Meldkamer naar Brabant tin min Middelburg ziet af van theaterplan r De buit Shoppingcruise DUITSLAND WOENSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 17 oktober 2012 254e jaargang nr. 246 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I Bewolking en «9» I wat regen, 16' ZEELAND FZC Langstudeerders betalen voor hun reis 2 en 3 VOETBAL Oranje omzeilt lastige klip in Roemenië 30 en 31 Zeeland steunt verhuizing naar Bergen op Zoom of Roosendaal als minister banenverlies compenseert door Frank Balkenende MIDDELBURG - De Gemeenschappe lijke Meldkamer van politie, brand weer en ambulance vertrekt vrij wel zeker uit Zeeland. De meldka mer komt in Bergen op Zoom of Roosendaal. De verhuizing hangt samen met de vorming van een landelijke poli tiekorps met tien regionale eenhe den. Zeeland wordt samengevoegd met West- en Midden-Brabant. Hoewel in Zeeland druk is gelob byd om de meldkamer in Zeeland te houden - er gingen de laatste ja ren al veel rijksdiensten weg -zal minister Ivo Opstelten van Binnen lands Zaken worden voorgesteld de meldkamer in West-Brabant te vestigen: Bergen op Zoom of Roosendaal. Het voorstel is ondertekend door de korpsbeheerders en voorzitters van beide Veiligheidsregio's. Dat zijn de Terneuzense burgemeester Jan Lonink en zijn Tilburgse colle ga Peter Noordanus, de beoogde beheerder van de nieuwe politiere gio. Ook commissaris Van de ko ningin Karla Peijs heeft haar hand tekening gezet. Zeeland lijkt daarmee de lobby voor een eigen meldkamer (nood gedwongen) op te geven. „We steu nen het voorstel om de meldka mer in West-Brabant onder te brengen onder de voorwaarde dat in Middelburg ondersteunende diensten voor de politie worden gevestigd. Krijgen we die toezeg ging niet, dan blijven we strijden voor een meldkamer in Middel burg", zegt Lonink. Eén van de voorwaarden in de stu dies naar de beste plek voor de meldkamer is dat die centraal ligt. Bergen op Zoom en Roosendaal voldoen aan die eis. Dat is makke lijk voor beleidsmakers en leiding gevenden van hulpdiensten als zich crises of rampen voordoen. Ze kunnen dan relatief snel bij el kaar komen. Ook wordt gezocht naar een bestaand pand. Eind no vember volgt een besluit hierover. Bij de meldkamer in Middelburg werken rond de honderd mensen. De verhuizing van de meldkamer staat los van de vestigingsplaats van het hoofdkwartier van de nieuwe politieregio. Tilburg is daar voor in beeld. pagina 3: commentaar ROTTERDAM - De politie Rotterdam Rijnmond heeft in overleg met de eige naren dinsdag de foto's van de schilderijen vrijgegeven die in de nacht van maandag op dinsdag werden gestolen uit de Kunsthal in Rotterdam. De ge stolen werken zijn, bovenste rij (vlnr): Claude Monet: 'Waterloo Bridge, Lon don' (1901); Claude Monet: 'Charing Cross Bridge, London' (1901); Paul Gauguin: 'Femme devant une fenêtre ouverte, dite la Fiancée' (1888) en tweede rij (vlnr): Henri Matisse: 'la Liseuse en Blanc et Jaune' (1919); Pablo Picasso: 'Tête d'Arlequin' (1971); Meyer de Haan: 'Autoportrait' (circa 1889 -'91) en Lucian Freud 'Woman with Eyes Closed' (2002). Directeur Emily An- senk van de Kunsthal wilde dinsdag weinig kwijt over de beveiliging van het museum of de precieze waarde van de schilderijen. Wel liet ze weten dat de Kunsthal vandaag 'gewoon' weer open is voor het publiek. fotocollage politie Rotterdam-Rijmond/GPD pagina 4 en 5: kunstroof slaat in als een bom; 'roof op bestelling is mythe' DE STELLING Bij 112 hoort geen zachte g Reageer op pzc.nl UW MENING 340 reacties Medisch specialisten zijn hun honorarium dubbel en dwars waard eens oneens 46% 54% MIDDELBURG - Er komt geen nieuw theater in Middelburg. De huidige schouwburg aan het Molenwater wordt verbouwd. Het theaterplan sneuvelt vanwege bezuinigingen. Afzien van nieuwbouw scheelt de gemeente 900.000 euro per jaar. Middelburg moet vanaf 2014 5,8 miljoen euro bezuinigen. „Het is een pijnlijk besluit, maar de om standigheden zijn veranderd", al dus wethouder Saskia Szarafmski (PvdA). Zij nam het dossier over van Albert de Vries. Er 'is volgens haar geen verband tussen het ver trek van De Vries naar de Tweede Kamer en het afblazen van de bouwplannen. „In de zomer zijn we al gaan denken hoe we verder moesten met de schouwburg." Vol gens Szarafmski is in een tijd dat de burger te lijden heeft onder de economische crisis de bouw van een nieuw theater 'een luxe die je mensen niet kunt uitleggen'. De Stadsschouwburg wordt geëxploi teerd door Frans Lievens, die ook het Scheldetheater (Terneuzen) en Theater De Mythe (Goes) onder zijn hoede heeft. Hij is teleurge steld, maar heeft wel begrip voor het besluit. pagina 24: theaterplan verschrompeld Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 sHzmssHssssso1 A MJt-m Zie www.kras.nl/91000 Woensdag vrijdag van 21/11 t/m 21/12 Incl. busreis, ontbijt en diner. Vanuit Rotterdam laar de kerstmarkten van Düsseldorf en Keulen waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1