Operazanger leidt koren met passie EnCORe 281 zeel Gezamenlijke aanpak vandalisme sportterrein Al 26 meldingen via 'app' gemeente Borsele Tweede autobrand in twee nachten tijd .tooer Koren zonder Kaf er nu s W vöor.dï Bevrijdingstocht van Strandloper zaterdag 20 oktober 2012 'Koren zonder Kaf hebben we ons korenweekend gedoopt', vertelt dirigent Bram De Waele. 'Kaf zou kunnen duiden op onenigheid, want dat zie je nogal eens tussen koren, zeker op festivals. Je let op elkaar. Met deze titel willen we vriendschappelijkheid uitstralen'. in uw brievenbus! Donderdag- en vrijdagavond extra koopavond in Goes! V'/wv.-. dqöiinicu'S', n door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Voetbalverenigin gen SV Heinkenszand en Luctor '88 gaan gezamenlijk optrekken om het vandalisme op het sportter rein in Heinkenszand aan te pak ken. SV Heinkenszand werd afgelopen weekeinde getroffen door vandalis me en Luctor '88 was tijdens de jaarwisseling het doelwit „En on langs trapte ik op het parkeerter rein op een stapel gebruikte injec tienaalden. Daar moet echt iets aan worden gedaan", zegt voorzit ter Guido den Broeder van Luctor '88. „Wellicht is het handig daar ook de tennisvereniging bij te be trekken. Deze vereniging zit im mers op hetzelfde terrein als de beide voetbalverenigingen." Vanwege het gezamenlijke belang vinden Den Broeder en interim voorzitter Thijs van Damme van SV Heinkenszand samenwerking alleen maar logisch. Onbekenden richtten een week ge leden grove schade aan op het voetbalveld'van SV Heinkenszand. Er waren 28 tribunestoeltjes afge broken. Het veld lag vol met gebro ken glas. Daders zijn nog niet ge pakt. Op het terrein van Luctor '88 werd tijdens de jaarwisseling de middenstip in brand gestoken, ging de fik in een aantal vuilnis bakken en sneuvelde een ruit. Beide verenigingen zijn het vanda lisme meer dan beu. Van Damme heeft over twee weken een ge sprek met de Borselse wethouder Ad Schenk om ,te praten over even tuele maatregelen. Het gaat dan bij voorbeeld om het plaatsen van hekken of cameratoezicht. Het plaatsen van een hek is zowel voor Van Damme als Den Broeder niet de eerste optie. „Het terrein mag niet op een gevangenis gaan lijken. Voetbal is een volkssport en dat moet vooral zo blijven", zegt Van Damme. „En over een hek kun je vrij eenvoudig heen klim men", vult Den Broeder aan. Camerabewaking dus. „Maar ja, we kunnen niet constant de beel den gaan bêkijken. Dan kan na tuurlijk wel achteraf als er iets is gebeurd. Dan zijn er wellicht men sen op te herkennen of kenteken platen in het geval van de gevon den injectienaalden", zegt Den Broeder. „Het grote voordeel van camera's is de preventieve wer king. Wellicht schrikken camera's af." Wethouder Ad Schenk zei vrij dagmiddag bereid te zijn gezamen lijk te zoeken naar een oplossing. HEINKENSZAND - De gemeente Bor-, sele heeft al 26 meldingen ontvan gen via de gratis 'app' BuitenBeter, die begin deze maand is gelan ceerd. Uit verschillende dorpen zijn er meldingen binnengekomen over onder andere een scheve lan taarnpaal, losse stoeptegels, wortel- opdruk en zwerfvuil. 23 van de 26 meldingen zijn al opgelost, meldt Borsele. Doel van de app, een soort pro grammaatje dat op smartphones kan worden geïnstalleerd, is om vlugger problemen met gemeente lijke objecten te signaleren en te verhelpen. Bijkomend voordeel is dat de inzet van dit nieuwe aanvul lende communicatiekanaal de be trokkenheid tussen gemeente en inwoners aanzienlijk verhoogt. Zo dra Buiten Beter is gedownload, kan er een melding gemaakt wor den, bijvoorbeeld van zwerfvuil of kapotte bestrating. De eerste stap is het maken van een foto van het probleem. Hoe duidelijker de foto, des te makkelijker kan het pro bleem worden opgelost. De auto matische GPS-plaatsbepaling zorgt ervoor dat de gemeente exact weet waar het probleem is. Vervolgens kan er bij de optie 'probleem' geko zen worden uit de verschillende soorten meldingen. Aanvullend kan er een extra omschrijving wor den bijgevoegd. De melder blijft op de hoogte van de afhandeling van de melding en krijgt bericht als het probleem is opgelost. De ge meentelijke diensten worden zo meer servicegericht. Zangkoor EnCORe viert van avond, vrijdag, zaterdag en zon dag het vijfjarig bestaan met een korenweekend. Bram De Waele mag