Vrijliggend fietspad langs Roterijdijk SCHOUWEN-DUIVELAND Interieur almanak Zwijgrecht WOENSDAG 17 oktober 2012 21 Van Sluis zwemt twee records in Dol-fijn 22 en 23 Wethouder Wim Stouten probeert de aanleg van de route tussen Dreischor en Schuddebeurs te versnellen gedaan", zegt Stouten. De aanleg van een vrijliggend fietspad langs De Stolpweg tussen Dreischor en Nieuwerkerk is aanzienlijk ver sneld toen de gemeente besloot mee te betalen aan het pad. „Wanneer wij als gemeente nu ook meebetalen aan het fietspad langs de Roterijdijk kunnen we de aanleg naar 2014 halen. Het water schap heeft nu eenmaal een be perkt budget en als we meebetalen scheelt dat." Stouten is hierover in gesprek met het waterschap, de ei genaar van de dijk. De aanleg van een vrijliggend fiets pad is volgens Stouten geen over bodige luxe. „Het is natuurlijk een gevaarlijk, smal dijkje waar veel scholieren over gaan. En het is ook leuk voor de toeristen dat daar een veilig fietspad ligt, dat moeten we ook niet vergeten." Hoewel de dijk bij de inwoners als zeer gevaarlijk te boek staat, zijn er geen duidelijke ongevalscijfers be kend. Bijna-ongelukken worden niet geregistreerd. „En dat is de moeilijkheid met dit soort dingen. Wanneer er - en laten we het voor al nietliopen - morgen iets ge beurt, wordt er gelijk gezegd had door Melita (.anting je dit of had je dat niet moeten doen." Daarom vindt Stouten het belangrijk zo snel mogelijk de vei ligheid van fietsers te verbeteren. Hoeveel de gemeente moet gaan bijdragen aan de aanleg van het fietspad is nog niet duidelijk. Daar over wordt nu gesproken. „En uit eindelijk zal de gemeenteraad hier over moeten beslissen." De Fietersbond pleit al jaren voor veiliger schoolroutes op Schou- wen-Duiveland. De Roterijdijk/ Zuiddijk is volgens de Fietsers bond zo'n gevaarlijk route waar wat aan gedaan moet worden. DREISCHOR - Er komt een vrijlig gend fietspad langs de Roterijdijk/Zuiddijk tussen Schud debeurs en Dreischor. Waterschap Scheldestromen heeft de aanleg in de planning staan voor over enke le jaren. Wethouder Wim Stouten probeert de aanleg naar voren te halen. „Het staat in de planning voor 2017. We willen nu eenzelfde con structie toepassen als we bij de Stolpweg bij Nieuwerkerk hebben Langs de Roterijdijk wordt een vrijliggend fietspad aangelegd om de veiligheid te verbeteren. GOES Perslucht ADRZ Goes tijdelijk uitgevallen Dinsdag is rond de middag het persluchtsysteem in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes uitgevallen. Perslucht wordt gebruikt om patiënten te beade men. Volgens een bericht van het ziekenhuis op de website is de zorg voor patiënten niet in gevaar geweest. Enkele uren later was het persluchtsysteem hersteld en werk te het naar behoren. TERNEUZEN Werk bij Oiltanking volledig hervat De werkzaamheden voor de uit breiding van Oiltanking Temeuzen zijn dinsdagochtend volledig her vat. De firma waarvan vorige week donderdag twee Poolse werkne mers omkwamen bij een bedrijfs ongeval, is als laatste weer aan de slag gegaan. Twee andere bij de uit breiding betrokken bedrijven heb ben maandag de werkzaamheden weer opgepakt. Ga verderop foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Het voorval met de pop, die afgelo pen weekend aan de kerktoren van Kruiningen hing en daarmee de hulp diensten urenlang bezighield, is de af gelopen dagen ongetwijfeld op veel plekken besproken. Zo ook op dat Goese kantoor. Daar kozen de medewerkers een humoris tische en enigszins flauwe insteek. „Zou de pop, nadat hij van de toren was gehaald, door de politie zijn aan gehouden?", vroeg één van de mede werkers zich af. Ja, natuurlijk, hij is direct naar To- rentijd overgebracht", reageerde een collega. Een derde medewerker deed er nog een schepje bovenop. „Ik vermoed dat-hij gebruikmaakt van zijn recht om te zwijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41