Van Sluis zwemt twee records in Dol-fijn Medailles 23 'More than a lifetime' thema uitvoering Apollo PZC. woensdag 17 oktober 2012 Wie deelneemt aan de zwemvierdaagse krijgt na afloop een medaille. Jan van Sluis heeft ze allemaal bewaard. Als het goed is, ligt er donderdag een gouden medaille met het cijfer 35 op hem te wachten. Jan van Sluis vestigt deze week tijdens de zwemvierdaagse in zwembad Dol-fijn twee records. De 81-jarige inwoner van Nieu- werkerk doet voor de 35ste keer mee en heeft na afloop in 25 jaar 500 kilometer gezwom men in het zwembad. door Joeri Wisse wemmen en fietsen. Dat was het advies dat de dokter meegaf aan Jan van Sluis uit Nieu- werkerk toen hij vroeg hoe hij het best in conditie kan blijven. Dat treft, want Van Sluis beoefent beide sporten fana tiek. Zwemmen doet hij elke don derdagavond en als het weer het toelaat, fietst hij ook dagelijks een rondje. Ondanks zijn leeftijd heeft hij nog een goede conditie. „Vroe ger ging het misschien wat sneller, nu zwem ik ongeveer een uur over een halve kilometer." Omdat de Nieuwerkerker al 25 jaar elke donderdagavond hetzelfde Zwemvierdaagse Op Schouwen-Duiveland vindt zo wel in Zierikzee als in Nieuwerkerk jaarlijks de zwemvierdaagse plaats in de herfstvakantie. In Nieuwerkerk is het dit jaar de 36ste keer dat het evenement plaatsvindt in zwembad Dol-fijn. In zwembad Onderdak in Zierikzee wordt de zwemvierdaagse dit jaar voor de 37ste keer gehouden. De nationale zwemvierdaagse werd in 1970 voor het eerst gehou den. Het was een initiatief van wa- terpolo-international Ruud van Feg- gelen, die toen bedrijfsleider was van een zwembad in Deventer. aantal baantjes trekt, was het voor hem eenvoudig uit te rekenen dat hij nu ongeveer op de 500 kilome ter moet uitkomen. „Het zwem bad is in de schoolvakanties dicht, dus houd je zo'n veertig weken per jaar over. Per jaar zwem ik twintig kilometer, dat maal 25 jaar is 500 kilometer", rekent de oud-onderwijzer voor. Dit jaar vestigt Jan van Sluis nog een record, want hij doet voor de 35ste keer op rij mee aan de zwem vierdaagse in Dol-fijn. „Alleen de eerste keer heb ik niet meegedaan. Ik dacht dat ik het toen niet zou halen." De tweede editie waagde hij het er op en het beviel zo goed dat hij daarna geen jaar oversloeg. Een blikje met alle medailles herin neren aan de voorgaande edities. „De eerste is brons en de tweede is zilver. Daarna is het goud, het nummer geeft aan voor de hoeveel ste keer je mee hebt gedaan." Dit jaar is het wel een beetje an ders dan anders. „Maandag kon ik niet meedoen omdat ik na 45 jaar afscheid heb genomen van Veilig Verkeer Nederland." Omdat je vol gens de regels één avond mag 'dub- belzwemmen', legde hij dinsdag 30 baantjes af. „Zoveel deed ik er al die jaren ook, maar nu doe ik voor het eerst mee met vijftien baantjes, het aantal dat je vanaf 65 jaar en ouder ook mag doen. Behalve deelnemer, is Van Sluis ook betrokken bij de organisatie van de zwemvierdaagse. Inhoude lijk bemoeit hij er zich niet mee, maar hij zorgt bijvoorbeeld dat de lokale media een persbericht krij gen over het evenement. Zijn betrokkenheid gaat veel ver der terug. Zo was hij één van de drie mannen die in 1969 het zwembad 'openzwom'. „Als onder wijzer op de School met de Bijbel ging