Extra stijging ozb Borsele geschrapt BEVELANDEN/THOLEN Goederentrein vol koffers almanak Interieur Zwijgrecht WOENSDAG 17 oktober 2012 21 We hebben onze droom verwezenlijkt 22 en 23 Belastingdruk voor inwoners blijft volgens wethouder Ad Schenk binnen de perken door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De geplande extra stijging met anderhalf procent van de onroerendezaakbelasting (ozb) in de gemeente Borsele is van de baan. Het is wethouder Ad Schenk (fi nanciën) gelukt het dreigende ver lies van bijna een ton op te van gen. Dat komt door het samenvoe gen van de afdelingen welzijn en onderwijs tot de nieuwe afdeling samenleving. Dit efficiencyvoor- deel (98.000 euro vanaf 2014) is ge noeg om het verlies aan ozb-in- komsten. te compenseren. Schenk deelde dit dinsdagmiddag tevre den mee tijdens de presentatie van de begroting 2013 en de meer jarenraming tot en met 2016. Het college kondigde dit voorjaar een extra stijging van de ozb aan. De gemeenteraad stak daar door middel van een motie een stokje voor. Meer ozb betalen mocht niet gebeuren. Anders werd de belas tingdruk voor de inwoners te groot. Schenk gaf gehoor aan de motie maar gaf wel aan dat het verlies aan inkomsten ergens anders van daan gehaald moest worden. Dat is hem gelukt. „Ik ben die uitda ging aangegaan om onze inwoners in deze krappe tijden zo veel mo gelijk te ontzien. De belastingdruk voor onze inwoners blijft hetzelf de en we leveren niet in op kwali teit. Dat is best bijzonder in deze tijd." De begroting 2013 is sluitend met een gering overschot van 10.700 eu ro. „Dankzij onze financiële disci pline in de afgelopen jaren krijgen we de begroting sluitend zonder dat er bloed vloeit Van onze bezui nigingsopdracht van drie miljoen euro is het merendeel gereali seerd." De gemeenteraad heeft: in ieder ge val weinig speelruimte om nieuwe plannen te lanceren. „Maar er le ven niet echt grote wensen", zegt Schenk. Toch blijft Borsele een gemeente met ambitie, benadrukt de wet houder. „Zo willen we volgend jaar stappen zetten op weg naar een integraal kindcentrum samen met Kibeo. Verder bereikt het mas- terplan Ovezande de finale en zijn we bezig met het maken van een visie over onze dienstverlening. Natuurlijk biedt ook Borsele steeds meer digitale diensten aan, maar de persoonlijke gesprekken blijven belangrijk. Daar willen we toch aan vast blijven houden." GOES - Deze week rijdt er een speciaal trein tje op het spoor tussen Goes en Hoedekens- kerke: een dieseltreintje waarmee vroeger goederen vervoerd werden. En nu weer, want kinderen kunnen hun kof fers met de trein mee laten rijden naar Hoede- kenskerke. De koffers krijgen een speciaal la bel en in Hoedekenskerke halen de kinderen ze weer uit de trein. Ook voor volwassenen zijn er deze week speciale activiteiten. Lief hebbers mogen mee in de conducteurswagen van de stoomtrein, bij de potkachel met kof fie en snert. Meetuffen in de diesellocomotief van de goederentrein kan ook. De goederen trein rijdt vandaag nog, en zondag. foto Ronald den Dekker GOES Perslucht ADRZ Goes tijdelijk uitgevallen Dinsdag is rond de middag het persluchtsysteem in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes uitgevallen. Perslucht wordt gebruikt om patiënten te beade men. Volgens een bericht van het ziekenhuis op de website is de zorg voor patiënten niet in gevaar geweest. Enkele uren later was het persluchtsysteem hersteld en werk te het naar behoren. TERNEUZEN Werk bij Oiltanking volledig hervat De werkzaamheden voor de uit breiding van Oiltanking Temeuzen zijn dinsdagochtend volledig her vat. De firma waarvan vorige week donderdag twee Poolse werkne mers omkwamen bij een bedrijfs ongeval, is als laatste weer aan -de slag gegaan. Twee andere bij de uit breiding betrokken bedrijven heb ben maandag de werkzaamheden weer opgepakt. Tip? redactie@pzc.nl Het voorval met de pop, die afgelo pen weekend aan de kerktoren van Kruiningen hing en daarmee de hulp diensten uren lang bezig hield, is de afgelopen dagen ongetwijfeld op veel plekken besproken. Zo ook op dat Goese kantoor. Daar kozen de medewerkers een humoris tische en enigszinsflauwe insteek. „Zou de pop, nadat hij van de toren was gehaald, door de politie zijn aan gehouden?", vroeg één van de mede werkers zich af Ja, natuurlijk, hij is direct naar To- rentijd overgebracht", reageerde een Een derde medewerker deed er nog een schepje bovenop. „Ik vermoed dat hij gebruikmaakt van zijn recht om te zwijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49