Boek geeft raad en steun bij scheiding 261 zeeland Oud-topman Shell op congres groene economie brieven De Middelburgse advocate Sarah Köller schreef'Scheiden': geen roman, maar een handleiding. woensdag 17 oktober 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 Iezersredacteur@pzc.nl Vertrekregeling Bedankt Provincie Zeeland, na mens alle hard werkende mede Zeeuwen die wel tot hun 67e door mogen blijven werken. Uw ambte naren hebben hun vroeg pensioen echt verdiend; Iedere dag tussen 8 en half 5 naar het werk in een mooi verwarmd kantoor. Iedere vrijdag ATV, ieder weekend vrij en altijd de mogelijkheid om vakantie op te nemen wanneer je maar wilt. Ze zijn tenslotte veel later met werken begonnen dan de bouwvakker die al sinds z'n 16e op de steiger moet staan, in weer en wind. Ook bedankt namens alle politiemedewerkers die 24 uur rond in de frontlinie van de maat schappij mogen staan. Nog meer bedankt namens alle verpleegkun digen en verzorgenden die 24 uur rond de stront van een ander op mogen ruimen. En wie betaalt het allemaal? Juist weer degene die wel door moeten tot hun 67! Provincie Zeeland: schaam u diep. L.T. Meijers Stationsstraat 15, Koudekerke Vorstenhuis Reactie op artikel over het geschie denisonderwijs van Sanne Ter- louw over Willem van Oranje. Daar mij ruim 600 jaar Oranje zeer ter harte gaat, dacht ik eindelijk weer eens een positief artikel te kunnen lezen over de wordingsge schiedenis van ons Vorstenhuis, maar na het lezen van de eerste 11 zinnetjes, kwam ik al bedrogen uit. De schrijfster is onbekend met de geschiedenis van Willem van Oran je en zijn zoon Maurits: Willem van Oranje heeft niet één van zijn echtgenotes vermoord en Maurits had Johan van Oldenbarneveldt gratie geschonken als hij daarom had verzocht en was derhalve be paald geen hufter. Dkk Doeze Jager Poolster 31, Oostburg Winkelpoortjes In de krant stond een artikel over de hinderlijke ervaring van Diny bij het passeren van winkelpoort jes met haar rolstoel. Als drager van een ICD (interne cardio defi- brilator) ervaar ik al enige tijd het zelfde genante gevoel. Bijvoorbeeld bj de V&D in Goës ging het alarm af bij binnenkomst en naar buiten gaan. Zelfs bij het bezoeken van het toilet en het weer verlaten was er alarm. Ook in diverse andere za ken ervoer ik hetzelfde, met alle oponthoud van dien! Hopelijk kan hier wat aan de afstelling van de poortjes worden gedaan. CHL Bouma Donker Curtiusstraat 21, Vlissingen Syrië Beschietingen over en weer aan de grens tussen Turkije en Syrië. Na tuurlijk wordt Syrië door de Navo en haar kompanen verantwoorde lijk gesteld. Vanuit Turkije wordt het Syrische rebellenleger van oor- logsmaterieel voorzien, Turkije is voor het rebellenleger het achter land. Rusland waarschuwde er eer der voor, dat de rebellen wel eens een grensincident zouden kunnen uitlokken om het conflict te inter nationaliseren en de Navo in de oorlog betrekken. De oorlog van het Westen tegen Syrië bevat vol doende elementen om uit te groeien tot een 3de wereldoorlog. China, Indië en Rusland zullen de verovering van Syrië niet toelaten. De Turkse agressie kan een Iraans en zelfs een Iraakse reactie uitlok ken. Een oorlog kan op een simpe le wijze ontstaan, zoals een pistool schot in Sarajevo het begin vorm de van WO I. L. Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Buurtbus Een leuk informatief artikel over een collega buurtbusvrijwilliger op de Bevelanden. Ik herken hierin veel van wat ik als één van de chauffeurs op de buurtbus hier op Schouwen-Duiveland ervaar. (Bus lijn 190: Sirjansland- Nieuwerkerk - Ouwerkerk - Zierikzee - Kerkwer- ve). De extra service en de waarde ring van de passagiers over het feit dat er een buurtbus rijdt. Het maakt hen mogelijk sociale contac ten te onderhouden, het zieken huis te bezoeken, zorgcentrumbe woners te bezoeken, het gemeente huis te bezoeken, boodschappen te doen enzovoort. Kortom het helpt mee nog zelfstandig iets te onder nemen. Het is een laagdrempelige vervoermogelijkheid. Wil je zo maar eens een rondje meerijden om even uit huis te zijn en je omgeving weer eens te zien, dan kan dat ook. Bij ons in de bus geen voorovergebogen mensen die in stilte allerlei mobiele .'sociale' media bij moeten(?) houden, maar gezellig met elkaar pratende men sen. J. de Jonge .Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Nu met gratis monteur! Werkt in je voordeel telfort.nl 08001707 Telfort winkels 'Alles wat je zou moeten weten als je gaat scheiden', is de ondertitel van Sa rah Köllers boek, dat vrijdag in Middel burg wordt gepresenteerd. door Ondsime van deir Vleuten Het aantal vragen over echtscheiding bij het Jurdisch Loket - een gratis advies- en in formatiedienst - is tij dens deze economische crisis lande lijk met ruim 35 procent toegeno men. In Middelburg ging het om een stijging van ruim 16 procent. De vragen gaan over zaken als de verdeling van het huis, een om gangsregeling, partner- en kinderali mentatie. Of het ook daadwerkelijk tot een scheiding komt, is een ande re vraag, maar duidelijk is dat men sen zich beter willen informeren over de mogelijkheden en gevolgen alvorens tot zo'n ingrijpende beslis sing over te gaan. Een beter moment om haar boek 'Scheiden' te publiceren had de Middelburgse advocate en schei dingsmediator Sarah Köller niet kunnen kiezen. Köller, zelf geluk kig getrouwd, maakte als zeventien jarige de scheiding van haar ouders bewust mee. „Met goede informa tie kan veel ellende voorkomen worden", zegt Köller. „Ik vond het nodig een boek te schrijven dat het onderwerp toegankelijk behandelt. Met veel kleur en kaders die het boek makkelijk leesbaar maken." In die kaders staan tips als 'huis op orde, jij op orde' en zelfs'recepten voor de dagen dat er ondanks alle ellende toch iets gezonds op tafel moet komen, al is het maar voor de De Middelburgse Sarah Köller, au teur van 'Scheiden', is gespeciali seerd familerechtadvocaat en (schei- dings)mediator. kinderen. Mede door die insteek is het een boek geworden dat vooral vrouwen zal aanspreken. Niet al leen de fotografie en de manier waarop het is vormgegeven, ook de nadruk op de verwerking van emo ties maakt het een typisch 'vrouwe lijk' boek. Alsof een vriendin een arm om je heen slaat, troost en raad geeft. Hoe nuttig zo'n boek kan zijn, weet de Terneuzense Anita* uit ei gen ervaring. Een half jaar geleden kwam er volkomen onverwacht een einde aan haar 23-jarige huwe lijk. „Op. het moment dat hij tegen mij zei: ik hou niet meer van je, was het voor hem al helemaal over. We zijn allebei te druk geweest. Met werk, met de kinderen. Ik door Frank Balkenende GOES - De voormalige Shell-top- man Jeroen van der Veer spreekt woensdag 24 oktober in Goes over de kansen om de economie in Zuid-West-Nederland te vergroe- nen. Van der Veer is te gast op het Bio based Delta Congres. Zuid-West- Nederland wil, samen met Vlaan deren, de economie omschakelen. Die moet op termijn niet meer draaien op aardolie, maar op groe ne grondstoffen, een trend die we reldwijd in opkomst is. Zuid- West-Nederland wil Europees kop loper worden. De plannen voor deze groene eco nomie worden gepresenteerd tij dens het Biobased Delta Congres in Goes. Jeroen van der Veer, voor malig Zuid-West-Nederland is een kansrijke omgeving voor de bioba sed economy door de ligging aan open water, goede verbindingen met het achterland, aanwezigheid van een grote, innovatieve chemi sche en bloeiende agrarische sec- tor. Biobased Dèlta verbindt Ne derlandse en Vlaamse multinatio nals zoals Dow Benelux, kunst- mestproducent Yara, Suiker Unie en mkb-ondernemers om nieuwe producten te ontwikkelen en nieu we markten aan te boren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54