Zinkzand opent serie fiZi-muziekmatinees 261 zeeland WD-motie over openbaarheid www.mert-autos.nl VERHUIZEN MET ZORG! Haamstede maakt zicii op voor Gospelimpuls 0113 22 22 20 Theemuts breien Vlissinger hulppredikant in Gent Muziekmatinee Rode Kmfs doel beroep op ambtenaai*-met-r@gelftig Tholen 49 wint hardzeildagen In- en verkoop van gebruikte auto's zaterdag 20 oktober 2012 1 s SEROOSKERKE - Na de hype van het sokken breien is er nu weer iets nieuws: theemutsen breien. Ki- ki Visser van Wolatelier The Dutch cottage speelt er zaterdag 27 oktober op in met een workshop theemutsen breien. Deelnemers wordt verzocht zelf een theepotje mee te brengen. Opgeven; 0111-671593. Aanvang 09.30 uur. door Melita Lanting BRUINIS3E - De raadsfractie van de WD komt komende donderdag tijdens de raadsvergadering met een motie om de hoeveelheid be sloten raadsbijeenkomsten terug te dringen. Daarmee voegt indie ner Wout van den Berg de daad bij het woord. Hij trok onlangs samen met colle ga Laurence Haack (WD) aan de bel omdat de raad teveel in beslo tenheid praat. Daardoor vindt het debat over besluiten volgens de twee raadsleden te weinig in de openbaarheid plaats en is de ge meentepolitiek voor de inwoners niet meer te volgen. Van den Berg constateert dat de af spraken die de raad en het college MIDDELBURG - De Rode Kruisafde- ling Walcheren ziet een mooie kans om nieuwe vrijwilligers bin nen te halen in de vertrekregeling die de provincie Zeeland voor haar ambtenaren heeft getroffen vanwege bezuinigingen. Een groot aantal ambtenaren van 57 jaar en ouder maakt gebruik van de regeling en vertrekt eind dit jaar. In een .brief schrijft het bestuur van het Rode Kruis: „Bij de Rode Kruisafdeling Walcheren is grote behoefte aan mensen die in het be stuur of als actief medewerker aan de slag willen. Het Rode Kruis kan zich heel goed voorstellen dat VLISSINGEN - Jeroen Hozée uit Vlis- singen wordt over twee weken ge ïnstalleerd als hulppredikant in de protestantse Brabantdamgemeen- te in het centrum van Gent. Hozée, die ook nog theologie stu deert aan de faculteit voor Protes- Filmtheater fiZi opent de reeks muziekmatinees op de nieuwe locatie in Podium De Weverij zondag 28 okto ber met een optreden van de groep Zinkzand. Sinds het eerste optreden van Zinkzand in fiZi op 27 decem ber 2009 maakte de band een ferme ontwikkeling. twee jaar geleden met elkaar heb ben gemaakt wat verwateren. Toen is al afgesproken dat informe rende bijeenkomsten openbaar zijn, en dat alleen in uitzonderings gevallen de raad achter gesloten deuren wordt bijgepraat. „Er is werkende weg wat weinig van te recht gekomen", zegt Van den Berg. „We hebben een praktisch college dat graag van tevoren wil weten hoe er over gedacht wordt." Hij hoopt met de motie de afspra ken weer wat aan te kunnen scher pen. En dat zijn alleen besloten bij eenkomsten als het niet anders kan. Dan valt te denken aan een si tuatie waarin de veiligheid in ge vaar komt of de economische of fi nanciële belangen van de gemeen te worden geschaad. door Ali Pankow Zinkzand manifesteert zich graag op 'rafelige wijze'. De muzikanten van Zinkzand in de bus op weg naar een onW»— deze ambtenaren hun ruime erva ring op het bestuurlijke vlak en hun inhoudelijke kennis van tal van beleidsterreinen van nut wil len laten zijn. Momenteel heeft het Rode Kruis vacatures voor chauffeurs voor het sociaal vervoer, voor collectecoör dinatoren en in het bestuur zijn twee zetels vacant: voor een be stuurslid fondsenwerving en de ze tel van de voorzitter komt vrij." De provincie Zeeland heeft inmid dels aan het bestuur van de Wal- cherse Rode Kruisafdeling laten weten dat de oproep onder de aan dacht zal worden gebracht van de 163 vertrekkende ambtenaren. Cover van de debuut-cd: 'De thee trekt en de zee nog meer'. Een nieuwe locatie, een be proefd concept, een ver trouwde sound, maar met nieuwe impulsen. Dat zijn de ingrediënten voor de serie mu ziekmatinees die zondag 28 okto ber begint bij filmtheater fiZi in Podium De Weverij in Zierikzee. De groep Zinkzand doet de aftrap. „Dat is een bewuste keus. We vol gen die jonge muzikanten al enke le jaren en ze maken een boeiende ontwikkeling door. Bovendien trekken ze een specifiek en vrij jong publiek naar fiZi", zegt Mar ti ne Wakkee, die tekent voor de mu- ziekprogrammering in fiZi. „We zijn de afgelopen twee maan den door heel Nederland getrok ken en hebben veel optredens ge geven. Daarom is het extra leuk. weer eens gewoon terug in Zierik- zee te zijn. We komen in fiZi sa men met VJ Vera Verseput met een mooie show. Ook