Femme Tech zeeland 12.3 Kracht bedrijf zit in verscheidenheid en acceptatie Finalisten MVO-prijs Alleen Sluis telt meer Hulst bekendgemaakt startende ondernemers Zichtbaar maken woensdag 17 oktober 2012 KsStöJ &SSSBBBBmsenaSBSStaBBBSBS6SSS62S5SsaiMeX!Seö5SSSSSl Dow Benelux met als hoofdvestiging Terneuzen is genomineerd voor de lan delijke Femme Tech Award, omdat het concern veel aandacht besteedt aan de instroom van vrouwelijke technici; dinsdag 13 november is de uitreiking. Techniek moet meer zichtbaar worden, vindt Els Van de Velde. Ze geeft daarom met andere Dow-vrou- wen voorlichting op scholen. Zij vervullen een rolmo del, merkt Linda de Groene. „Jongeren zijn nogal eens verbaasd als ik zeg dat in een fabriek werk." Het klinkt ietwat hoogdra vend, overdreven zelfs. De kracht van een bedrijf zit 'm in een zo verscheiden mogelijk personeelsbestand en in acceptatie van de verschillen tussen mensen. En toch is het zo, volgens Ed D'Hooghe, hoofd personeelszaken bij Dow Benelux. D'Hooghe is er dan ook groot voorstander van dat er veel vrou- HULST - De drie finalisten voor de Maatschappelijk Verantwoord On- dememen/MVO-prijs Hulst zijn bekend: biologisch fruitteeltbedrijf De Reyngaard met zorgboerderij De Meigaard in Hulst, elektromoto ren Bracke in Clinge en De Haar- zaak in Koewacht (werkzaam bin nen het gebied van de Rabobank Hulst). Het publiek heeft via een stem ming via internet .de drie finalis ten aangewezen uit zes kandida ten. Het trio won glansrijk. Van de 941 stemmen gingen er 652 naar de drie finalisten, oftewel bijna ze ventig procent. De andere, inmid dels afgevallen kandidaten waren: wen bij Dow werken. Een twee honderd vrouwen werkt inmid dels bij Dow Benelux, oftewel zo'n twaalf procent. „Verscheidenheid of diversiteit is belangrijk", be toogt D'Hooghe, „want dat leidt tot meer creativiteit. Als je alle maal dezelfde soort mensen in dienst hebt, is dat toch minder. En het is één van onze taken nieuwe producten in de markt te zetten. Albert Heijn Hulst, Advanced Was te Water Solutions/Pure Blue uit Kapellebrug en atelier De Bruijn uit Hulst. Het is nu aan een deskundige jury om te beoordelen welke van de fi nalisten zich twee jaar lang mag tooien met de MVO-prijs Hulst. De prijsuitreiking is dinsdag 13 no vember op de jaarlijkse bedrijven- avond in Hulst. De winnaar krijgt een duurzame trofee, vervaardigd door de kunstenaar Guus Voer- mans. De Haarzaak zat vorig jaar ook in de finale van de MVO-prijs Ter- neuzen. Aannemingsbedrijf H4A won toen. Je hebt daar creativiteit voor no dig." Verscheidenheid is één, acceptatie - of op z'n Dows 'inclusion' - is twee. „Vrouwen moeten zich ook welkom voelen", geeft plantmana ger Els Van de Velde aan. Speciale bijeenkomsten worden daartoe be legd waar de laatste keer tweehon derd vrouwen bij elkaar waren, ook van 'buurbedrijven' van Dow. door Wout Bareman TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren zijn sinds januari van dit jaar 431 jonge ondernemers gestart. Dat waren er in dezelfde periode vorig jaar acht meer. Alleen in Sluis steeg het aantal star ters: van 95 vorig jaar naar 113 nu. In Terneuzen was sprake van een daling van 221 naar 207 en in Hulst van 123 naar 111. Dat blijkt uit cij fers van de Kamer van Koophan del (KvK). Uit onderzoek blijkt ook dat de helft van de starters er na vijf jaar weer de brui aan geeft, bij gebrek aan succes. Om de starters een steuntje in de Vrouwendag 8 maart 2013 is weer zo'n bijeenkomst met als thema zelfvertrouwen en weerbaarheid. Een belangrijk instrument is ook het persoonlijk ontwikkelingsplan.