gen117 brieven zaterdag 20 oktober 2012 I S 0 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Beroepsrisico Dat staatssecretaris Fred Teeven te ver zou zijn gegaan met zijn op merking dat inbrekers (evenals loodgieters, dakdekkers, glazenwas sers enzovoort) een beroepsrisico hebben, valt mijns inziens onder het hoofdstuk juridische haarklove rij. Fred Teeven deed een uitspraak die algemeen bekend wordt ge acht. Charles Dickens beschreef dit risico al: Olivier Twist kreeg een schotwond tijdens een inbraakpo ging, Bill Sikes verstrikte zich in zijn 'reddings'touw bij zijn vlucht over de daken. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Tanja Nijmeijer De Fare, bevrijdingsbeweging in Colombia en Tanja Nijmeijer die zich ooit bij de Fare heeft aangeslo ten, worden vanzelfsprekend hier door de media in een kwaad dag licht gesteld. Het gegeven dat Tanja Nijmeijer zich ooit bij de Fare heeft aangesloten, uit overtuiging in een strijd tegen een moorddadig dictatoriaal regime doet in onze media weinig ter zake. Het moord dadige dictatoriale regime is im mers een pro-westerse dictatuur in dienst van de VS. Zolang het 'on ze' dictatuur is kan de dictatuur niet fout zijn. Zolang de moordpartijen of oorlo gen en eventuele rebellie in de kaarten speelt van het westerse ka pitalisme, geen probleem, is dat niet zo, dan wordt het 'terrorisme'. De stap die Tanja Nijmeijer ooit heeft gezet om zich daadwerkelijk op gevaar van eigen leven in te zet ten tegen onderdrukking van een bevolking, valt eerder te respecte ren dan te veroordelen. In feite stapte zij in de voetsporen van geu- rillastrijders, zoals Che Guevara. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Provincie De leeg(roof)loop van de werkgele genheid in onze provincie neemt grote vormen aan. Maar het is dui delijk dat in politiek Den Haag al lang wordt gewerkt aan de vor ming van grotere bestuurlijke een heden dan provincies, vorming van grote regio's is de toekomst, Zeeland-Noord naar de regio Hol land en het overige naar de regio Brabant (Zeeuws-Vlaanderen, naar het gewest Vlaanderen, dan is ont- polderen een buitenlandse aangele genheid). Droevig te moeten con stateren dat onze bestuurlijke verte genwoordigers en ook vertegen woordigers uit het bedrijfsleven het hoofd in de schoot leggen, ze hebben al ondertekend of gaan ak koord, en dan is hun opmerking dat er misschien ondersteunende diensten naar onze provincie ko men, mosterd na de maaltijd. Wat krijgen we eventueel terug, een op slagplaats voor gevonden/gestolen voorwerpen, of een archief van ge dane rechtszaken? Is dat de prijs die we moeten betalen voor het 'binnenhalen' van de marinierska zerne, zo ja dan is dat een slechte deal. Geen reden om misprijzend te doen over personen die opko men voor het Zeeuws belang, die verdienen steun. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Europa Europa vreest meer fraudezaken. Daar hoéf je niet voor te hebben doorgeleerd om daar zeker van te zijn. Toen in het verleden de Euro pese samenwerking begon, werd er al gefraudeerd met in- en uitvoer- heffingen. Dus naarmate de Unie groter wordt, zal de fraude ook stij gen. Een Belgische eurocommissa ris zou voor de fiscus 1,2 miljoen euro hebben verduisterd en mag blijven zitten. Het is net doping, er is iemand die 7X de Tour wint en slechts door het 'verraad' van voor malige ploeggenoten komt de waar heid boven tafel. Het enige waar we bang voor moeten zijn, al die fi guren die voor Europa 'werken', van ambtenaar tot politicus, zal