Grote namen op voetbalveld NOAD67 8 Derde plek voor zwemmers 32 Schaken voor piepjong tot en met stokoud Inhaalduels Dauwendaele m DFS komende zaterdag woensdag 17 oktober 2012 WW UI door Johnny Willeboordse MIDDELBURG - Voor schakers is de uitdrukking 'voor iedereen van acht tot tachtig' niet voldoende. Voor het nieuwe schaaktoernooi ZeelandSchaakt is de jongste in schrijver vijfjaar oud. De oudste is 84. Het toernooi wordt zaterdag 20 oktober vanaf 9.30 uur gehouden bij Sportpunt Zeeland in Goes. Davy de Jong is met zijn vijf jaar de jongste deelnemer aan Zeeland- Schaakt. Voor hem is de liefde voor het schaken begonnen nadat hij met zijn zusjes mee ging naar de schaakvereniging. De moeder van Davy weet nog goed hoe haar zoon voor het eerst aangaf dat hij wilde schaken. „Hij kreeg op de schaakvereniging weieens een boekje met bepaalde schaakposi ties. Op den duur zei hij 'ik wil geen boekje, ik wil echt spelen'. Dat was het moment dat we hem hebben laten spelen. Vanaf dat mo ment zagen we dat hij het spelletje heel leuk vond", vertelt ze. Doordat er tijdens ZeelandSchaakt niet in leeftijdsklassen gespeeld wordt, kan het voorkomen dat de De Jong tegenover de 84-jarige Jo Tholenaar komt te zitten. Dat de twee elkaar tegen kunnen komen aan het schaakbord vindt de oudste deelnemer aan het toer nooi wel bijzonder. „Het zou wel een apart zicht zijn natuurlijk. Zal door Jan Dagevos MIDDELBURG - Twee wedstrijden in het Zeeuwse amateurvoetbal die afgelopen weekeinde werden afge last, worden komende zaterdag ge speeld. Het gaat om FC Dauwen- daele-Dinteloord (tweede klasse E zaterdag) en DFS-Domburg (der de klasse A zaterdag). Beide duels konden afgelopen za terdag niet doorgaan vanwege de slechte gesteldheid van de terrei nen. De KNVB had voor komend weekeinde een inhaal- en beker- programma vastgesteld en kon de ze twee duels dus moeiteloos in passen. Naast competitievoetbal is er ko mend weekeinde ook nog de strijd om de districtsbeker. Op het pro- Driebanden groot Derde divisie poule A. Korenbeurs/Scheldeoord-The Friends/Ad's Ca tering 6-2: André Karelse-Theo Peeters 35-28, 52; Jan Westdorp-P. Sokkers 35-21, 56; Alfred v. d. Dries-Ad Agtmaal 18-30, 55; Rinus Rijk-Ad Batten 30-29, 74; BADMINTON Vierde klasse: Zierikzee 2-Den Ossaert 2 5-3, Zierikzee 1 -Zierikzee 2 6-2. Vijfde klasse: As- troïden 2-Sjuttul 2 0-8, Schepnet 2-Temeuzen 3 5-3, 't Pluumpje 3-Rillandia Smashers 4 8-0, Sjuttul 2-Schepnet 3 7-1, Dubbel: Kats 2-Ter- neuzen 5 6-0, Zeeland 2-Astroïden 4 6-0, 't Pluumpje 4-Rillandia Smashers 5 3-3, Astroï- den 3-Terneuzen 4 5-1, Astroïden 4-Terneuzen 5 3-3. O SCHIETINGEN Ellewoutsdijk. 1e hoofdvogel en 4e kal J.Ver- meule (Ovezande), 2e hoofdvogel en 3e kal S.Raas (Kwadendamme), 3e hoofdvogel K.Kriekaard (Ellewoutsdijk), 4e hoofdvogel M.Verdonk ('s-Heerenhoek), 1 e zijvogel P.Over- De voetbalclinics met oud-profvoet ballers bij NOAD'67 worden voor de achtste keer gehouden je ook nog zien dat ik een fout maak waardoor hij wint. Dat zou wat zijn." Voor Tholenaar is het inmiddels dertig jaar geleden dat hij mee deed aan een soortgelijk toernooi. Dat was het Zeeuws kampioen schap. Dit keer in het toernooi puur voor liefhebbers van het scha ken en is er aan het einde van de dag geen prijsuitreiking. Voor Tho lenaar maakt dit de spelvreugde er niet minder om. „Het is een mooi initiatief om de schaaksport in het zonnetje te zetten." De Nederlandse Koninklijke Schaakbond gebruikt het evene ment als pilot. De bedoeling is dat een soortgelijke toernooi ook in andere provincies wordt gehou den. Volgens organisator Ben Flore beoordeelt de bond verschillende aspecten. „De opkomst gaat waar schijnlijk doorslaggevend zijn. Ook het aantal nieuwe inschrijvin gen en het niveau waarop ge speeld wordt spelen een rol bij de vraag of ZeelandSchaakt een suc ces wordt." Flore hoopt dat men sen worden gestimuleerd om ach ter het schaakbord plaats te ne men. „Wij willen ervoor