* Els Van De Velde laat er overigens geen misverstand over bestaan. „Door je bij een bedrijf welkom te voelen, ga je beter presteren. Het draait uiteindelijk om de bedrijfsre sultaten." rug te geven, beleggen de KvK en de drie gemeenten in de regio maandag 29 oktober een informa tieavond in het Bio Base Europe Training Center in Terneuzen. Mare Volleman van de KvK: „Voor al een eigen bedrijf in de persoon lijke dienstverlening en de detail handel zijn in Zeeuws-Vlaanderen erg in trek. Maar er komt veel bij kijken om van een eigen zaak een succes te maken. Vandaar die bij eenkomst." Tijdens de bijeen komst, die om 19.00 uur begint, ko men ervaringsdeskundigen aan het woord en wordt aandacht be steed aan financiering, verzekerin gen, belastingen en marketing. HULST Vogelnestschommel voor stichting Reyntje Het Sterrenfonds heeft Stichting Reyntje in Hulst een vogelnest schommel overhandigd; een specia le schommel waar meerdere kinde ren samen op kunnen spelen. Stich ting Reyntje ondersteunt sociaal zwakkere en extra aandacht behoe vende kinderen in de gemeenten Hulst en Terneuzen. Het nationale Sterrenfonds bekostigt initiatieven voor hulpbehoevende kinderen. TERNEUZEN Vinyl-middag en drie bands op podium Pit In De Pit in de Korte Kerkstraat in Terneuzen treden vrijdagavond drie bands op: de Noorse symfoni sche gothic black metal band Trail of Tears, de Zwitserse melodieuze metal band November-7 en de Ne derlandse formatie Sin7Sins. Ze tre den op vanaf 21 uur. Zaterdagmid dag om 15 uur begint An After noon Collection of Fine Music met met alleen 'vinyl-muziek'. HULST Gemeente zoekt nieuwe leden voor Kunstraad De Kunstraad Hulst is op zoek naar twee nieuwe leden. In aanmerking komen Hulstenaren van minimaal 18 jaar die vertegenwoordiger zijn van een vereniging uit het gemeen telijke culturele leven. De Kunst raad ontplooit initiatieven op het gebied van kunst, is een vraagbaak voor kunstenaars, adviseert over de culturele prijs. Aanmelden via s.van.de.walle@gemeentehulst.nl. TERNEUZEN Journalist Kolsloot over verkiezingen Journalist Maarten Kolsloot (ANP, Het Parool en NUsport Magazine) houdt zaterdagochtend in de biblio theek in Terneuzen een lezing over zijn werk als correspondent in Amerika en over de Amerikaanse verkiezingen. Van zijn hand ver scheen onlangs het boek Zo word je president, een kijkje achter de schermen van de Amerikaanse pre sidentsrace. Aanvang: 10 uur. HULST Gemeente ontmoet jeugd via social media Alle middelbare scholieren in Hulst krijgen van de gemeente bin nenkort een ansichtkaart. Die zijn bedoeld om jongeren enthousiast te maken voor het nieuws van en over de gemeente. De kaart wijst hen erop dat ze de gemeente prima via sociale media kunnen volgen. Via Facebook en Twitter zal Hulst acties voeren om jongeren meer bij de gemeente te betrekken. TERNEUZEN Welzijn voor ouderen houdt bazaar in Veste De stichting Welzijn voor Ouderen in Terneuzen houdt vrijdag in dien stencentrum De Veste aan het Oos telijk Bolwerk een grote bazaar en rommelmarkt. Die starten om 10.00 uur 's morgens. Er worden eleketrische apparaten, kleding, boeken, serviesgoed, handwerk en rariteiten te koop aangeboden. Ook kunnen spelletjes worden gedaan en er draait een rad van avontuur. Els Van De Velde, Annelies Hermans en Linda de Groene (vlnr) dragen in doen en laten uit dat vrouwen in de techniek bij chemiebedrijven als Dow nu zeker wel welkom zijn. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59