zeeland 123 Restaurant op slot Zorgstroom werkt Veere neemt fietspad door park samen met Philadelphia Serooskerke nog eens onder de loep woensdag 17 oktober 2012 OOST-SOUBURG Ensemble Trigon zingt in Historische Kerk Het Vocale Ensemble Trigon brengt zaterdagavond om 20.00 uur in de Historische Kerk in Oost-Souburg 'Liederen van licht en troost, Gregoriaans en Moderne Devotie in de Lage Landen 1350- 1550'. Zaterdagmiddag is er van 14.30 tot 17.00 uur een workshop voor mensen die kennis willen ma ken met de muziek en het zingen vanuit de oorspronkelijke middel eeuwse notatie. Zie ook: www.his- torischekerksouburg.nl MIDDELBURG Miniconcert in koorkerk Middelburg In de Koorkerk in Middelburg staat morgen weer een miniconcert op het programma. Tijdens dit con cert treden de klarinettisten ]an Willem Busser en Mare Rootsaert op. Zij worden ondersteund door Cobie Busser op piano. Het trio speelt muziek van onder anderen Kalliwoda, Lachner en Schobert. Het concert in de Koor kerk begint morgen om 15.00 uur, de toegang is gratis. MIDDELBURG Workshop percussie in jeugdhonk De Poort De eigenaar van Vrouwe in den Polder gooide afgelopen weekeinde de deur definitief in het slot. Jongeren tussen de twaalf en acht tien jaar kunnen morgenmiddag meedoen aan een workshop per cussie. Die wordt gegeven in jeugd centrum De Poort aan de Fazanten hof 40 in Middelburg. Van 14.00 tot 17.00 uur gaan de deelnemers aan de slag met de verschillende percussie-instrumenten om het ge voel van ritme en samenspel te er varen. De workshop wordt gege- foto's Lex de meester ven door drummer Hans Walrave. Op de kop van de Veerse Catdam staat restaurant Vrouwe in den Polder, plotseling leeg. Afgelopen weekend gooide Marco Doeleman de deur in het slot. Nee, constateert hij wat droogjes, bepaald geen plek voor het vaandel Welkom in Zeeland! WESTKAPELLE Strandjutten met een IVN-gids IVN Walcheren organiseert vrijdag een strandjuttocht in Westkapelle. Onder leiding van een officiële gids kunnen wandelaars mee het strand op. De groep start om 11.00 uur bij het Polderhuismuseum aan de Zuidstraat in Westkapelle. Deelname kost volwassenen drie euro, kinderen onder de twaalf jaar mogen voor de helft aanslui ten. Kleine kinderen en leden van IVN mogen gratis mee. Vooraf aan melden is niet nodig. door Carla van de Merbel VEERE - Zorgorganisaties Zorg stroom en Philadelphia gaan nau wer samenwerken. Beide partijen ondertekenen hiertoe vanmiddag een overeenkomst. Dat gebeurt in zorg- en verpleegcentrum Nieuw- Sandenburgh in Veere, de locatie waar Zorgstroom en Philadelphia al langer samenwerken. Sinds mei zijn cliënten met een verstandelijke beperking van Phila delphia aan het werk in Nieuw-Sandenburgh. Ze helpen het personeel van Zorgstroom in het restaurant en in de linnenka mer. Vanaf deze maand helpen ze ook mee bij de facilitaire dienst en in de winkel van het zorgcentrum. Hierdoor kan de winkel langer openblijven. Er komen in totaal twaalf werkervaringsplaatsen. De begeleiding wordt verzorgd door Philadelphia; Zorgstroom zorgt voor de faciliteiten. Zorgstroom en Philadelphia wil len met de samenwerking zorgen voor meer en gevarieerdere werker- varingsplekken voor mensen met een verstandelijke beperking. Het is daarbij de bedoeling dat cliënten van Philadelphia die een diploma halen uiteindelijk kunnen door stromen naar Zorgstroom of ande re organisaties. door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - De voorgenomen aanleg van een fietspad door het park van landgoed Welgelegen in Serooskerke, blijft: de gemoederen in het dorp bezighouden. De hand tekeningenactie tegen de versto ring van het park heeft inmiddels zo'n 200 handtekeningen opgele verd volgens buurtbewoonster Jo anna de Buck. Zij vertelt dat de omwonenden van het park de gemeente hebben verzocht een extra onderzoek in het park te laten verrichten door Stichting In Arcadië. Dat is een on derzoekscentrum en planbureau voor groen erfgoed. Het park is een rijksmonument en de omwo nenden denken dat daar niet zo maar een fietspad doorheen ge trokken mag worden. Bovendien zijn ze bang dat door het kappen van bomen en uitdunnen van groen het monumentale karakter van het park wordt aangetast De gemeente laat nu een werk groepje, waarin omwonenden en vertegenwoordigers van dorpsraad en gemeente zitting hebben, nog maals naar het fietspad kijken. Dorpsraadvoorzitter Johan Geerse: „Het groepje buigt zich over het tracé van het pad. Er wordt ook ge keken naar het materiaal voor de verharding van het fietspad. Er zal overigens zeker geen kaalslag in het park gepleegd worden. Maar het is wel de de bedoeling om het meer bij de omgeving te betrek ken. Daarvoor worden doorkijkjes gemaakt in de parkrand. Nu is het helemaal afgesloten van de weg en het dorp. Het park is prachtig, maar dat zie je niet. Het wordt om ringd door een ondoorzichtige groene muur." Het fietspad is onderdeel van de herinrichting van de Wilgenhoek- weg en de Oostkapelseweg tot ver keersluwe dorpslaan. De eerste fa se is gereed. Geerse: „Dat ziet er mooi uit, een fraaie bomenlaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23