Kans op grote claims achtervolgt Sluis Geen wellness... Lijken één voor één uit kast www.mert-autos.nl 2.61 fes 'Ik mis het vrijheidsgevoel' almanak Rustmoment Serie diefstallen in Zeeuws-Vlaanderen PZC In- en verkoop van gebruikte auto's zaterdag 20 oktober 2012 door Christel Tuin Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de' Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de F rel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de-hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Dennis Martens uit de klas van Christel. Dennis Martens haalde als wielrenner zijn hart op in Zeeuws-Vlaanderen, maar in zijn huidige rol als consultant denkt hij nooit aan een terugkeer. Wielrennen. Dat is de sport waar het le ven van Dennis ja renlang om draai de. „Zeeuws-Vlaanderen is daar voor natuurlijk een ideale streek. Ik woonde in Koewacht en fietste graag in de omliggende polders. Op mijn tiende sloot ik mij aan bij Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Dat België vlakbij is, was heel fijn want ik heb veel wedstrijden in Vlaande ren gereden. Uiteindelijk zat ik bij de Vlaamse beloften en heb ik zelfs in Spanje een aantal weken bij een gastgezin gewoond om daar te trainen. Het was dan ook jarenlang mijn doel om profwiel renner te worden." Op zijn twintigste legde Dennis zich erbij neer dat een profcar rière er helaas niet inzat. „Ik heb jarenlang keihard getraind en op mijn voeding gelet, maar uiteinde lijk kwam ik fysiek tekort. Als ik een hele goede dag had, kon ik met de besten mee. Maar je moet elke dag op zo'n niveau kunnen functioneren om bij de echte top pers te horen." Gelukkig had hij niet al zijn pijlen op het wielrennen gericht. Den nis studeerde ook organisatiewe tenschappen in Tilburg. Daar zat hij op kamers. „Ik vond de over gang van Zeeuws-Vlaanderen naar Tilburg echt een schok. Ik heb een half jaar moeten wennen aan de drukte. Ook miste ik heel erg een gevoel van vrijheid, je kunt in Tilburg, en ook in Zeist waar ik nu woon, nooit echt al leen en dichtbij de natuur zijn." «8»«®e3see96 s Voor rustmomenten had je vroeger de veerboot over de Westerschelde. Tuurlijk, je moest wel eens haasten om op tijd te zijn, maar zat je er een maal op, dan kon je onderuit zak ken. Helaas, die tijden zijn voorbij. De tunnel geeft slechts af en toe 'rust', bij een pechgeval, waarmee je natuurlijk geen rekening hebt gehou den. Nee, dan de brug bij Sluiskil, Tot twee keer toe had een wellnessondernemer interesse in de koop van het ontvangstge bouw op het complex Euregiotuinen. In 2010 ketsten onderhandelingen met Villa Aqua uit Oostende op het laatste moment af. door Martijn de Koning De dreigende strop als ge volg van het debacle met de Euregiotuinen is niet de enige finan ciële tegenvaller waar de gemeente Sluis in de begroting voor 2013 re kening mee houdt. Er loopt momenteel ook een com plexe juridische driehoekszaak tus sen de gemeente, Recreatieprojec ten Zeeland (dat de automatenhal in Toversluis exploiteert) en Casi no Sluis (in hotel De Dikke van Dale). Die gaan onder meer over het collegebesluit om Casino Sluis begin 2010 geen nieuwe vergun ning te geven en een nieuw be sluit, een paar maanden later, om dat toch wel te doen. Zowel Casi no Sluis als Toversluis zijn ontevre den over het verloop en bepaalde uitkomsten van de procedure en stapten naar de rechter. „Er lopen nu zes zaken bij de rechtbank, die elkaar deels overlappen", legt ge meentewoordvoerster Marjolein Reinhoudt uit. „We hadden de hoop dat er één totaaluitspraak zou komen, maar de rechtbank heeft laten weten dat dit er niet in zit." De uitspraken van de rechtbank kunnen voor beide partijen aanlei ding zijn schadeclaims in te die nen bij de gemeente Sluis. Dat die best kans van slagen hebben, blijkt uit cijfers in de gemeentelijke be groting. De hoogte van de claims kan, zo denkt Sluis zelf, oplopen tot 250.000 euro. De kans dat die ook (deels) moet worden uitbe taald, wordt in het gemeentehuis op 60 procent ingeschat. Dennis Martens (26), 5 vwo Reynaert college (2002). Toch is hij niet meer van plan om terug te keren, omdat er te weinig mogelijkheden zijn op de arbeids markt Op dit moment werkt Den nis als consultant. Wat zou hij de beleidsmakers in Zeeuws-Vlaande ren adviseren