zeeland! 29 Leefbaarheid O Rode Kruis doet beroep op ambtenaar-met-regeling zich goed thuis op fabrieksterreinen Tot voordeel op 50 nieuwe BMW's uit onze voorraad. WK kustvissen prooi voor dames én heren 'otireer nu □n Mw voordeEli www.dominicus.n r/rn 2/ oi'roder zaterdag 20 oktober 2012 Het donatiebeleid van Dow is toegesneden op leefbaarheid, duurzaamheid en techniek in de samenleving. Culturele uitingen die de leefbaarheid voor langere tijd bevorderen, maken het meeste kans op subsidie van het bedrijf. 15% Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 Zwartepoorte Roosendaal bv Vlierwerf 2,4704 SB Roosendaal, T (0165) 57 63 76 MIDDELBURG - De Rode Kruisafde- ling Walcheren ziet een mooie kans om nieuwe vrijwilligers bin nen te halen in de vertrekregeling die de provincie Zeeland voor haar ambtenaren heeft getroffen vanwege bezuinigingen. Een groot aantal ambtenaren van 57 jaar en ouder maakt gebruik van de rege ling en vertrekt eind dit jaar. In een brief schrijft het bestuur van het bestuur van het Rode Kruis: „Bij de Rode Kruisafdeling Walcheren is grote behoefte aan mensen die in het bestuur of als actief medewerker aan de slag wil len. Het Rode Kruis kan zich heel goed voorstellen dat deze ambte naren hun ruime ervaring op het bestuurlijke vlak en hun inhoude lijke kennis van tal van beleidster reinen van nut willen laten zijn." en spitsmuizen, bijzondere orchi deeën en kranswieren", somt Cees van Houwelingen op. De milieu specialist van Dow geeft direct toe dat hij zelf geen echte kenner van flora en fauna is. Maar veel specia listen hebben hem de afgelopen ja ren de ogen geopend. Enthousiast: „Neem de strook grond tussen de Dow-terreinen en de Mosselban- ken. Aan de Corridorweg, net over het hek bij de Braakmanhaven en Braakmankreek zijn veel bijzonde re korstmossen te vinden. Dat stuk grond is net wat warmer als de omgeving en daardoor gedijen die mossen zo goed." Ook tussen het grind langs de spoorlijnen groeien bijzondere plantjes, heeft Van Houwelingen begrepen. Dow kan de natuur ook goed gebruiken. Niet alleen om medewerkers in stroken groen en 'Ook bij het maaibeleid denken we beter na. Het kost niks extra en de natuur heeft er baat bij' plukjes bos te laten wandelen, maar ook om de bodem te zuive ren. Een aantal wilgen trekt ver vuild grondwater omhoog op een plek waar een halve eeuw terug de eerste Dow-fabrieken stonden. Dow wil dan ook wel wat terug doen voor de natuur. Zo heeft het bedrijf niets tegen de invulling van de Mosselbanken met 'tijdelij ke natuur'. „Het is prima als de na tuur daar haar gang gaat. Maar we moeten wel zeker zijn dat er geen belemmering is als wij daar een nieuwe fabriek willen starten." Meer nieuws zie: www.pzc.nl MIDDELBURG - Zowel de Nederland se dames als de heren zijn wereld kampioen kustvissen geworden. Het WK vond deze week plaats aan de Walcherse kust. Hoewel de resultaten op de slotdag ietwat te genvielen, behielden de dames- en herenteams hun leidende positie. In het indivuele klassement werd Christel Verhage uit Westkapelle zesde. Zij was de beste Nederland se dame. Overal op het Dowterrein grijpt de natuur om zich heen. foto Peter Nicolai de folder in uw brievenbus! Donderdag- en vrijdagavond extra koopavond in Goes!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129