Debacle Euregiotuinen Is compleet Alle fonteinen in Terneuzen drooggelegd ZEEUWS-VLAANDEREN - V Tweede autobrand in twee nachten Hoefnagels wisselt weer van partij ZATERDAG 20 oktober 2012 25 Gemeente rekent niet meer op bouw woningen bij Oostburg en schrijft garantstelling af door Martijn de Koning OOSTBURG - Het lijkt definitief ge daan met de ontwikkeling van het voormalige Euregiotuinencomplex bij Oostburg. Het Sluise college van B en W is tot de conclusie ge komen dat plarfnen voor woning bouw zo goed als kansloos zijn. De gemeente wil de eigen grond in het complex verkopen voor landbouw en neemt een verlies van bij elkaar één miljoen euro. Het tuinencomplex ging in 2003 open, maar was een jaar later al failliet. Vervolgens verleende de Rabobank aan de stichting Eure giotuinen een hypothecaire lening voor een doorstart. De bank eiste wel dat de gemeente voor 750.000 euro garant stond. Toen een doorstart een utopie bleek, werd in het gemeentehuis en bij de Rabobank lang gehoopt dat met woningbouw op het ter rein de financiële plooien alsnog konden worden gladgestreken. Na jarenlang praten met meerdere ontwikkelaars blijkt dat niet moge lijk, valt op te maken uit enkele passages in de gemeentelijke begro ting voor 2013. Wethouder Peter Ploegaert beves tigt dat. „Ik hoef niet uit te leggen dat dit niet de tijd is voor nieuwe bouwplannen." Bovendien wil het gemeentebestuur niet meewerken aan de komst van 'zomaar een wijk'. Ploegaert: „Sluis is een krimpgebied. We hebben geen be hoefte aan méér gewone nieuw bouwhuizen. Zeker niet in Oost burg, waar we mensen juist naar de kern zelf willen trekken, niet naar de rand." Daarom zette het college in op de komst van 'bijzondere' woonvor men, zoals bijvoorbeeld zorgwo- ningen of landgoederen. Ontwik kelaars zijn daar echter nu niet in geïnteresseerd. De Rabobank eist daarom het ga rantiebedrag van de gemeente op. „Die 750.000 euro zijn we kwijt", meldt Ploegaert. Sluis wil de eigen grond op het complex, zo'n vijf hectare, nu aanbieden als land bouwgrond. De overwaarde is vo rig jaar al afgeboekt: Sluis leed er 285.000 euro verlies op. Het hoofd gebouw en de rest van de grond in het complex, zo'n acht hectare, blij ven voorlopig in bezit van de fail liete stichting. Daarmee komt het totale verlies op ruim één miljoen euro. Overigens is Sluis nog in on derhandeling met één van de be trokken ontwikkelaars, die een schadevergoeding wil wegens het afketsen van de plannen. De ge meente schat in dat deze claim weinig kans van slagen heeft. pagina 26 en 27: Kans op grote claims achtervolgt Sluis Grote claims achtervolgen Sluis 26 en 27 l&'f S -.!*■ r WÊ mmim TERNEUZEN - Alle fonteinen in de gemeente Terneuzen gaan volgend jaar uit, als het aan het college van B en W ligt. In alle hoeken en gaten van de begroting is voor 2013 naar be zuinigingsposten gezocht, om een dreigend te kort van 5,4 miljoen euro weg te werken. Het in bedrijf hebben van plusminus twintig fon teinen in Terneuzen - waaronder ook het be wateren van de mosselschelp in Philippine - kost jaarlijks 30.000 euro. „Dat wij die post schrappen, geeft aan hoe hoog de nood is", stelt wethouder Jaap Bos. „Zo wordt bijvoor beeld ook voor enkele duizenden euro's ge kort op werkkleding. We .zijn met de stofkam door de begroting gegaan." Terneuzen buigt overigens ook in het groot om. Zo wordt het personeelsbestand tot en met 2016 terugge bracht met veertig a vijftig voltijdse banen (tien procent van het totaal) en het rioolrecht gaat in 2013 extra omhoog, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - In Terneuzen, aan de Axelsestraat vlakbij de Aldi-super- markt, is in de nacht van donder dag op vrijdag een auto in brand gevlogen. De eigenaar heeft aangif te gedaan van brandstichting. De politie stelt nog een onderzoek in. De plek waar de brand is begon nen, aan de achterkant bij de wiel kast, is nogal verdacht. Daar kan niet spontaan vuur ontstaan. De brandmelding kwam even na vier uur binnen. Het is al de tweede keer deze week dat in Terneuzen een auto in vlam men is opgegaan. Een bedrijfsbus- je aan de Korenbloemstraat - niet zover van de tweede brand aan de Axelsestraat - moest het ontgelden in de nacht van woensdag op don derdag. Ook daar zou sprake zijn van brandstichting. Vorig jaar herfst werd Terneuzen ook al getroffen door een serie brandstichtingen, met name in co- niferenhagen. HULST - Het Hulsterse raadslid Francois Hoefnagels wisselt weer van partij. Hij stapt over van Alge meen Belang Groot Hulst (ABGH) naar Progressief Hulst. Hoefnagels (73) was eerder actief voor het CDA en tot de laatste verkiezingen in 2012 voor de-PvdA. ABGH-fractievoorzitter Ronnie Roctus zegt het vertrek van Hoef nagels 'te betreuren en te respecte ren'. „Verschillen van inzicht heb je altijd in een fractie. Hoefnagels heeft geconcludeerd dat hij meer thuishoort bij Progressief Hulst." Fractievoorzitter Frans de Vries van Progressief Hulst benadrukt dat Hoefnagels helemaal zelf zijn overstap heeft geregeld. „Hij past wel bij ons, progressief en sociaal." Hoefnagels is een echte vakbonds man, actief bij FNV Bondgenoten, onder meer als ouderen- en belas tingconsulent. Hij is een grote stemmentrekker. Bij de laatste ver kiezingen haalde hij er 377. Tuinen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 133