zorgen dat mensen die niet wekelijks bij een schaakvereniging spelen de schoonheid van het spel ervaren. Dit kan een mooie gelegenheid zijn om mensen aan het schaken te krijgen." gramma staat de tweede ronde. Vrijdag komen Biervliet en Axel in actie, een dag later ontvangt Kloe- tinge 2 zaterdag-tweedeklasser Dui- veland. Zondag zijn er nog vier duels, de resterende ontmoetingen staan voor volgende week dinsdag (23 oktober) op de rol. Het bekerprogramma is als volgt: vrijdag 19/10: Biervliet-Axel (20.00 uur sportpark de Oesterput Hoofd plaat). Zaterdag 20/10: Kloetinge 2-Duiveland(14.30). Zondag 21/10: Vlissingen-RCS, FC Bergen-Sluiskil, Pa- trijzen-BW'63, Clinge-RBC. Aanvang: 14.30 uur; Dinsdag 23/10: Dauwen- daele-Aardenburg, Terneuzen-Hontenis- se, Jong Ambon-Goes, SSV'65-Hoek, Luctor-Nieuw Borgvliet, Colijnsplaatse Boys-ZSC'62, Hoek 2-Arnemuiden, Veere-Zaamslag. Aanvang: 20.00 uur. Van maandag tot en met woens dag worden er voetbalclinics voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar gegeven bij NOAD'67 uit Sint Philipsland. Het is voor de achtste keer dat de voetbalschool wordt gehou den. door Johnny Willeboordse SINT PHILIPSLAND - Diverse oud-voetballers zijn gestrikt om trainingen te geven op bij voetbal vereniging NOAD'67 uit Sint Phi lipsland. Onder anderen de oud-in ternationals Jean-Paul van Gastel en Patrick Paauwe zijn dit jaar op de velden te vinden. Kinderen tus sen zes en twaalf jaar konden zich op internet aanmelden voor de voetbalclinics. Er zijn uiteindelijk 81 aanmeldingen binnengekomen. Vanaf 2005 organiseert NOAD'67 elk jaar in de herfstvakantie trai ningen met bekende voetballers of trainers. Ook in de achtste jaar gang zijn er weer verschillende be kende namen naar Sint Philips land gehaald. Theo Gorissen is be- stuurdslid bij de voetbalvereniging en tevens verantwoordelijk voor de organisatie van de voetbal- school. Hij is de man die het elk jaar voor elkaar krijgt om de grote voetballers naar het kleine NOAD'67 te halen. In de loop der jaren maakten oud-profs zoals Edward Sturing, Bert Konterman, André Hoekstra en John van den Brom (tegenwoordig hoofdtrainer bij Anderlecht) de gang naar Sint Philipsland. Voor een club met zo'n 250 leden is het bijzonder knap dat dit elk jaar weer een suc ces is. „We hebben in de loop der jaren veel kennis opgedaan in het voetbalcircuit. Dan leer je mensen kennen die je kunnen helpen aan bekende oud-voetballers. Zo ko men wij elk jaar aan onze clinics." Gorissen gaat handig om met de mensen die hij kent om hier het maximale uit te halen. „Het is ge woon een zaak van goed met men sen kunnen omgaan. Het is nu de achtste keer dat we deze voetbal- school organiseren. Dan ken je in middels een hoop mensen. Wij wilden dit jaar bijvoorbeeld ie mand vragen om te komen maar die kon niet. Toen heb ik hem ge vraagd of hij niet iemand kon rege len voor ons. Op die manier zijn we bij Jean-Paul van Gastel geko men." Het bestuurslid is erg te spreken over de eerste twee dagen. „Naast de mooie namen die je op papier kunt zetten, is het voor ons ook erg belangrijk dat ze wat met kinderen hebben. Dat is dit jaar uitstekend gelukt." Dit laatste puntje is een belangrij ke voorwaarde voor Gorissen „Je kan wel een grote naam uit het voetbal voor een groep kinderen zetten, maar dat is zowel voor die kinderen als voor de voetballer niks. Wij kijken vooral naar de er varingen van de persoon. Je ziet bijvoorbeeld nu dat wij met man nen als Paauwe en Van Gastel per sonen hebben gekozen die nu jeugdelftallen trainen. Dan weet je zeker dat ze met die gastjes om kunnen gaan. En Sjaak Polak is na tuurlijk een man die overal een feestje van maakt. Daar hebben we ons nooit zorgen om ge maakt." Dat de kinderen voorop staan bij de clinics is ook te zien aan het goede doel wat achter het project zit: de Stichting Jayden die onder zoek steunt naar de genezing van kinderkanker. Sjaak Polak is zich bewust van het" feit dat het