27 Ook veel vrijwilligers zijn boven de tachtig 43.000 Hoop op verklaring algenplaag Bedrijventerrein bij Rilland kan uitbreiden Man probeert meisje te beroven zaterdag 20 oktober 2012 B IIIIIWBIIUWglUJllüMüüUllllMMaUlUIHI|]ai>KlüWlli»BiMIW«IIIWMHIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIli Ilili'l milMil 'l ii lil i ill ililïni H"l 11 i 'i'IH|i I I'll il ili'M' i II ililiini'i I I l iMi hl Hiilhl maaltijden zijn er in 2011 door de vrijwilligers van Tafeltje-Dekje bezorgd. Elke werkdag bezorgen vrijwilli gers in Goes tussen de honderd- vijftig en tweehonderd warme maaltijden per dag. De hele ope ratie is bijna binnen het uur ach ter de rug. Tafeltje-Dekje zoekt dringend nog wat extra chauf feurs. door Nadia Berkelder De eerste klant neemt „staand in de deur haar doos met eten aan, gekleed in een badjas, telefoon aan het oor. Dank je wel, zegt ze nog net, voor de deur weer sluit. Even daarvoor nog zaten de elf vrijwilligers van de dag aan de kof fie. De lijsten doornemen, wat klet sen. Een deur verder zetten vrijwil ligers het hete eten in de thermo- boxen. Het is diepvrieseten, dat da gelijks centraal wordt opgewarmd en rondgebracht. „Het eten is heer lijk", zegt Piet van Zunderen, coör dinator van de vrijwilligers. „Mis schien een beetje flauw, maar het zijn meestal senioren hè, die mo gen niet zoveel zout." Van Zunderen (73) rijdt al veertien jaar routes met maaltijden door Goes. Samen met Jan Houberg re gelt hij de boel bij Tafeltje Dekje: dat de dienstroosters in orde zijn, dat iedereen de lijsten voor de vol gende weken op tijd en correct in levert en dat nieuwe klanten een bezoekje krijgen. En dan rijden ze zelf ook gewoon hun rondjes. De vrijwilligers, die allemaal twee keer in de week rijden, zijn zelf ook niet echt meer de jongsten, zegt Houberg. „De gemiddelde leeftijd is zeventig. En dat maakt het best lastig. Sommigen hebben een tikkertje, die kunnen niet zo veel trappen meer lopen. Soms spreken we af dat mensen hun maaltijd zelf beneden ophalen, met de stoeltjeslift, maar dat verge ten ze ook wel eens. Dan worden we later boos gebeld door de kin deren dat de maaltijd nog bene den stond." Van Zunderen: „Vijf of zes vrijwilligers zijn boven de tachtig. Als die wegvallen, hebben we echt een groot probleem." Vandaag is het zuurkoolstamppot dag, de populairste maaltijd. Er is ook gestoofde vis, of een omelet voor de vegetariërs. De tweede stop is bij een portiekflat. „Hier woont een jonge vrouw die te goed is voor Emergis, maar te 'Veel mensen zijn alleen. Het wordt vreselijk ge waardeerd dat we langs komen.' slecht om goed voor zichzelf te zor gen. Ze maakt een paar keer in de week gebruik van Tafeltje-Dekje." ftij mevrouw Hijman zet Van Zun deren het eten op tafel. Ze is blij met de maaltijden aan huis, zegt ze. „Maar ik lust niet alles." De fa milie Goovers, een adres verderop, is erg te spreken over de maaltijd bezorgers. „Iedereen is even aar dig", zegt mevrouw. „En het eten is fantastisch", zegt meneer. „Schrijf daar maar gerust goede be richten over", voegt mevrouw daar nog even aan toe. „Het is niet te vergelijken met mijn éigen eten", zegt mevrouw Hoek, die Tafeltje-Dekje aan een gedekte tafel opwacht. „Vorige week heb ik weer eens een keer spinazie gegeten waaraan ik proef de dat het spinazie was. Meestal is het vloeibaar." In het weekeinde, als Tafeltje-Dekje niet langs komt, improviseert ze zelf wat. „Zater dags maak ik wel eens een beetje rijst of macaroni, op zondag vaak soep en een toetje." Het sociale aspect van de dienst is misschien wel belangrijker dan het eten zelf, denkt Van Zunderen. „Acht van de tien keer is de deur nog niet los geweest als wij aanbel len", vertelt Van Zunderen. „Veel mensen zijn alleen. Het wordt vre selijk gewaardeerd dat we langs ko men. En ja, wij hebben ook een signalerende functie. Soms is er iets mis, en zijn wij de eersten die dat zien." Vrijwilligers stellen de maaltijden samen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De bestrijding van de gifalg bij Ouwerkerk kostte Water schap Scheldestromen 750.000 eu ro aan inhuur van externe deskun digheid en onderaannemers. Niet meegerekend in dit bedrag zijn de uren en materiaalkosten die de or ganisatie zelf heeft gemaakt. Het Waterschap draait alleen op voor deze extra uitgaven. „In principe hebben we afgespro ken dat ieder de eigen kosten draagt", zegt Toine