Chaos hij fiscus om geld opvang 5 49,50 cheap.nl dagactie Zalmschalen oorzaak salmonelSabesmetting Met een ladder en touw door het dak 47% 'Er is geen markt voor gestolen kunstwerken' Doorbraak in zaak tattookillers Ontspanning en Wellness in Twente cheap.nl /dagactie 10900 -700 7004 woensdag 17 oktober 2012 Groot aantal bezwaren ouders Kunsthistoricus Noah Charney Een witte vlek aan de muur van de Kunsthal markeert de plek waar een van de gestolen schilderijen hing. foto Robin Utrecht/ANP kaanse kunsthistoricus en schrij ver Noah Charney verdiepte zich gedetailleerd in de kunstmisdaad en schreef er verschillende boeken over, zowel romans als nonfictie. Diefstal van kunst en het vernie len daarvan gaat hem zo aan het har.t, dat hij de Associatie voor on derzoek naar lcunstmisdrijven (ARCA) oprichtte, ter bescher ming van kunst en cultureel erf goed. Charney denkt dat er wereld wijd per jaar zo'n 6 miljard dollar aan kunstobjecten wordt ont vreemd, een 'conservatieve schat ting'. En in één adem verklaart hij, dat er geen markt voor is. „Jaarlijks worden er zo'n öó.ooo kunstobjec ten gestolen. Maar het aantal dief stallen in opdracht is verwaarloos baar klein. Ik ken slechts twee ge vallen." Volgens Charney laten cri minelen zich wat dat betreft: te veel leiden door de romantiek van' films en boeken. „Ze lezen in ieder geval mijn boeken niet", grinnikt hij. Diefstal van kunst is erg ge noeg, maar Charney waarschuwt dat er nog meer op het het spel staat dan alleen verdwenen schilde rijen. Criminele organisaties verko pen gestolen doeken door aan an dere bendes, die denken er geld mee te kunnen verdienen en er hun drugs- en wapenhandel mee financieren. Maar mogelijk nog ge vaarlijker: gestolen kunst kan een financieringsbron voor terrorisme zijn. Het bekendste voorbeeld, vol gens Charney: Mohammed Atta, de hoofdkaper van de vliegtuigen van '9/11'. „Atta probeerde kunst objecten uit Afghanistan te verhan delen in Duitsland. Met het geld wilde hij een vliegtuig kopen. En we weten nu waarvoor." zie onze website:binnenland Beveiligingsexpert: 'Beveiliging had be ter gekund' HARDERWIJK - Verontreiniging op een van de productielijnen in Grie kenland is de oorzaak van de sal monellabesmetting van de gerook te zalmproducten van de firma Foppen. Dat laat het bedrijf weten. De besmetting kon optreden door een ontwerpfout van de zogehe ten zalmschalen. Die bleken kwets baar voor opnemen en vasthou den van bacteriële verontreiniging. Zalmschalen worden gebruikt in het mechanische productieproces en werden sinds zes maanden ge bruikt. De schalen met de zalm gaan over de lopende band bij de verwerking van de vis. Voortaan gebruikt Foppen zalm schalen eenmalig. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit heeft zijn vertrouwen uitgesproken in de maatregelen die door Foppen zijn genomen om herhaling te voorkomen. Het bedrijf heeft in middels de productie van gerookte zalm weer hervat. De Salmonella Thompson-bacterie heeft mogelijk een derde dodelijke slachtoffer geëist. Dat meldde giste ren het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu. Het zou gaan om een 76-jarige man die een paar weken geleden is gestorven nadat hij zalm van Foppen had gegeten. Eerder werd al bekend dat twee ouderen waren overleden. NIJMEGEN - De kunstwereld wordt regelmatig opgeschrikt door dief stal van bekende doeken. Zo sta len dieven in 2004 op klaarlichte dag een van de vier versies van De Schreeuw, een zelfportret van Ed- vard Munch, uit het Munch Mu seum in Oslo. De gemaskerde over vallers vertrokken in een klaar staande auto. Twee jaar later werd het schilderij, licht beschadigd, te ruggevonden. Drie mannen, die overigens nooit hebben bekend, zijn voor de overval veroordeeld tot gevangenisstraffen tot acht jaar. In mei werd de enige versie in particuliere handen op een vei ling in New York verkocht, voor 120 miljoen dollar. Via het dak en met behulp van een touw en een ladder lukte het dieven in december 2002 om het Van Gogh Museum in Amsterdam binnen te dringen. Ze stalen twee schilderijen, die samen een waar de van 30 miljoen euro vertegen woordigden: Zeegezicht bij Scheven- ingen en Het uitgaan van de Her vormde Kerk te Nuenen. Een jaar la ter werden twee verdachten in het Spaanse Malaga opgepakt. Week blad Elsevier meldde in 2010 dat de doeken waarschijnlijk in het be zit zijn van de