om de krimp tegen te gaan? „Het lijkt me goed om pas afgestudeerden uit de regio te informeren over de mogelijkhe den in Zeeuws-Vlaanderen. Op dat moment zijn velen namelijk nog flexibel. Een goed idee zou een website zijn waarbij niet al leen informatie gegeven wordt op het gebied van banen, maar ook op het gebied van wonen. Regio's in het oosten van Nederland en Zuid-Limburg hebben bijvoor beeld hele projecten opgezet om het hele 'terugkeerproces' te facili- teren. Dat moeten ze in Zeeuws-Vlaanderen ook doen." Tip? redactie@pzc.nl De Sluise politiek probeert de pijnlijke bestuurlijke his torie achter zich te laten. Spoken uit het verleden dui ken echter steeds op, waar door dat erg moeilijk is. Toen het huidige college van burgemeester en wet houders halverwege 2010 aantrad, werd het al ge fluisterd: die zullen nog heel wat lijken in de kast ontdekken. Dat het in de jaren ervoor een bestuur lijke en financiële janboel was in Sluis, is bekend. Dat het nieuwe college te maken zou krijgen met vervelende erfenissen uit het verle den, wisten de leden ervan natuur lijk ook wel. Maar leuk is het niet als de gevreesde lijken ook daad werkelijk uit kast beginnen te val len, en toch rotter blijken dan stie kem was gehoopt. In ruim een jaar tijd krijgt Sluis nu te maken met schadeposten die te door Martijn de Koning wijten zijn aan wanbeleid in de af gelopen tien jaar. Het begon vorig voorjaar met de toekenning van planschadevergoedingen aan om wonenden van de vijf windmo lens bij Hoofdplaat. Het gemeente bestuur dat een jaar of zeven gele den toestemming gaf voor de bouw ervan, had over het hoofd gezien dat biiren wel eens zo'n ver goeding konden opeisen. Een para graaf waardoor zo'n claim op de initiatiefnemers van het project kon worden afgewenteld, ontbrak in de contracten. Sluis ging de boot in voor meer dan 400.000 eu ro. De gemeente ontvangt wel jaar lijks zo'n 16.000 euro aan ozb-be- lasting voor de molens. Begin dit jaar kwam daar, na een arbitragezaak, de eindscore van het mislukte project 'Sluis aan Zee' bovenop. De gemeente was er bij elkaar 1,2 miljoen euro aan kwijt. Nu komt daar nog de bijna zekere strop van één miljoen euro op de Euregiotuinen bij en de drei ging van een fiks bedrag door on duidelijk en warrig beleid over de kansspelverordening. En dan houden ze in het gemeen tehuis nog geen rekening met drei gend verlies van een rechtszaak te gen de exploitatievergunning voor disco The Limit in Mollekot. Ook dat zou Sluis kunnen dwingen een flinke greep in de buidel te doen. Het overzicht maakt nog eens pijn lijk duidelijk hoeveel fouten de Oostburgse en later Sluise gemeen tebesturen in korte tijd maakten. Alleen vooruit kijken, zoals ze in het gemeentehuis zo graag willen, wordt er niet gemakkelijker door. Het is voor de huidige 'machtheb bers' én voor de Sluise bevolking te hopen dat de kast nu leeg is. De pijnlijke periode kan dan eindelijk definitief worden afgesloten. zBMWggaaa TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren zijn de afgelopen dagen vier diefstallen gepleegd. Een aan de Schependijk in Terneuzen geves tigd bedrijf is van donderdag op vrijdag bestolen van stalen buisde- len. In het hek zat een gat. Dezelf de nacht zijn drank en geld wegge nomen uit een bedrijfspand aan de Polenstraat in Axel. Een horeca zaak aan Het Zand in Koewacht was woensdagnacht het doelwit. Daar is kleingeld meegenomen uit gokkasten. Woensdagavond is inge broken in een huis aan de Terneu- zense Walstraat. Er was geld weg. www.pzc.nl die geeft om de haverklap rustmo menten. 'Lekker', twitterde laatst een wachtende, 'weereen rustmoment voor de brug Sluiskil. Dat had je vroeger op de veerboot ook. Alleen mis ik hier de koffie en erwtensoep.' Helaas, ook dit rustmoment wordt vervangen door een tunnel. Maar, niet getreurd voor wie nog eens een rustmoment zoekt: de brug blijft. Mert Auto's Industriestraat 12 4462 EZ Goes T.: 0624773709 MEEST GELEZEN 1. Weer autobrand in Terneuzen. 2. Albert de Vries bezoekt Hedwige. 3. Mogelijk schaatsbaan bij skihal. EN VERDER Ook voetballen dit weekeinde? Stuur je ervaringen naar weblog Zeeuwse Kelder via kelder@pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ANALYSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 134