vechten voor die baan. Europa is begonnen en zal nooit ophouden te bestaan evenals de euro, wat er ook gebeurt. Griekenland en Span je traineren nu al geruime tijd, het kliekje in Brussel geeft maar tijd en geld. Vergeet een ding niet, wij be talen ook hun torenhoge inkomen. A. de Waeie H. Dunantstraat 20, Koewacht Dijk 1 .en De watersnoodramp had als be langrijke oorzaak de zwakke dij ken. Dat waren bergen van klei op een losse ondergrond. Ze werden langs de onderkant weggespoeld door het water en zakten dan in. Toen er nieuwe dijken kwamen, moesten die voldoen aan nieuwe normen. Een goed fundament met daarop een dijklichaam verstevigd met stenen en bitumen. Daarbij steekt het fundament 30 tot 50 me ter uit aan beide kanten van de ech te dijk. Een dure constructie die veel land kostte maar veiligheid stond boven aan. Die normen zijn vastgelegd in de Deltawet van 1958. Ik weet dat omdat mijn broer er aan werkte als landmeter. Als men dijken gaat ver plaatsen moeten die ook weer vol doen aan diezelfde, of nog strenge re eisen, de Schelde kan heel ge vaarlijk zijn! Dat worden zeer dure constructies. Gaan de voorstanders van het ontpolderen ons daar mee opschepen of betalen ze het uit hun eigen zald J. ©items Notendijk 49, Terhole Prorail 'Snelheid spoor niet afdwingbaar': Nederlandse burgers hebben te ma ken met honderdduizenden regel tjes waaraan ze zich moeten hou den. Dat is keurig in wetten vastgelegd, nu blijkt dat Prorail maar kan doen en laten wat ze wil, getuige de uit spraak van het ministerie Van In frastructuur 8c Milieu tijdens een rechtszaak. Zelfs het ministerie van I8cM weet niet zeker of het een maximumsnelheid voor goederen treinen in Goes en Kapelle kan op leggen, laat staan afdwingen, laat een woordvoerster weten. 'Op de autowegen zijn wij de wegbehëer- der, maar op het spoor is dat Pro rail'. Wordt het dan niet tijd dat er een wet komt die dat gaat regelen? Voorlopig is Prorail dus blijkbaar boven elke wet verheven. Rob Stratimg Koningin Wilhelminstraat 4, Kloetinge De Vleeshal Behalve veel lovende woorden lees ik ook veel ergernissen over de lo pende expositie in De Vleeshal. Wat dat allemaal niet kost. Dat kan ik u vertellen. Vierhonderd ijzeren buizen van zes meter voor ringen met een diameter van 191 cm, gebo gen en gelast door de firma Van Belzen, plus het transport naar De Vleeshal. Tijdens een bezoek was ik daar met een jongetje van een jaar of zeven - met z'n moeder. Hij wilde precies weten hoe dat in el kaar zat. Ik leidde hem rond en liet hem zien hoe je van vier ringen een pyramide maakt, van zes een kubus en van twaalf een dodecahe dron. De suppoost maakte voor hem een tekeningetje hoe de rin gen met tape aan elkaar worden ge zet. Hij schreef het allemaal op. Z'n moeder zei, dat hij dat thuis ging namaken. Wat dat waard is kunt u, meneer Pienekeutel, niet betalen. De discussie rond het bestaans recht van De Vleeshal hebben we gehad. Ik dacht dat oud-burgemees- ter Wolters dat in november 1979 definitief had opgelost. Jan Karman Sint Pieterstraat 9, Middelburg N£ÜWe SCHOUUBÜf® VAN De8AAN ....ALSZêHü N/£J/Nfe Pon &AM2iTïïFl Uitsluitend geldig op za. 20 OKTOBER Elders 119 verblijf in een 3 -sterren hotel nabij Zwolle ontbijt wandelroute 1 x erwtensoep 1 x koffie met gebak Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 Prijzen zijn 'p.p.. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn-exclusie/ reserve, jgskos.'i 3 dgn Winterarrangement ZWOLLE waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17