en geen huizen 'Reactie bibliotheek op korting amateuristisch' Promotie De Loos zaterdag 20 oktober 2012 ANTWERPEN India hoofdrolspeler op Vakantiesalon India is van 24 tot en met 28 janua ri gastland tijdens de vijfendertig ste Vakantiesalon Vlaanderen in Antwerp Expo. Het land zit in de lift als vakantiebestemming. Vorig jaar gingen bijna 120.000 reizigers uit de Benelux naar het 'continent India'. „India is enorm veelzijdig qua cul turen, talen, religies en tradities", motiveert zegsvrouwe Alexandra Liebaert van de Vakantiesalon de keuze voor dat land. Na het faillisement van de Euregiotuinen praatte Sluis met verschillende projectont wikkelaars over huizenbouw op het terrein. Twee jaar geleden kwam Bouwfonds nog met een plan voor de bouw van 155 woningen. Ook dat plan strandde echter. BRESKENS/CADZAND De Strandloper houdt Bevrijdingstocht Wandelclub De Strandloper houdt zondag de Bevrijdingstocht tussen Cadzand en Breskens. Deelnemers kunnen starten en finishen bij De Sporthal in Cadzand en De Hooge Platen in Breskens. Er is keuze uit 7,5 kilometer, 15 kilo meter en 30 kilometer. Die laatste afstand is de volledige route heen en weer. Starten kan tussen 8 en 12 uur (langste afstand tussen 8 en 11 uur). Meelopen kost 2,50 euro; le den betalen 1,50 euro. BIERVLIET - Heemkundige en dia lectliefhebber Rinus Willemsen houdt donderdag vanaf 14.00 uur een lezing over de geschiedenis van Biervliet in de maquettezaal van Het Trefpunt. Willemsen verhaalt over de tijd van burgemeester en arts Cornelis van Altena die in 1849 naar Ameri ka vertrok. Ook een afwaterings plan uit i860, dat pas in 1970 werd gerealiseerd, komt ter sprake, even als de bereikbaarheid van Biervliet per boot, tram, bus of fiets. Ook de recente opgravingen bij de N61 komen aan bod tijdens de eer ste uit een reeks van vier lezingen komend winterseizoen. Toegangs kaarten a vier euro zijn verkrijg baar in 't Winckeltje. ÜHMUM9I UNSTSTOF RAMEN EN LUMINIUM RAMEN-ROL heroaj g)mado;nB veka HULST - Stijn de Loos, oud-leerling van het Reynaertcollege in Hulst, heeft aan de Technische Universi teit Eindhoven de titel doctor in de scheikundige technologie be haald. Hij verdedigde deze week met succes zijn promotie-onder zoek 'Smart micro reactors: carbon nano fibers and pillars in micro channels'. Stijn is nu werkzaam bij Dow in Terneuzen op de afdeling Research 8c Development. Recreatieprojecten Zeeland, uitbater van de automatenhal in Toversluis, dreigt de gemeente Sluis met een claim. De windturbines bij Hoofdplaat werden een molensteen om de nek van de gemeente. Die ging voor tonnen het schip in. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - 'Ongelooflijk amateu ristisch'. Zo omschrijft wethouder Co van Schaik de reactie van de bi bliotheek op de door de gemeente Terneuzen aangekondigde bezuini gingen. „Wij moeten als gemeente enorm bezuinigen, 5,4 miljoen eu ro in 2013. Je mag dan toch van een professioneel geleide gesubsidi eerde instelling als de bibliotheek verwachten dat die meedenkt om daaraan gestalte te geven." Het college van B en W van Ter- neuzen wil in 2013 50.000 euro op de bibliotheeksubsidie van 1,3 mil joen korten en in 2014 nog 1,5 ton. Dat kan volgens de bibliotheeklei ding alleen door vier van de negen filialen in de gemeente Terneuzen te sluiten, in Koewacht, Zaamslag, Hoek en Philippine. „Die reactie is niet meer van deze tijd", stelt wet houder Van Schaik. „Je zou toch meer creativiteit verwachten." Bibliotheekdirecteur Rudi Crom- been reageert onderkoeld op Van Schaik. Hij wijst erop dat zijn kos ten vooral in huur en personeel zit ten. „We hebberi alleen willen aan geven welke gevolgen de korting heeft." De gemeenteraad van Ter neuzen bespreekt volgende week de ontwerp-begroting 2013, en dus ook de bibliotheeksubsidie. In multifunctioneel centrum 't To rentje aan de Monnikenstraat in Groede is vandaag, zaterdag, een hobbymarkt in het teken van de herfst. Hobbyisten laten zien wat ze in hun mars hebben, onder meer met bloemstukjes, zijdeschil deren en machinaal borduren. Ook zijn er workshops en is de groene polderwinkel aanwezig met streek producten. De openingstijd is van 11.00 tot 16.00 uur. KLOOSTERZANDE Fancy fair Rode Kruis in zaal Rozenhof Zo had het eruit kunnen zien... Sluis aan Zee kwam er nooit en kostte de gemeente Sluis uiteindelijk 1,2 miljoen euro. GROEDE Hobbymarkt 't Torentje in teken van herfst De trieste overblijfsels van de Euregiotuinen: overwoekerde paden en brug getjes en een vervallen hoofdgebouw. archieffoto's Peter Nicolai Zaal Rozenhof aan de Rozenstraat in Kloosterzande biedt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur onderdak aan een fancy fair van de lokale Ro de Kruis-afdeling. Kussens, sokken, sjaals, schorten, kerstspullen en handdoeken worden er onder meer aangeboden, van de hand van deelnemers aan de wekelijkse handwerkmiddag. Ook worden er vers gebakken wafels verkocht en zijn er enkele raadspelletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 135