Poppelaars, dijkgraaf. „Tenzij uit de evaluatie hele gekke dingen blijken. Bijvoor beeld als een overstort van een ge meentelijke riolering de aanleiding is van de algengroei." In augustus kwam de giftige alg di- noflagellaat tot bloei in de kreek van Ouwerkerk. Via de spuisluis kwam de alg ook in de Ooster- schelde en bedreigde de mossel- banken. Op dat moment werd groot alarm geslagen. Van de 750.000 euro extra kosten gaat ongeveer de helft naar bureau Arcadis, het bureau dat de kennis heeft geleverd over de bestrijding plus de aanschaf van het bestrij dingsmiddel waterstofperoxide. De andere helft is gaan zitten in onderaannemers die onder meer dammetjes hebben opgeworpen om verspreiding van de algen te gen te gaan. De twee andere par tijen die bij de bestrijding van de algen waren betrokken (Rijkswa- GOES - Een onbekende man heeft af gelopen zondagavond geprobeerd een 16-jarig meisje uit de gemeente Goes te beroven van haar tas. Het meisje liep rond 19.45 uur over de parkeerplaats Stationspark aan de achterzijde van het station toen de man haar tegemoet kwam lopen. De man pakte plotseling haar handtas en begon hier aan te trekken. Het meisje gaf de man een trap waarna ze weg kon rennen, met haar tas. De dader is een blanke man van ca 40 a 45 jaar, ongeveer 1.75 cm lang met een opvallend ingevallen gezicht. Hij heeft donker/grijze haren in een lan ge staart Hij droeg een zwarte, lange jas tot halverwege zijn bovenbenen en een zwarte, zogenaamde Michael Jackson hoed. De politie roept getui gen op zich te melden via telefoon 0900-8844. terstaat en de gemeente) zeggen geen andere kosten te hebben ge maakt dan inzet van personeel. „De inzet van menskracht is slecht in geld uit te drukken", zegt woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat. Waterschap Scheldestromen is een interne evaluatie gestart. Daaruit zal moeten blijken hoeveel uren het schap kwijt was aan de affaire. Poppelaars hoopt dat de evaluatie ook een oorzaak aan het licht zal brengen. „Al is het alleen al voor de kostenpost en de gezondheids aspecten." Uit de evaluatie moet ook blijken of snel genoeg is gerea geerd op de algenbloei. Dat was al een week bekend voordat maatre gelen werden genomen. door Nadia Berkelder RILLAND - Het bedrijventerrein De Poort bij Rilland kan binnenkort met tien hectare worden uitge breid. De gemeente Reimerswaal heeft deze week na vijfjaar onder handelen overeenstemming be reikt over de aankoop van de beno digde grond. Daardoor komt er op korte ter mijn weer ruimte voor bedrijven om zich te vestigen op De Poort. Dat is het bedrijventerrein langs de A58, waar onder meer het tankstation De Meeuw zit. Het ter rein wordt nu richting het dorp uitgebreid met tien hectare. Het is de bedoeling dat de eerste perce len in 2013 worden verkocht. De gemeente Reimerswaal telt nu 1,1 miljoen euro neer voor vier hec tare grond. De overige zes hectare van het nieuwe terrein waren al sinds 2008 in het bezit van de ge meente. De uitbreiding van het ter rein werd belemmerd doordat het verbindende stuk grond tussen het bestaande terrein en de nieu we lap grond van de gemeente in bezit was van een boer die niet wenste te verkopen. Pikant detail is dat de grond in be zit was van de familie die eerder bezwaar maakte tegen uitbreiding van De Poort en die het tanksta tion aan de weg richting het dorp uitbaat. Volgens de gemeente wil de de eigenaar de grond eerst zelf exploiteren, maar heeft hij daar uit eindelijk toch van afgezien. De gemeente heeft haast met de aankoop: volgende week moet de gemeenteraad haar toestemming geven, voor 1 november moet de deal definitief rond zijn. De ge meenteraad heeft eerder aangege ven dat er in Reimerswaal ruimte moet blijven voor de vestiging van bedrijven. Het bestemmingsplan voor het be drijventerrein De Poort is al in 2008 onherroepelijk geworden. Be zwaar maken of inspreken is dan ook niet meer mogelijk. Ventura Pacific 250 (Isabella) voor Bij bestelling van een nieuwe Burstner: 50% kortingjJ fKV-ings mover op de fabrieks opties T (maximaal 2000,00) VOOT 995," Gildeweg 35, Vlissmgen T0118-44 0100 - E info@kampeercentrummechleIsen,nl www.kampeercentrummechielsen.nl MIDDELBURG Torentrans 115 2-onder-1-kap woning met aangebouwde garage, 5 slaap kamers en ruime achtertuin (zuidwesten). Vraagprijs 239.000.- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 127