Middelburg snijdt voor 5,8 miljoen WALCHEREN 'Ik wil weten of ik weer iets aan sport moet doen' almanak Zwijgrecht WOENSDAG 17 oktober 2012 21 Vrouwe in den Polder als Theaterplan in 16 jaar hotspot in verval 22 en 23 verschrompeld 24 en 25 Tweede zware bezuinigingsronde binnen twee jaar door Theo Giele MIDDELBURG - Bijna zes miljoen eu ro moet de gemeente Middelburg jaarlijks besparen op de uitgaven. Nieuwe bezuinigingen van het Rijk kosten de gemeente 4,4 mil joen. Om ruimte te houden voor nieuw beleid moet nog eens één miljoen euro gevonden worden. Verder is er een post onvoorzien van vier ton. Opgeteld gaat het om 5,8 miljoen euro. Door af te zien van de bouw van het nieuwe theater wordt jaarlijks 900.000 euro bespaard. Ook de brug voor langzaam verkeer over het Kanaal door Walcheren is ge schrapt van het lijstje met plan nen. Dat levert per jaar drie ton op. De overige 4,6 miljoen euro moet nog gevonden worden. De gemeenteraad moet komend voorjaar besluiten waarop be spaard wordt. Het college van B en W geeft in een raadsvoorstel aan in welke richting gedacht kan wor den. Sleutelwoorden zijn bevrie zing van de budgetten, nog efficiën ter werken door samenwerken, schrappen van taken, verlaging van subsidies en kostenverhoging voor burgers, bedrijven en instellingen. Dat kan leiden tot hogere tarieven voor het gebruik van bijvoorbeeld sportvoorzieningen. Belastingverhoging mag pas in laat ste instantie aan de orde komen, schrijft het college. Het bedrag van 5,8 miljoen euro hoeft niet volgend jaar al op tafel te komen. Het begint met 2,5 mil joen in 2014, vervolgens 3,6 mil joen in 2015, 4,7 miljoen in 2016, om in 2017 uit te komen op 5,8 mil joen euro. Het is niet de eerste gro te bezuinigingsoperatie waar Mid delburg voor staat. Vorig jaar werd 6,5 miljoen euro bezuinigd, onder meer door dertig arbeidsplaatsen te schrappen. Of de nieuwe bespa ringen opnieuw tot inkrimping van het ambtelijk apparaat leidt, is nog niet bekend. Het college houdt ook aan een aan tal projecten vast: versterken van de preventieve zorg (jeugd en wel zijn), onderwijshuisvesting, de ont wikkeling van Ramsburg, vernieu wing van de wijk Dauwendaele, in standhouding van beeldbepalende monumenten en investeringen ter versterking van de economische in frastructuur. De raad praat op op 12 november voor de eerste keer over de nieuwe bezuinigingen. Voordat in het voor jaar de definitieve voorstellen naar de raad gaan, zijn er in februari en maart inspraakavonden. MIDDELBURG - Anke de Knegt (60) uit Middel- dinsdag één van de bijna tweehonderd deelne- burg en werd uitgevoerd door SportZeeland. „Ik heb vijftien jaar gelopen met m'n hond. burg doet de circumductietest zodat vastge- mers aan de fitheidstest voor 55-plussers in Het was de derde keer dat de fitheidstest Die is overleden. Ik wil weten of ik weer iets steid kan worden hoe het met de flexibiliteit sporthal de Kruitmolen in Middelburg. De werd gehouden in Middelburg. De Knegt moet gaan doen aan sport." van haar schouders gesteld is. De Knegt was test is een initiatief van de gemeente Middel- deed mee omdat ze wilde weten hoe fit ze is. foto Ruben Oreel VLISSINGEN Fietsster (62) gewond bij aanrijding Een 62-jarige fietsster uit Vlissin- gen raakte maandagavond rond 20.00 uur gewond bij een aanrij ding met een auto op de kruising Bloemenlaan/Paul Krugerstraat in Vlissingen. De auto werd bestuurd door een 32-jarige Vlissingse. De fietsster is met rug- en elleboog klachten naar het ziekenhuis ver voerd. Vermoedelijk verleende de automobiliste geen voorrang. TERNEUZEN Werk bij Oiltanking volledig hervat De werkzaamheden voor de uit breiding van Oiltanking Terneuzen zijn dinsdagochtend volledig her vat De firma waarvan vorige week donderdagochtend twee Poolse werknemers omkwamen bij een bedrijfsongeval, is als laatste weer aan de slag gegaan. Twee andere bij de uitbreiding betrokken bedrij ven hebben maandag de werkzaam heden weer opgepakt. Tip? redactie@pzc.nl Het voorval met de pop, die afgelo pen weekend aan de kerktoren van Kruiningen hing en daarmee de hulp diensten urenlang bezighield, is de af gelopen dagen ongetwijfeld op veel plekken besproken. Zo ook op dat Goese kantoor. Daar kozen de medewerkers een humoris tische en enigszinsfauwe insteek. Zou de pop, nadat hij van de toren was gehaalddoor de politie zijn aan gehouden?", vroeg één van de mede werkers zich af. „Ja, natuurlijk, hij is direct naar To- rentijd overgebracht", reageerde een Een derde medewerker deed er nog een schepje bovenop. „Ik vermoed dat hij gebruikmaakt van zijn recht om te zwijgen." i Ga verderop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21