Zoektocht 23 Borsele hoopt op lagere bijdrage Veiligheidsregio Reimerswaal maakt spaarpotje op om dreigende tekorten op te vangen VêCoj woensdag 17 oktober 2012 „Je wil niet weten welke mogelijke locaties allemaal de revue zijn gepasseerd. Ik ben overal geweest, tot zorgcentra aan toe. Zelfs in Ten Anker heb ik gevraagd of ze ruim te hadden. De manager was dolenthousiast, maar had simpelweg geen plek." nog niet precies wanneer al dat moois voor het grote publiek te be wonderen is. Vóór museum Vieux Vélo (Frans voor oude fiets) open gaat, moeten er nog wat puntjes op de i worden gezet. Bovendien wil Van den Berg achter de schuur nog een plekje maken waar veel meer oude fietsen tentoongesteld kunnen worden. „Want wat hier binnen staat, is slechts een fractie van wat Simon en ik hebben", stelt hij. Het tweetal hoopt het mu seumpje vóór het zomerseizoen van 2013 te kunnen openen. Overigens kunnen ze ook nog wel een paar vrijwilligers ge bruiken. „Het liefst een manus je-van-alles", zegt Van den Berg. „Ik heb al eens met een enigszins bekakte meneer uit Scherpenisse gesproken, die het wel zag zitten om hier de suppoost uit te han gen. Natuurlijk hebben we die no dig, maar ik zoek iemand die niet te beroerd is om ook andere klus sen aan te pakken op het moment dat het rustig is. Er moet ook wor den schoongemaakt, om maar eens iets te noemen." Om de continuïteit van het mu seum te waarborgen denkt Van den Berg (68) eraan om op ter mijn een stichting op te richten. „Maar dat is voor later", zegt hij. „Ik heb er zoveel tijd in gestoken dat ik het niet meteen uit handen wil geven. Want hoewel ik zelf in het bestuur kan gaan zitten, is dat wat er in feite gebeurt." Voorlopig willen de twee initiatief nemers vooral genieten van hun museum. „Je kunt wel zeggen dat we onze droom hebben verwezen lijkt", besluit Van den Berg. Bekijk ook de video over dit onderwerp op www.pzc.nl/video BAARLAND Thema-bijeenkomst recreatie en toerisme Het CDA Borsele houdt maandag 22 oktober een thema-bijeenkomst over recreatie en toerisme als de kracht van het achterland. Sprekers zijn Peter van 't Westeinde namens landbouworganisatie ZLTO, gede puteerde Kees van Beveren en Li lian Ausems van de VW Zuid-Beveland/Tholen. De bijeenkomst is van 18.00 tot 20.30 uur in brasserie 'De Landing' over de dijk bij camping Schelde- oord in Baarland. GOES Kledingdief aangehouden bij V&D Een 25-jarige inwoner van Goes is dinsdag rond 16.00 uur bij de V8cD aangehouden wegens kledingdief- stal. De man hield zich al een tijdje verdacht op in de winkel en viel daarom op bij de beveiliger. Toen hij even later de winkel verliet met een jas en een zonnebril die hij niet had betaald, is de man aange houden door de beveiligingsmede werker. Hij heeft een verklaring af gelegd waarna proces-verbaal te gen hem is opgemaakt. GOES Kinder-doe-dagen in Ambachtscentrum Kinderen kunnen deze herfstva kantie naar hartelust knutselen in Ambachtscentrum Goes tijdens de kinder-doe-dagen. Vandaag, mor gen en vrijdag kan er van 13.00 tot 16.30 uur tegen geringe vergoeding onder meer spigeltjes worden be plakt, boekenleggers geweven, vil ten, kaars makén, boetseren, kleu ren, verven en nog meer. Meer in formatie is te vinden op: www.ambachtscentrumgoes.nl THOLEN Wereldwinkel houdt middag over Afrika De Wereldwinkel Tholen houdt za terdag 20 oktober een Afrikaanse kindermiddag in gemeenschaps centrum Meulvliet. Deze is be doeld voor kinderen vanaf 6 jaar en hun ouders of grootouders. Het evenement, dat duurt van 14.00 tot 16.30 uur, bestaat uit een theatervoorstelling met muziek en dans. De entree bedraagt 2 euro voor kinderen en 4 euro voor vol wassenen. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele heeft een aantal geplande be zuinigingen nog niet kunnen reali seren. Zoals bijvoorbeeld op de ge meentelijke bijdrage aan de Zeeuw se veiligheidsregio. Borsele pleit al een tijd voor een eerlijker verdeling van de kosten over de gemeenten. Borsele betaalt 118,48 euro per in woner terwijl het Zeeuws gemid delde 74,31 euro bedraagt. Als Bor sele op dit gemiddelde gaat zitten, levert dat een bezuiniging op van 82.100 euro. Onderzoeksbureau Cebeon onder zoekt een andere verdeling van de veiligheidskosten over de Zeeuwse gemeenten. Het onderzoeksrap port staat geagendeerd voor de be stuursvergadering van de Veilig heidsregio van volgende maand. Wethouder Ad Schenk denkt dat dit leidt tot een lagere bijdrage van Borsele aan de veiligheidsregio zo dat de bezuinigingsdoelstelling ein delijk gerealiseerd kan worden. „We hebben vorige week een ken nismakingsgesprek gehad met de nieuwe directeur van de Veilig heidsregio. Zij is ook voorstander van een realistischer verdeling van de veiligheidskosten over de ge meenten." door Nadia Berkelder KRUININGEN - Reimerswaal bezui nigt het komende jaar nauwelijks om dreigende tekorten op te van gen. De gemeente doet in plaats daarvan een greep in een spaarpot je dat speciaal was aangemaakt voor moeilijke tijden. En die zijn nu aangebroken. Bij on gewijzigde omstandigheden zou de gemeente de komende jaren jaarlijks tonnen tekortkomen, om dat er minder geld uit Den Haag naar Kruiningen komt en omdat Delta de komende jaren minder winstuitkering ronddeelt. Toch bezuinigt de gemeente er ook: een begrafenis wordt vanaf 2016 duurder in de gemeente Rei merswaal en de sportverenigingen zullen meer geld kwijt zijn voor de huur van hun velden: de ge meente wil vijf procent meer in komsten ontvangen. Hoe dat voor de sportclubs precies uitpakt, moet overigens nog blijken. Vijfjaar geleden heeft de gemeen teraad een spaarpot gecreëerd om schommelingen in de uitkering vanuit Den Haag op te vangen. In dat potje zit nu nog acht ton. Dat bedrag wordt nu tot en met 2015 gebruikt om de tekorten op te van gen. Overigens wordt op voor hand, en ook jaarlijks, een bedrag van 15.000 euro uit de post onvoor zien gehaald. Volgens de geldende financiële normen blijft die post daarna nog gröot genoeg. Dat de gemeentelijke belastingen het komend jaar en de jaren daar na stijgen, was al voorzien. Alle be lastingen gaan met 2,5 procent om hoog, en sommige met een nog iets groter percentage: de rioolhef fing stijgt met 3,5 procent, de OZB gaat met vijf procent omhoog, de scheepvaartrechten voor de jacht haven in Yerseke met tien procent. Verder wordt de afvalstoffenhef fing verhoogd, maar met welk per centage, is nog niet bekend. Cees van den Berg in het al grotendeels ingerichte fietsmuseum naast zijn woning. Vieux Vélo gaat volgend jaar open. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51