een voorrecht is voor deze kinderen dat ze vrij kunnen voetballen. Zon der zich zorgen te moeten maken om een levensbedreigende ziekte waar andere kinderen mee te ma- ken krijgen. „Het is prachtig om die gastjes te zien voetballen. Het gaat er om dat ze bezig zijn en gezond blij ven. Dat is het belangrijkste. Dat ik daar een rol in lean spelen is alleen maar mooi", vertelt de oud-voet baller van onder anderen Sparta en zijn grote liefde ADO Den Haag. Hij weet nóg niet of hij een carrière in het betaald voetbal gaat beginnen als trainer. Patrick Paauwe werd als laatste naam toegevoegd aan de lijst van trainers voor de voetbalschool. Toen hem werd gevraagd of hij wilde komen was hij direct en thousiast. „Het is hier al jarenlang zo dat er goede trainingen worden gegeven in de herfstvakantie. Door mijn werkzaamheden bij Feyenoord ben ik zo in aanraking gekomen met Theo Gorissen. Die vroeg aan me of ik zin had om langs te komen. Doordat ik wist hoe het hier geregeld was, was ik direct enthousiast" Een video van de voetbalclinics bij NOAD'67 is te vinden op www.pzc.nl/video Mitchel Weber (11): In het shirt van zijn favoriete club krijgt Mitchel Weber training van de man die het laatste kampioenschap van de club uit Rotterdam mee heeft gemaakt. Voor Mitchel is het daardoor extra mooi dat Patrick Paauwe er is. Ik ben ook voor Feyenoord en dan is het natuurlijk mooi als er iemand van die club komt. Gisteren heb ik ook al met Jean-Paul van Gastel ge traind. Die zijn allebei kampioen ge worden met Feyenoord, dus heel mooi dat ik ze gezien heb. We heb ben heel goed getraind met hem. We moesten met twee mensen een verdediger uitspelen en dan de bal in de goal schieten. Hij heeft ons ook dingen verteld over toen hij voetbalde. Dat is wel heel leuk om te horen. kenszand), 2e kal C.Jeremiasse (Ellewoutsdijk), 5e kal W.Bek (Kwadendamme). TENNIS Moskou. Mannen. Eerste ronde: Sijsling (Ned) - Berrer (Dui) 7-6 (7) 6-3, Kravtsjoek (Rus) - Korolev (Kaz) 6-4 6-3, Berlocq (Arg/7) - Koez- netsov (Rus) 1-6 6-4 6-3, Bogomolov jr (Rus) - Davidenko (Rus/5) 7-5 6-4. Moskou. Vrouwen. Eerste ronde: Cibulkova (Slw/5) - Makarova (Rus) 2-6 6-4 6-2, Dolonc (Ser) - Voskobojeva (Kaz) 1-6 6-1 6-4, Pironko- va (Bul) - Lepchenko (VSt) 6-0 7-6 (3), Sjvedo- va (Kaz) - Pavljoetsjenkova (Rus) 6-2 6-2, Cor net (Fra) - Rodionova (Oos) 6-4 6-3. Stockholm. Mannen. Eerste ronde: Stachovski (Oek) - Mertens (Bel) 6-3 6-4, Falla (Col) - Ha- jek (Tsj) 6-3 3-6 7-6 (7), Zopp (Est) - Andujar (Spa) 6-4 6-4, Berankis (Ut) - Ramos (Spa) 4-6 6-4 6-1, Lopez (Spa/5) - Mathieu (Fra) 7-"6 (5) 6-7 (4) 6-2, Soeda (Jap) - Teixeira (Fra) 6-3 3-6 6-3, Baghdatis (Cyp/7) - Goffin (Bel) 6-4 6-2, Copil (Roe) - Del Bonis (Arg) 6-1 7-5. door Lianne Meerman GENT - De Zeeuwse zwemmers zijn derde geworden in de jaarlijk se driekamp tegen delegaties uit de provincies Oost- en West Vlaan deren. De Zeeuwse ploeg won slechts één estafettenummer Op de 4x 50 vrij gingen Sam Zeggelink, Evelien van Kerckhoven, Kirsten Walraven en Laura Nieuwland er met de winst vandoor. Individueel werden er toch heel wat afstanden gewonnen. De Bel gische ploegen bleken in de breed te heel erg sterk. Romy van Bun der won de 50 vlinder. Ruden de Ridder, Laura Nieuwland en Ma- non Aerssens wisten in hun cate gorie de 100 vlinder te winnen. Op de 100 rug was Kirsten Walra ven iedereen te snel af. Manon Ae- rssens snelde ook nog naar winst op de 100 school. Tom van Eisen deed hetzelfde op de 100 vrij. Met 1.11.37 verbeterde Ruden de Ridder zijn twee weken geleden gezwommen Zeeuws record op de 100 vlinder. Deze tijd was tevens goed voor een startbewijs op het NJK. Ook op de 100 vrij mag hij in februari op het NK junioren star ten. Manon Aerssens zwom drie li mieten, op de 100 school, vlinder en vrij. Noa Eversdijk zwom twee limieten, op de 100 vlinder en de 100 vrij. Tom van Eisen mag star ten op de 100 vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32