verschillende keren optreden als dirigent, van EnCO Re en The Dow Singers. De Vla ming van geboorte heeft een klassieke opleiding genoten en zong in operaproducties. door Harmen van der Werf De passie straalt er vanaf als Bram De Waele in beweging komt Zijn handen staan niet stil. Zang koor EnCORe repeteert, in De Ge- slootene Boom in Sas van Gent. De koorleden volgen nauwgezet de instructies van Bram. Hoe jong hij ook nog is, 33 jaar, Bram heeft overwicht Het komt er ook op aan, EnCORe wil met het eerste jubileum het .beste beentje voorzetten. Om het publiek te plezieren en zo moge lijk ook nieuwe leden te werven. „We hebben wel een compleet koor met dertig leden, maar", steekt Bram niet onder stoelen of banken, „we kunnen altijd wel so pranen en zeker mannelijke zan gers gebruiken." Bram heeft overwicht, straalt ge zag uit, omdat hij weet wat zingen is. Hij komt oorspronkelijk uit Gentse. Hij heeft daar in de 'grote stad op steenworp afstand van Zeeuws-Vlaanderen cultuur met een grote C opgesnoven. Allereerst bij het Kunsthumaniora, dé kunst school va'n Gent „Ik volgde daar gi taarlessen, maar de leraar lag me niet zo." Hij wilde wel door in de muziek. „En ja, toen heb ik maar voor zang gekozen. Ik bleek daar nog goed in ook." Varr het één kwam het ander. Hij ging naar het Conservatorium in Gent en studeerde daar lyrische kunsten. Bram duidt die studie richting. „Noem het maar opera zangkunsten." Bram slaat zich er niet voor op de borst, maar hij vond ook nog werk als operazanger. „Ik heb een tijdje bij de Vlaamse Opera gezeten, bij de Music Hall Antwerpen gezon gen en meegewerkt aan producties van Studio Honderd. Dat was steeds op los contract, voor enkele maanden. Een vast contract zat er De liefde bracht Bram naar Hulst. „En toen ik papa werd, wilde ik vastig heid." Hij vond die ver buiten zijn vakgebied, eerst in de horeca in Gent - 'met alle voordelen van dien als grensarbeider' - en de laat ste jaren als gastheer bij golfclub De Woeste Grond in Axel. Bram spreekt van 'de ultieme job', om dat die goed te combineren is met zijn huidige muzikale activiteiten, het dirigentschap van de koren En CORe en The Dow Singers. „Ik kan mijn uren in onderling over leg zelf bepalen." Het leiding geven aan koren geeft Bram voldoening. Hij kan er zijn ei in kwijt. Al mist hij het operawereldje, waarin hij kon laten zien wat hij in zijn mars heeft. „Het heeft me jaren gekost om zover te komen als zanger. Natuurlijk is het dan een gemis niet meer in die wereld actief te zijn, maar", telt hij zijn ze geningen, „ik heb twee schatten van kinderen, een lieve vrouw, een mooie job én twee leuke ko ren." 'Natuurlijk mis ik het operawereldje, waarin ik actief was, maar ik heb nu wel twee leuke koren' TERNEUZEN - In Terneuzen, aan de Axelsestraat vlakbij de Aldi-super- markt, is in de nacht van donder dag op vrijdag een auto in brand gevlogen. De eigenaar heeft aangif te gedaan van brandstichting. De politie stelt nog een onderzoek in. De plek waar 'de brand is begon nen, aan de achterkant bij de wiel kast, is nogal verdacht. Daar kan niet spontaan vuur ontstaan. De brandmelding kwam even na vier uur binnen. Het is al de tweede keer deze week dat in Terneuzen een auto in vlam men is opgegaan. Een bedrijfsbus- je aan de Korenbloemstraat - niet zover van de tweede brand aan de Axelsestraat - moest het ontgelden in de nacht van woensdag op don derdag. Ook daar zou sprake zijn van brandstichting. Waar komt die naam toch vanda EnCORe zochten een leuk klinkem frans. EnCORe wil 'nog net iets m 1 Korenweekend Vocaal ensemble EnCORe viert het vijfjarig bestaan met een koren- weekend in De Halle in Axel. Vanavond zijn de eerste optredens vanaf 20.00 uur, van het JoRo Chosr uit Kloosterzande (met Joop Roctus als dirigent) en het jubile rende EnCORe. Zaterdag^staan op het programma BRESKENS - Wandelclub De Strand- loper houdt morgen, zondag, de Bevrijdingstocht tussen Cadzand en Breskens. Deelnemers kunnen starten en finishen bij De Sporthal in Cadzand en De Hooge Platen in Breskens. Er is keuze uit 7,5 kilo meter, 15 kilometer en 30 kilome ter. Die laatste afstand is de volledi ge route heen en weer. Starten kan tussen 8 en 12 uur (langste af stand tussen 8 en 11 uur). Meelo pen kost 2,50 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 120