stadhuis en in de woningen van zijn zoon en een dochter. Bij de invallen wer den computers en administratie in beslag genomen. Het OM ver denkt hem van lekken van vertrou welijke informatie naar partijge noot Ricardo Offermanns. De Rijksrecherche beschouwt Offer mans als medeverdachte in het on derzoek. pagina 4: WD zit met affaires DE STELLING Rabobank moet profwielerploeg blijven steunen Reageer op pzc.nl UW MENING 422 reacties Stille tocht voor een hond is absurd eens MHMHHN 87% oneens Bi 13% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 »r 8 ziiósshssssa?11 .2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1