Tafeltje-Dekje www.mert-autos.nl 20 VERHUIZEN MET ZORG! Al 26 meldingen via Borselse 'aPP' CU Reimerswaal wil geen extra verhoging onroerendezaakbelasting 0113 2222 20 Vervuilers blijven aansprakelijk In- en verkoop van gebruikte auto's zaterdag 20 oktober 2012 zoekt chauffeurs die het leuk vinden om gemiddeld twee keer in de week een route te rijden door Goes. De maaltijden worden tussen half twaalf en half één bezorgd. Mensen krijgen een vergoeding voor de kilometers. door Luc Oggei HEINKENSZAND - De gratis 'app' BuitenBeter, die de gemeente Bor- sele begin deze maand heeft gelan ceerd, blijkt een succes. Uit ver schillende dorpen zijn al 26 mel dingen binnengekomen over on der meer een scheve lantaarnpaal, losse stoeptegels, wortelopdruk en zwerfvuil. 23 van de 26 meldingen zijn al opgelost, meldt Borsele. Bij de drie niet-opgeloste meldingen zat er onder meer één van een grapjas die zijn verstopte douche putje doorgaf Doel van de app, een soort pro grammaatje dat op smartphones kan worden geïnstalleerd, is om vlugger problemen met gemeente lijke objecten te signaleren en te verhelpen. Bijkomend voordeel is dat de inzet van dit nieuwe aanvul lende communicatiekanaal de be trokkenheid tussen gemeente en inwoners vergroot. Zodra Buiten Beter is gedownload, kan er een melding gemaakt wor den, bijvoorbeeld van zwerfvuil of kapotte bestrating. De eerste stap is het maken van een foto van het probleem. De automatische GPS-plaatsbepaling zorgt ervoor dat de gemeente exact weet waar het probleem is. Vervolgens kan er bij de optie 'probleem' gekozen worden uit de verschillende soor ten meldingen en kan aanvullende informatie worden toegevoegd. De melder blijft op de hoogte van de afhandeling en krijgt bericht als het probleem is opgelost De ge meentelijke diensten worden zo meer servicegericht. Piet van Zunderen overhandigt mevrouw Hijman haar maaltijd. Maaltijdservice Tafeltje-Dekje in Goes iedereen die niet in staat is om zelf een warme maaltijd te maken, kan een beroep doen op Tafel tje-Dekje. Een indicatie voor zorg is niet nodig.. Medewerkers beoor delen zelf of iemand de dienst echt nodig heeft. Elke dag is er keuze tussen vijf maaltijden: twee met vlees, één met vis, één vegetarische en een zoutarme maaltijd. Mensen kun nen bovendien nog kiezen voor soep.of een toetje. Mensen moe ten twee weken van tevoren hun keuze aangeven. De maaltijden worden warm be zorgd, van maandag tot en met vrij dag, tussen half twaalf en half één. Ze blijven ongeveer twee uur warm in de speciale dozen. Een hoofdgerecht kost €5,31 euro; soep €1,09; een toetje kost €0,53. Een complete maaltijd, voor hoofd- en nagerecht is €6,92. Mensen die een laag inkomen heb ben, kunnen subsidie krijgen op het eten: de gemeente Goes past maximaal veertig procent bij. Dan kost een complete maaltijd €4,15. De maaltijden zijn diepgevroren en worden opgewarmd bij Tafeltje- Dekje. Er is met opzet niet geko zen voor het bezorgen van koeiver- se maaltijden. Die kunnen snel be derven; bovendien moeten klanten ze zelf opwarmen en in de gaten houden of de maaltijden niet over de datum gaan. Yerseke is één van de plaatsen waar wel koelverse maaltijden wor den bezorgd. Als de maaltijden eens per week koud kunnen wor den afgeleverd, zijn veel minder vrijwilligers nodig. In Goes werden vorig jaar 43.000 warme maaltijden aan huis be zorgd. Er werken nu 33 vrijwilli gers bij Tafeltje-Dekje. BAARLAND - De veroorzakers van bodemvervuiling in de Slotstraat 2 in Baarland en de Hoofdstraat 41 in Ovezande draaien voor nog eens vijfjaar op voor de saneringskosten. In de Slotstraat stond in het verle den een smederij annex benzinesta tion. De bodemvervuiling kan geen kwaad, maar moet wel worden op geruimd zodra de weg wordt opge knapt. De gemeente Borsele heeft besloten de - aansprakelijkheidster rein met nog eens vijfjaar te verlen gen. Dat geldt ook voor de veroorza ker van de vervuiling in de Hoofd straat. Daar stond ooit ook een ben zinestation. Ook op deze locatie is de vervuiling niet ernstig. door Luc Oggel KRUININGEN - De Christenunie in Reimerswaal wil dat de gemeente raad terugkomt op eerder geno men besluiten om de onroerend- zaakbelasting (ozb) volgend jaar met in totaal drie procent extra te verhogen bovenop de trendmatige stijging van 2,5 procent. De partij dient daar volgende week dinsdag een voorstel voor in tijdens de raadsvergadering. Vol gens de CU valt de totale lastenver zwaring voor burgers in 2013 veel hoger uit dan voorzien. 'Gezien de economische ontwikkelingen, als mede de grote onzekerheid over de financiële toekomst voor vrij wel alle huishoudens, vindt de Christenunie een extra lastenver zwaring op dit moment zeer pijn lijk en eigenlijk niet acceptabel', licht de fractie het voorstel toe. De partij realiseert zich tegelijker tijd dat inkomsten uit lokale hef fingen ook hard nodig zijn voor de portemonnee van de gemeente, maar de CU denkt dat de 75.000 euro die word't misgelopen als de raad met het voorstel instemt, re delijk eenvoudig op een andere manier moet kunnen worden bin nengehaald. Daarvoor zou een raadsbesluit uit 2008 over onder houd van groenvoorziening in de gemeente moeten worden herroe pen. Daar is indertijd structureel 145.000 aan meerkosten voor opge nomen in de begroting, maar wat betreft de CU kan dat makkelijk worden teruggeschroefd naar 70.000 euro. Het verschil van 75.000 euro zou dan structureel in het potje onvoorzien kunnen wor den gestort, om zo de voorgeno men ozb-verhoging op te vangen. De CU denkt met het voorstel 'een niet onomkeerbare dekking te hebben gevonden' en ziet daar in een mogelijkheid 'om de Rei- merswaalse burgers tegemoet té komen in onzekere en moeilijke tijden'. Mert Auto's Industriestraat 12 4462 EZ Goes T.: 0624773709

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 126