Het aanzicht van het 'witte wijkje' Bedrijfs onroerendgoed Kapelle 20 oktober 2012 deOndernemer £Q| Tekst: Dennis Rijsbergen De ribbenkas van beton staat er al. En als de winter niet al te veel roet in het eten gooit, wordt de centraal gelegen multifunctionele bedrijfsruimte aan de Stations straat in Kapelle nog voor de zo mer van 2013 opgeleverd. Het pand, met daarboven startersap- partementen, vormt het aanzicht van een de nieuwe wijk De Vei lingmeester. Een wijkje dat een al jaren gapend gat in het dorp ein delijk opvult. Foto: Denvon Media Bijzonderheden Plaats: Kapelle Adres: Stationsstraat Oppervlakte: twee units van 644 m2. De ruimten zijn op te delen in klei nere eenheden vanaf 156 m2. Voorzieningen: flexibel in overleg met makelaar Koopprijs: ruim 900.000 euro v.o.n. voor grote unit, 240.000 v.o.n. voor kleine unit (ex. Btw) Sterke punten: goede bereik baarheid, nabijheid NS-station en A58, zakelijke uitstraling Meer info: Faasse Fermont, 0113-250555 om geluidsisolatie. Dan moetje den ken aan speciale ventilatieroosters, extra isolerend glas en dergelijke." Maar, zo vindt de bedrijfsmakelaar, het is een wel een 'geluidswal' die ar chitectonisch in de smaak valt. Een aanwinst voor een belangrijk stukje Kapelle, dat er jaren eigenlijk maar le lijk bij lag. KAPELLE - Dat de commerciële ruimte en de appartementen beeldbe palend gaan worden in de straat die ie dere Kapellenaar minstens een paar keer per week doorkruist, is nu al dui delijk. Het complex op het bouwter rein vertoont strakke lijnen en grote ruiten. Maar een artist impression geeft pas echt letterlijk een impressie hoe de uitstraling uiteindelijk gaat worden. Best luxe en in het oog sprin gend, vindt ook Paul Fermont van Faasse en Fermont makelaardij in Goes. "We hebben bewust gekozen voor een zakelijke uitstraling. Dat wordt geaccentueerd door het feit dat de gevels van de commerciële ruimte extra naar voren uitsteken ten opzich te van de appartementen erbovenBo vendien is gekozen voor een bruin zwarte steen terwijl de appartementen juist wit worden, net als de rest van de woningen in het 'witte wijkje'." De cbmmerciële ruimte heeft een ro buuste en tegelijkertijd een open uit straling. "Door de grote raampardjen krijg je aan voor- en achterkant veel daglicht binnen." Flexibiliteit is het sleutelwoord als het om het complex aan de Stationsstraat gaat. Het gaat sowieso uit twee units bestaan met elk een vloeroppervlak Bedrijven beneden, woningen boven aan de Stationsstraat. van 644 vierkante meter. Ruim ne gen ton kost zo'n grote unit. "Maar het is ook mogelijk de ruimte in klei nere units op te delen van minstens 156 vierkante meter. Die kosten 240.000 euro exclusief btw. Het zou dus kunnen dat er uiteindelijke acht kleinere ruimtes komen." Ook de in deling kan in overleg met Faasse en Fermont flexibel gekozen worden. "Dan hebben we het over plaatsing van de toiletten, waar de verwarming moet komen en waar je elektriciteits- punten wilt hebben. De units zijn vrij indeelbaar." Elke unit heeft dan zijn eigen ingang Woningen in de Veilingmeester in aanbouw. aan de straatkant. Volgens het bestem mingsplan moeten de bedrijfsruimten een maatschappelijk doel hebben. Fer mont legt uit. "Je moet dan denken aan een tandartsprakrijk, een fysiothe rapeut of een fitnesscentrum. Maar ook een kantoorfunctie is mogelijk of verenigingen kunnen er zich huisves ten. Wat niet mag, is detailhandel. Persoonlijk vind ik dat wel jammer. Ik zou zeggen: 'Kom, gemeente, sta er ook winkels toe.' Dat kan heel goed op die locatie en dan heb je ook snel een invulling." De verkoop is pas enkele weken aan de gang. Maar Fermont heeft goede hoop dat er zich al snel serieuze ko pers aandienen. De locatie is immers top, vindt hij. "Het ligt tegenover het NS-station en is dus goed bereikbaar via de trein. En er is straks voldoende parkeergelegenheid in de buurt. Bo vendien is het een straat waar heel Ka pelle doorheen komt." Ook is de be reikbaarheid erg goed met alle uitvals wegen op korte afstand. Daarnaast is de rijksweg A58 eenvoudig bereik baar. Nu de bouw snel vordert en de con touren van het complex zich al duide lijk in beton aftekenen, lijken de com merciële ruimten en de appartemen ten het aanzicht van de nieuwe wijk erachter te worden. "Klopt", knikt Fermont. "Eigenlijk vormt het com plex een buffer, een soort geluidswal voor de rest van het witte wijkje. Want het ligt natuurlijk aan het spoor. Dat betekent dat zowel de wo ningen als de commerciële ruimten aan strenge eisen voldoen als het gaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115