ik met de kinderen school zwemmen. Eerst een half uurtje les en daarna nog een kwartiertje spelen. Vaak zwom ik dan ook nog even mee", herinnert hij zich. Van Sluis hoopt, zo lang zijn ge zondheid het toestaat, door te gaan met de zwemvierdaagse. Mocht Dol-Fijn in 2015 echter defi nitief de deuren sluiten, dan stopt hij ermee. „Als ik 25 was, ging ik wel naar Zierikzee, maar dat zie ik nu niet meer zitten." foto's Ronald den Dekker In zwembad Dol-fijn wordt deze week de zwemvierdaagse gehouden. Say Keys op podium van bar De Stulp Komende zaterdag is de derde za terdag van de maand en dat bete kent dat Say Keys weer op het po dium van muziekcafé De Stulp in Renesse staat De band speelt vol gens het principe 'U vraagt, wij spe len'. Muzikale wensen kunnen met behulp van een bierviltje worden ingediend. Say Keys treedt vanaf 22.00 op. De pauzes worden ingevuld door DJ Finding Remo. RENESE Thema-lezing 'Veilig op weg' bij Anbo Hoe zit het met de nieuwste ver keersregels en verkeersborden? Al- bert van Mourik van Veilig Verkeer Nederland gaat op een lezing van de afdeling Westerschouwen van ouderenbond Anbo daar vrijdag 19 oktober uitgebreid op in. De lezing 'veilig op weg' wordt ondersteund met dia's. De lezing wordt gehou den in het dorpshuis van Renesse en is voor iedereen toegankelijk. Aanvang 15.30 uur. NOORDGOUWE 'Amsterdam Duo' in de Driekoningenkerk Het Amsterdam Duo verzorgt zater dag een concert in de Driekonin genkerk in Noordgouwe. Het duo - gevormd door broer en zus - brengt met accordeon en viool een afwisselend programma. Amster dam Duo won al diverse concour sen in binnen- en buitenland. In de Driekoningenkerk spelen Vincent en Jeanine werken van Frescobaldi en Vivaldi. Aanvang 20.00 uur. HAAMSTEDE Herfstwandelen in Slotbos en Zeepeduin Het zal niemand ontgaan; het is herfst en dat wordt steeds duidelij ker zichtbaar. Bomen en struiken laten zich van een heel andere kant zien. Reden voor Staatsbosbeheer voor het verzorgen van een herfst- wandeling in het Slotbos en de Zee- peduinen in Burgh-Haamstede zon dag 21 oktober. Deelnemers wordt aangeraden stevige schoenen aan te trekken en de verrekijker niet te vergeten. De herfstwandeling gaat om 10.00 uur van start vanaf het toegangshek bij Slot Haamstede. In formatie en opgave: 0900-2020233. Planten en dieren in de toplaag van de duinen bij De Punt blijven zoveel mogelijk gespaard, foto Ronald den Dekker BROUWERSHAVEN - 'More than a li fetime' is het centrale thema van de jaaruitvoering zaterdag van mu ziekvereniging Apollo in Brouwers haven. De muzikanten nemen hun toehoorders mee op een muzi kale reis door de tijd. De muziek van de brassband, drumband en blokfluitgroep, wordt ondersteund met passende beelden en filmfrag menten. Ook de leerlingen van de verschillende groepen laten van zich horen. Na afloop van het concert is er Bal na met livemuziek van Ad Hageste- ijn. De jaaruitvoering van Apollo wordt gehouden in het Tonnenma- gazijn en begint om 19.30 uur. - «S z^é i KIEK NOE! Met uw eigen klassenfoto op Kiek Noe? Stuur uw foto en omschrijving naar kieknoe@gmail.com MEEST CELEZEN 1Vierbannen doet mee aan tv-show 2. Jacobs bouwt backiine De Biet 3. Overleg wijkhuis Poortambacht TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43