Wie verdient de KvK-Startersprijs? Genomineerden voor de Zeeuwse KvK-Startersprijs Stem op het beste Ondernemersplan m Een goed ondernemingsplan vormt de basis van een goede start. Daarom beloont de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland de startende ondernemer met het béste ondernemingsplan met de KvK-Startersprijs, In Zeeland zijn de vol gende startendeondernemers genomineerd voor de KvK-Startersprijs: Karlijn Nieuwets en Martijn de Groot van Grandcafë de 'Graanbeurs in Terneuzen, Sabine Flipse van UnIQtalent in Koudekerke en Nina de Jongh en Monique Adri- aanse van Tiaki Travel in Middelburg. Alle regionale ondernemers, die sinds 1 januari 2011 zijn gestart, konden met hun ondernemingsplan meedingen naar deze prijs. Deelname is natuurlijk een prima kans om het ondernemingsplan te laten beoordelen door een vakkundige jury. Door de plan nen goed op papier te zetten vergroot je de slagings- kans van je bedrijf. Alle facetten van de onderneming komen aan de orde en duidelijk wordt of de plannen financieel en commercieel haalbaar zijn. De jury heeft bij het beoordelen van de plannen gelet op de motivatie voor de start van een eigen bedrijf, het realiteitsgehalte van het plan, de volledigheid ervan, de originaliteit en innovativiteit. De Zeeuwse jury bestaat uit Willem Ausems van de Hogeschool Zee land, Joop Maas van Boom Communicatie, Henriëtte Swartjes van Strandsport Zeeland, Marjan Vermaire, ABN AMRO en KvK-adviseur Erik Oele. Uitreiking tijdens Contacta De Zeeuwse KvK-Starterspijs wordt uitgereikt tij dens de Contacta in Goes. De genomineerde onder nemers presenteren hun plannen daar op woensdag 7 november om 20.30 uur. Naast de jury kan ook het publiek zijn stem uitbrengen. De publieksstem telt voor 25% mee in het eindoordeel. Laat uw stem horen en beoordeel welke jonge ondernemer deze prijs het meest verdient. De winnaar ontvangt 1.000 euro om in het bedrijf te investeren. Ga naar www.kvk.nl/startersprijs en breng snel uw stem uit! Grandcafé de Graanbeurs Karlijn Nieuwets en Martijn de Groot Terneuzen www.degraanbeurs.com Met beide ruim 10 jaar ervaring in het hotelmanage- ment werden Karlijn Nieuwets en Martijn de Groot eigenaar van een eigen horecazaak. De Graanbeurs is al meer dan een eeuw een begrip in het centrum van Terneuzen. Na een forse verbouwing waarbij details van het verleden bleven gehandhaafd hebben ze in maart hun zaak geopend. Veel vaste klanten en toevallige bezoekers weten de Graanbeurs inmid dels te vinden. De ondernemers zijn ook heel actief op facebook en haken aan op actuele thema's als de BTW-verhoging en een 'vijftig tinten arrangement'. "Onze droom is om een eigen zaak te hebben waar iedereen zich thuis voelt, waar het gezellig is, waar je je weikóm voelt en waar je geniet van heerlijke gerechten zoals ze bedoeld zijn. We zijn de Graan beurs begonnen uit liefde voor ons vak. Tiaki Travel Nina de jongh en Monique Adriaanse Middelburg www.tiakitravel.nl Tiaki Travel biedt een totaalpakket aan reizen naar Australië en Nieuw Zeeland. Beide starters waren ooit collega's bij een reisspecialist en besloten hun krachten te bundelen. Tiaki Travel is geboren uit pas sie voor (het reizen in) Australië en Nieuw-Zeeland. Het oorspronkelijke idee voor een eigen bedrijf stamt al uit 2006 maar is in de loop der jaren concre ter geworden en steeds verder door ontwikkeld. In de voorbereiding is ook veel tijd gestoken in verdie pingvan allerlei zaken en de financiën. "De website kostte ons meer tijd en energie dan ver wacht maar sinds we online zijn gaan de zaken in een sneltreinvaart. We hopen binnen afzienbare tijd beiden full time met Tiaki Travel bezig te zijn. UnIQtalent Sabine Flipse Koudekerke www.uniqtalent.nl UnIQtalent is een onderwijsbegeleidingsbureau, dat is gespecialiseerd in het begeleiden van kinderen met hoogbegaafdheid, beelddenken en leer- en gedrags problemen. Dat gebeurt op individuele basis of in groepen, op school, bij het kind thuis of .bij Sabine Flipse thuis. Ook biedt zij trainingen en workshops aan voor scholen en ouders. Voor haar uitgebreide ondernemingsplan heeft zij o.a. een aantal ouders naar hun ervaringen gevraagd. "Afkomstig uit de onderwijswereld zie ik een mooie kans om kinderen te begeleiden op een kleinschalige en persoonlijke manier. Ik wil graag mijn eigen koers daarbij varen en heb me vervolgens goed voorbereid om een eigen bedrijf te starten. Ik zie veel mogelijk heden omdat veel ouders zoeken naar oplossingen voor hun kinderen en erin de regio nog niet veel ver gelijkbaar aanbod is. www.kvk.nl/weekvandestarter 2 Start goed voorbereid je eigen bedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19