zal op die middag onze nieuwe clip gepresen teerd worden. Die clip is gemaakt door een filmcollectief en we we ten zelf ook d^-rr gaan Krijgen. Spannend hoor, dan gaan we zelf tussentijds even in de zaal zitten om mee te kij ken", zegt zanger/muzikant Wiebe Radstake van Zinkzand. Zijn passies zijn muziek en de zee. Na zijn eindexamen aan de Zee vaartschool in Enkhuizen voer hij de afgelopen zomer bij de bruine vloot op de Waddenzee. Tussen tijds waren er de festivaloptredens met Zinkzand en vanaf 1 septem ber speelde de groep veelvuldig in clubs binnen de kraakscene, maar ook in de Pop aan Zee-tent tijdens het Zeeland Nazomerfestival. „Sinds het uitkomen van onze cd De thee trekt en de zee nog meer tim- tantse Godsgeleerdheid in Brussel, werkt er al een tijdje, maar de offi ciële installatie had nog niet plaats gevonden. Hij vervult in Gent een soort opleidingsplaats, gecombi neerd met pastoraal werk in Gent se ziekenhuizen. door Pief Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede staat zaterdag 27 oktober in het teken van de vierde editie van de Gospel impuls. Aan de Gospelimpuls Schouwen-Duiveland doen mee de koren Laetare uit Burgh-Haam stede, The Message uit Bruinisse en Together uit Nieuwerkerk. Gospelkoor Together is opgericht in 1991 als gelegenheidskoortje om op te treden tijdens kerkdiensten. Dat leverde veel positieve reacties op en dat was aanleiding om van het gelegenheidskoor een vast koor te maken. Together telt mo menteel 43 leden. Ook Gospelkoor The Message vindt zijn oorsprong in de eredienst. Het koor bestaat uit 35 leden en staat onder leiding van Mario Riedijk. Violiste Annet te Jumelet-Kik verleent met enige regelmaat medewerking aan de concerten van The Message. Laetare ('Verheugt U') begon als zanggroep van 18 personen en telt nu ruim 40 leden. Het koor staat onder leiding van Rembrandt Min- derhoud. Het eerste gospelevene ment werd in 2005 gehouden en dat was op initiatief van vier Schouwen-Duivelandse gospelko ren. Het evenement bleek een groot succes. Er werd opgetreden voor een volle zaal. Voldoende reden om van de gos pelimpuls een periodiek terugke rend evenement te maken. De Stichting Gospelimpuls Schou wen-Duiveland werd opgericht. De editie 2012 van de Gospelim puls begint om 20.00 uur. meren ook we ook nadrukkelijk aan de weg. Het mooie is dat 'het ene optreden meestal weer een volgend optreden oplevert. Geld le vert het ons nog niet echt op en we moeten de zakelijke kant ook echt nog wel wat beter ontwikke len. Maar het begin is er. We heb ben op advies van Onno Kortland, onze coach bij het Pop aan Zee-project, in elk geval een stich ting - Stichting Overall - opge richt", vertelt Wiebe. Artistiek gezien loopt het lekker met de groep. Sommigen vinden Zinkzand rock 'n roll, anderen vin den het rhy thm en stampblues ofpi raten polka en weer anderen noe- men het gypsyska. Wiebe: „Zelf zeggen we: als het maar leeft, gromt, knarst, grooved en kraakt. Tijdens onze optredens de afgelo pen maanden is het instrumenta rium steeds uitgebreider: contra bas, drums, trommels, tuba, j trompet, elektrische bas, gitaren, waarvan enkele onherstelbaar ont- stemd en verder viool, samples, schudeieren en zang." Vera Versent u a®* —~1mt znikzand graag kracht bij m de vorm van beelden. „Zij gaat niet met alle optredens in het land mee, maar fiZi is natuurlijk een plek bij uitstek om muziek met projecties te combineren", zegt j| Wiebe. Hij voorspelt een boeiende y mix aan beelden van verlopen zee lieden, dansende negers en duiven op de Parijse boulevards. Dat zijn immers ook belangrijke inspiratie bronnen voor Zinkzand. 'Het mooie is dat het ene optreden meestal weer een volgend optreden oplevert' BRUINISSE - Drie dagen lang heb ben 9 platbodems gesteden om de titel beste, slimste en snelste schip per tijdens de Blue Peter Hardzeil- dagen op het Grevelingenmeer. Tijdens deze 3 prachtige zeildagen op de Grevelingen is dit jaar de Blue Peter wisseltrofee en vlag ge wonnen door de TH 49 met als schipper Kees Koenen voor de Stichting Behoud Hoogaars. Be mand met het jeugdteam van deze Stichting hebben zij door goed sa men te werken het evenement ge opend met een record van 11 aan landingen op zeil. Dag 2 werd gewonnen door de Blauwe Ruis, met schipper Sjoerd Rijpma. Deze zette de snelste 8 neer van 8 mijl en was dus de slim ste schipper. Op de laatste 'hard zeildag' is de Nettie met schipper Ab van Marrewijk- dag winnaar ge worden. Mert Auto's Industriestraat 12 4462 EZ Goes T.Ï 0624773709

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 118