Vergaderen in historische sferen ES deOndememer 20 oktober 2012 #aötbof ïj'#utoe Gebuurt De monumentale raadzaal, daterend uit 1628. SINT MAARTENSDIJK - Zo is Het Raedthuys een wel zeer bijzonde re locatie voor de zakelijke markt. Het unieke is datje er kunt vergade ren in historische sferen. Waar anders in Nederland heb je een vergader ruimte uit 1628. Al in de 17e eeuw liepen de ridders en edelen in het mo numentale pand rond. In Het Raedt huys - synoniem voor het oude ge meentehuis van Tholen - zijn schilde rijen, meubilair en verlichting veelal afkomstig van kastelen in Engeland en Nederland. De voormalige raadzaal is ook anno 2012 ideaal ten behoeve van plenaire vergaderingen. In het kader van een zakelijke meeting in een bijzondere setting zijn drie sfeervolle zalen be schikbaar. Naast de voormalige raadzaal en de burgemeesterskamer uit 1628 is ook de recent vernieuwde B&W kamer zeer geschikt voor een vergadering, congres, beurs, cursus of productpre sentatie. De mix tussen historie en moderne tijd komt tot zijn recht in de recentelijk opgeleverde lounge, waar men op informele wijze even kan nakaarten. Om volledig tot ontspanning te. ko men is er ook een uo-to-date well ness complex gerealiseerd. De vijf ho telappartementen vormen eveneens goede gelegenheden om in werkgroe pen ce vergaderen. Opvallend is dat al le tien hotelkamers in dit oude ge meentehuis, suites zijn. Deze winter -start de bouw van nog een vijftal sui tes, terwijl de oplevering nog voor de zomer is voorzien. Overlevering St-Maartensdijk heeft van origine een nauwe band met de Oranjes, dankzij prins Frederik Hendrik. In 1434 huw de Frank van Borssele er met de Hol landse gravin Jacoba van Beieren. Hun slot stond aan de noordzijde van het stadje. Hare Majesteit Koningin Beatrix is Vrouwe van St-Maartens^ Tafelen, in Het Raedthuys. dijk. De namen van de suites in Het Raedthuys zijn allen voorzien van Ko ninklijke namen, variërend van Prins Frederik Hendrik tot Amalia van Solms, van Willem de Zwijger tot Maria van Oranje. De lichamen van Frank van Borssele en Jacoba van Bei eren zijn bijgezet in de naast gelegen Nederlands Hervormde kerk. De overlevering vertel t dat met financiële steun van prins Frederik Hendrik in 1628 de laatste hand, is gelegd aan het gemeentehuis. Ondanks diverse modificaties door de eeuwen heen, verslechterde de toe stand van het oude stadhuis steeds meer. Pas in 1960 kon de gemeente, als 'watersnoodgeval', subsidie krijgen voor de restauratie van -het stadhuis. In 1979 werd de nieuwe vleugel in ge bruik genomen. Na de gemeentelijke herindeling in 2006, stond het histori sche gebouw eerst een aantal jaren leeg, om vervolgens in april 2010 als monumentaal viersterrenhotel te her rijzen. Ontspannen vergaderen voor een vriendelijke prijs Overnachten Vergaderen Diner lunch Feestelijke bijeenkomsten Zeeland beschikt over 26 mooie viersterrenhotels die ook prijs- technisch gezien zeer concurre rend zijn in vergelijking met loca ties in de rest van Nederland. On ze provincie heeft prachtige loca ties, zoals Het Raedthuys in St.Maartensdijk. Tekst: Henk van de Voorde Zakelijk De zakelijke mogelijkheden in Hét Raedthuys lopen uiteen van eenvou dige productpresentatie tot conferen tie voor meer dan honderd personen, op topniveau. De 'meeting manager' is tijdens het hele evenement klank bord in historische sferen, zodat de za Seminar ZeeBra Businesspartners. kelijke gasten zich kunnen concentre ren op de inhoud van het zakelijke evenement. Het voormalige gemeentehuis is een mooie uitvalsbasis om lering en ver maak te combineren, zoals in het ka der van personeelsuitjes en business- meetings. In een schilderachtige ambi ance kan de band worden aangehaald met medewerkers, klanten en pros pects. Na een vermoeiende vergader sessie kan.op een steenworp afstand gekozen worden voor bijvoorbeeld een lunch in het weiland, kookclinic, wijnproeverij, golfsessie of een rond rit door de prachtige natuur op E-bi- kes. dan business genereren. „Het voorma lige gemeentehuis is zakelijk gezien zeker niet de beste investering, maar ik ben verliefd op het nostalgische ge bouw. Het is gewoon een unieke lo catie, gelegen aan de markt vlakbij de Oosterschelde en het Zeeuwse boe renland." Uiteraard worden er alleen streekge- rechten bereid. Zo draagt het nostal gische gemeentehuis bij aan de leef baarheid in het dorp. „Wij zijn warm pleitbezorger van de Stichting Lekker Regionaal Product. In onze keuken gaan we terug naar de basis, met eten dat vers uit de Oosterschelde of van de Zeeuwse klei afkomstig is. Het liefst ga ik bet eten rechtstreeks bij de lokale boeren halen. En wat vergade ren betreft: veel grotere bedrijven zijn in de ban van duurzaam of maatschap pelijk' verantwoord ondernemen. Door te kiezen voor seminars en con gressen op bijvoorbeeld Tholen, wordt de leefbaarheid van kleine schil derachtige plaatsen op peil gehou den." Kleigrond Hotelier Ron Pelgrim is geboren en getogen in het hoge noorden (in PIoo- gezand-Sappemeer), maar ook op de Zeeuwse kleigrond in het diepe zui den, voelt hij zich prima thuis. Voor de hotelier, die tevens een echte kunstkenner is, betekent het runnen van een horecacomplex veel.meer CHARMEHOTEL - RESTAURANT - TEAROOM Specialiteiten: scampi's - visschotel van de chef-mosselen paling - wild - entrecote St. Annastraat 191, Sluis, 0117-462232 www.ouweschuure.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104