maffia in Napels. De Mona Lisa is vandaag de dag ge woon te bezichtigen in het Louvre in Parijs. Maar tussen 1911 en 1913 hingen er op de plek van het schil derij alleen een paar haakjes. Een boze Italiaan, die niet kon verkrop pen dat zo'n mooi Italiaans werk in een Franse museum hing, had zich naar verluidt eerst met het schilderij opgesloten in een bezem- kast en was vervolgens met het schilderij de deur uitgelopen. Hij werd twee jaar later opgepakt toen hij het schilderij te koop aanbood aan de directie van het Uffizi in Florence. DEN HAAG - Justitie denkt een door braak te hebben in de zaak tegen 'de tattookillers'. Drie hoofdver dachten, veroordeeld tot 12 en 12,5 jaar voor de mislukte aanslag op een Amsterdamse drugshandelaar, zijn in hun cel aangehouden voor de moord op Onno Kuut. Het lichaam van Kuut, die dezelfde rug- bedekkende tatoeage van Chinese tekens had als de drie verdachten, werd op 25 maart 2009 opgegraven uit een duingraf bij Hoek van Hol land. Hij was gemarteld voor hij was gedood. Kuut lijkt een dubbel rol te hebben gespeeld in een ande re liquidatiezaak waaraan de tat tookillers worden gelinkt, de dub bele moord op een Amsterdamse crimineel en diens vriend in 2009. De Belastingdienst geeft toe erg veel moeite te hebben om de grote stroom aan bezwaarschrif ten af te handelen waar het kin- deropvangtoeslag betreft. Ouders verkeren ai heel lang in onzekerheid over beschikking over 2010. door Gert van Harskamp DEN HAAG - De Belastingdienst heeft grote problemen om de kin- deropvangtoeslag over het jaar 2010 op tijd af te wikkelen. Bij de dienst Toeslagen spreekt de telefo niste van 'chaos en grote achter stand'. Volgens een woordvoerder van de fiscus is van enorme achter stand 'nog geen sprake', maar heeft de Belastingdienst erg veel moeite om de grote stroom aan be zwaarschriften af te handelen. Veel mensen die gebruikmaken van kinderopvang en recht heb ben op kinderopvangtoeslag heb ben een beschikking van de fiscus gekregen dat zij de ontvangen toe slag over 2010 geheel of gedeelte lijk moeten terugbetalen. Het gaat daarbij vaak om bedragen van dui zenden euro's, tot ver boven de tienduizend euro. De Belastingdienst heeft zoveel be zwaarschriften tegen de beschik kingen ontvangen, dat zij niet in staat is ze allemaal binnen de wet telijke termijn van twaalf weken af te handelen. Inmiddels heeft de fis cus ouders per brief toestemming gevraagd om 'verlenging van de be slistermijn'. „Pas als ouders daar geen toestemming voor geven, kan er officieel worden gesproken van een achterstand", zegt de Be lastingdienst. Volgens de Nationale Ombuds man staan de Belastingdienst en haar de dienst Toeslagen al tijden in de top van de klachtenlijst. Op internetfora wordt volop geklaagd over de traagheid waarmee de Be lastingdienst de kinderopvangtoe slag afhandelt. Er zijn gevallen be kend waarbij ouders begin van dit jaar al een bezwaarschrift hebben ingediend tegen de beschikking over 2010 en nog steeds geen uit sluitsel hebben. Een telefoniste van de BelastingTelefoon bij de dienst Toeslagen zegt dat het een rommeltje is en de afwikkeling grote vertraging oploopt. „Als je die stroom aan klachten en al die verzoeken om verlenging van de beslistermijn als chaos wilt zien, dan kan dat", reageert de woordvoerder van de Belasting dienst. „We blijven met de afwik keling van beschikkingen en be zwaren nog steeds binnen de voor geschreven kaders, maar het pro ces moet inderdaad veel beter. Dat is gewoon zo." Waarom de fiscus zoveel beschik kingen heeft verstuurd, kan de woordvoerder niet zeggen. Wel is duidelijk dat er erg strenge contro le is op de fiscale tegemoetkoming in de kinderopvang, omdat in het verleden veel misbruik werd ge maakt. Zo vroegen ouders tege moetkoming aan, terwijl hun kin deren bij eèn niet geregistreerde opvang of gastouder werden on dergebracht. Ook hebben ouders toeslag ontvangen, terwijl familie kostenloos op de kinderen paste. per/toplocatie één superactie! 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis parkeren en Wi-Fi Gratis gebruik zwembad Vlakbij Enschede gelegen m Sandton Resort Bad Boekelo korting vaix95^ v.a per persoon, per arrangement 'Prijs o.b.v. '2-persoonskamer. Excl. res.kosten e 15 per boeking. Voorwaarden zie website. Bij aankomst op vrijdag is de prijs C 54,50 p.p,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5