Clubs pakken vandalisme samen aan BEVELANDEN/THOLEN Schapen en geiten zorgboerderij De Hosvazze wat meer geknuffeld almanak Tuinen Rustmoment ZATERDAG 20 oktober 2012 25 Ook veel vrijwilligers zijn tachtig plus 26 en 27 Voetbalverenigingen SV Heinkenszand en Luctor '88 zijn vernielingen op sportpark beu door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Voetbalverenigin gen SV Heinkenszand en Luctor '88 gaan gezamenlijk optrekken om het vandalisme op het sportter rein in Heinkenszand aan te pak ken. SV Heinkenszand werd afgelopen weekeinde getroffen door vandalis me en Luctor '88 was tijdens de jaarwisseling het doelwit. „En on langs trapte ik op het parkeerter rein op een stapel gebruikte injec tienaalden. Daar moet echt iets aan worden gedaan", zegt voorzit ter Guido den Broeder van Luctor '88. „Wellicht is het handig daar ook de tennisvereniging bij te be trekken. Deze vereniging zit im mers op hetzelfde terrein als de beide voetbalverenigingen." Vanwege het gezamenlijke belang vinden Den Broeder en interim voorzitter Thijs van Damme van SV Heinkenszand samenwerking alleen maar logisch. Onbekenden richtten een week ge leden grove schade aan op het voetbalveld van SV Heinkenszand. Er waren 28 tribunestoeltjes afge broken. Het veld lag vol met gebro ken glas. Daders zijn nog niet ge pakt. Op het terrein van Luctor '88 werd tijdens, de jaarwisseling de middenstip in brand gestoken, ging de fik in een aantal vuilnis bakken en sneuvelde een ruit. Beide verenigingen zijn het vanda lisme meer dan beu. Van Damme heeft over twee weken een ge sprek met de Borselse wethouder Ad Schenk om te praten over even tuele maatregelen. Het gaat dan bij voorbeeld om het plaatsen van hekken of cameratoezicht. Het plaatsen van een hek is zowel voor Van Damme als Den Broeder niet de eerste optie. „Het terrein mag niet op een gevangenis gaan lijken. Voetbal is een volkssport en dat moet vooral zo blijven", zegt Van Damme. „En over een hek kun je vrij eenvoudig heen klim men", vult Den Broeder aan. Camerabewaking dus. „Maar ja, we kunnen niet constant de beel den gaan bekijken. Dan kan na tuurlijk wel achteraf als er iets is gebeurd. Dan zijn er wellicht men sen op te herkennen of kenteken platen in het geval van de gevon den injectienaalden", zegt Den Broeder. „Het grote voordeel van camera's is de preventieve wer king. Wellicht schrikken camera's af" Wethouder Ad Schenk zei vrij dagmiddag bereid te zijn gezamen lijk te zoeken naar een oplossing. LEWEDORP - De beesten van zorgboerderij De Hosvazze in Lewedorp kregen vrijdag net iets meer aandacht dan normaal. De dagbesteding voor onder andere verstandelijk gehandicap ten hield een open dag en een rommelmarkt. De opbrengst van deze rommelmarkt is be doeld voor de uitbreiding van de kinderboer derij. „We willen een nieuwe schuur midden op het land met wat weitjes zodat we wat meer beestjes kunnen houden", zegt Melanie Rooze, medewerkster van de zorgboerderij. De cliënten vonden de open dag maar wat leuk. Ze hielpen onder meer mee met de thee- schenkerij, de rommelmarkt en het bakken van wafels. foto Willem Mieras Bekijk de video op www.pzc.nl/video HEINKENSZAND Borsele werkt niet mee aan ruiterpad Er komt geen grensoverschrijdend ruiternetwerk tussen Ritthem en de gemeente Borsele. Het leek de dorpsraad van Ritthem een goed idee een nieuw ruiterpad aan te leggen naar het grondgebied van de gemeente Borsele. Gevraagd werd om ondersteuning. Het Bor selse college verleent echter geen medewerking omdat er al ruiterpa den genoeg zijn. Workshops bij Funfest in de Zeelandhallen Funfest houdt vandaag voor het eerst een Paintjam in de Zeeland hallen. Bezoekers kunnen work shops film, theater, schilderen en digitaal beeeldbewerken volgen. Er is ook een muzikale workshop. Ie dereen kan bovendien meehelpen aan het decor voor het Funfest op 10 november. Bezoekers zijn wel kom van 9.00 tot 17.00 uur. Kosten voor deelname zijn €10,00 Tip? redactie@pzc.nl Voor rustmomenten had je vroeger de veerboot over de Westerschelde. Tuurlijk, je moest wel eens haasten om op tijd te zijn, maar zat je er een maal op, dan kon je onderuit zak ken. Helaas, die tijden zijn voorbij. De tunnel geeft slechts af en toe 'rust', bij een pechgeval, waarmee je natuurlijk geen rekening hebt gehou den. Nee, dan de brug bij Sluiskil, die geeft om de haverklap rustmo menten. 'Lekker', twitterde laatst een wachtende, 'weer een rustmoment voor de brug iïSluiskil. Dat had je vroeger op de veerboot ook. Alleen mis ik hier de koffie en erwtensoep.' Helaas, ook dit rustmoment wordt vervangen door een tunnel. Maar, niet getreurd voor wie nog eens een rustmoment zoekt: de brug blijft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125