blind mee, imagoschade blijft uit 'De echte wielerfan leeft in de hoop dat de stal nu wordt zaterdag 20 oktober2012 schoongeveegd, ik heb het gevoel dat hij vergevingsgezinder is' 13 ÏÏÈÈ0vMê Peter Winnen, oud-wielrenner dat afgelopen dinsdag genomen zou zijn in de Raad van Bestuur, doodzonde. „Maar doorgaan als sponsor zou kunnen resulteren in schade voor de bank." Rabobank stak de afgelopen zeven tien jaar 175 miljoen euro in de wielersport. De sponsor peilde maandelijks het enthousiasme voor de sport bij en kele duizenden bankklanten via de lokale vestigingen. Bruggink: „De afgelopen tien jaar scoorde wielrennen onverminderd hoge populariteitscijfers. 90 procent was enthousiast of heel enthou siast. De laatste weken is dat per centage in een vrije val terechtge komen." De druppel die de emmer deed overlopen was het vorige week uit gekomen rapport van de Ameri kaanse dopingautoriteit Usada over dopinggebruik door Lance Armstrong en zijn voormalige ploegmaten, aldus Bruggink. „Dat rapport is ronduit schok kend. De internationale wielerwe- reld, inclusief de overkoepelende instanties, is behoorlijk verziekt." „Dat ze bij de amateursport betrok ken blijven, is te prijzen. Maar de publiciteit die dat teweegbrengt valt natuurlijk in het niet bij evene menten als een Tour de France", zegt Cees van Riel, professor in corporate communicatie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam Volgens Van Riel, die een metho de ontwikkelde om de reputatie van bedrijven te meten, valt de schade mee voor Rabobank. „In de internationale reputatieranglijs ten van banken staat Rabobank al tijd ver bovenaan. De bank scoort een zeven, terwijl de concurren ten het met kleine zesjes moeten doen. De reputatieschade door de ze hele wieleraffaire zal dan ook gering zijn." Het besluit van Rabobank om het peloton de rug toe te keren, kan volgens marketingman Van Ooster hout een domino-effect teweeg brengen. „Rabobank wordt in de sponsor wereld gezien als een modelspon sor. Nu de bank de handdoek gooit, zullen bij veel kleinere spon sors de alarmbellen gaan rinkelen. Al is het afbreukrisico voor een fi nanciële instelling natuurlijk veel groter dan voor een sportkleding- merk of een touroperator", zegt Van Oosterhout. 2007 Celetruidrager Rasmussen uit Tour gezet en ontslagen na overtreding regels 2007 2009 Mentsjov wint Giro 2009 2010 Sponsorcontract verlengd tot 2016 budget: 15 miljoen 2010 2011 2012 Rabobank stopt als sponsor profploeg na dopingrapport 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13