Griekse crisis even bijzaak Nu windkrachtkorting en cadeau bij HollandseWind® economie 113 jEneco Banen door duurzame visserij Nieuwe scanner laat zien of medicijn werkt woensdag 17 oktober 2012 1 nniwiii1 ihiwi m <n"i vi iini. Voor het eerst in twee jaar komen Europese regerings leiders morgen bijeen voor een top waar 'Griekenland' niet op hun agenda staat. Niet officieel tenminste. door onze correspondent Hans de Bruijn De 27 Europese regerings leiders zullen morgen in Brussel vooral pra ten over de ideeën van voorzitter Herman Van Rompuy voor een drastische hervorming van de monetaire unie, waarvoor de Griekse crisis toch op zijn minst een aanleiding is geweest. Het begint erop te lijken dat Grie kenland langzaam van hoofdzaak tot bijzaak in de eurocrisis wordt. Er wordt lang niet meer zo panie UTRECHT - Als het Europese visse rijbeleid niet wordt aangepast, kun nen vissers de komende tijd zware klappen verwachten. Uit een dins dag gepubliceerd onderzoek in op dracht van het Wereld Natuur Fonds (WNF) blijkt dat de hoe veelheid gevangen vis in 2022 circa 1,4 miljoen ton (30 procent) lager zal zijn dan in 2009. Ook dreigen bijna 50.000 banen verloren te gaan door een sterk in gekrompen vissersvloot. Alleen door te stoppen met voortdurende overbevissing krijgen visbestan den weer de kans aan te groeien, zegt het WNF. Hierdoor zouden Europese vissers over 10 jaar juist 1,4 miljoen ton vis extra kunnen vangen. Het salaris van een visser zal dan met de helft toenemen. Volgens de onderzoekers geldt de visserijsector als steeds minder winstgevend en is deze voor een groot deel afhankelijk van over heidssubsidies. De Europese Com missie en de Europese Raad willen raag overgaan tot duurzame her vorming van het visserijbeleid. kerig als in het recente verleden ge wacht op de bevindingen van de trojka van Europese Commissie, ECB en IMF, die de Griekse her vormingen doorlicht. De Griekse premier Samaras hoop te nog voor deze top een akkoord met de trojka te hebben, maar dat lukt niet meer. Gisteren werd het overleg zelfs onderbroken,'omdat de IMF-vertegenwoordiger rugge spraak met zijn bazen wilde. Toch zal Samaras met een geruster hart naar Brussel afreizen dan vorige ke ren. Zeker na de pluim die hij vori ge week kreeg van voorzitter Jean-Claude Juncker van de euro- groep, dia de Griekse regering prees voor de 'bewonderenswaar dige wijze' waarop zij opereert. En ook het bezoek van de Duitse kanselier Angela Merkel betekende - ondanks alle protesten - een steuntje in zijn rug. Gisteren erken de Merkel dat de Grieken al veel ge daan hebben. „Misschien lang zaam en minder efficiënt dan wij wilden, maar er is iets veranderd in hun manier van denken." Daar komt bij dat de internationa le roep toeneemt om niet koste wat kost vast te houden aan bezui nigingen, die herstel juist schaden. Ook uit onverdachte kring. Voor zitter Christine Lagarde van het IMF bepleit nu openlijk om Grie kenland twee jaar extra te geven om zijn doelstellingen te halen, wat vooraanstaande economen al veel langer roepen. Bezuinig het herstel niet kapot,.heet het. Ook in de EU gaan steeds meer stemmen op in die richting. Zelfs premier Rutte wijst, zij het onder strikte voorwaarden, het idee om de Grieken wat meer lucht te ge ven niet langer categorisch af Maar er zijn ijzervreters zoals de Duitse minister van Financiën Wolfgang Schauble. Volgens hem geeft het een verkeerd signaal naar de probleemlanden, die er een uit nodiging in zullen zien om het niet zo nauw te nemen met de her vormingen. Griekse coalitieleden in conflict met trojka ATHENE - Leden van de Griekse coa litie zijn gisteren in conflict geko men met de trojka over de hervor ming van de arbeidsmarkt. De link se Dimar-partij weigert in te stem men met de voorstellen van de Eu ropese Unie, het Internationaal Mo netair Fonds en de Europese Cen trale Bank. Ook socialistenleider Venizelos keerde zich tegen de voorstellen. Griekenland heeft al 'het maximum' gedaan om de ar beidsmarkt te flexibiliseren, zei hij. De trojka zou onder meer het mini mumloon willen uitkleden en de ontslagregeling verder versoberen. AMSTERDAM - Slechts 30 tot 40 pro cent van de medicijnen slaat aan, zegt Guus van Dongen, hoogleraar medische, beeldvormende technie ken aan het VUmc in Amsterdam. Alleen medicijnen die aanslaan be strijden de kwaal of de ziekte, de rest doet dat niet Welk medicijn aanslaat en welk niet, hangt van de patiënt en de ziekte af. Maar ondertussen lopen talloze mensen met vervelende bij werkingen rond. Het is dus zaak snel te weten of het nodig is een zware kuur af te maken. Daar heeft het VUmc nu een hulpmiddel voor gekregen, de PET/ MRI-scan- ner, die bij Philips 3 tot 5 miljoen euro kóst. Het apparaat bestaat uit twee scanners: de PET, die met be hulp van contrastmiddelen een tu mor doet oplichten op de scan, en de MRI, die de binnenkant van het lichaam weergeeft. Met de PET-scan kunnen ook medicijnen zichtbaar worden gemaakt ss^gssit>s^sx6^^a!sassBiimKeassissssaissamsssa^ MARKT 1 Prijzen in euro's Zaaiuien 10,00-11,00 (afland); zaaiuien droog uit de schuur: 12,00-14,00 (leve ring binnen drie weken) Granen, Zaden en Peulvruchten Tarwe maal 240,00; Tarwe voer 230,00. Blauw maanzaad, kapucijners, karwijzaad en brouwgerst: geen handel. Voergerst: 225,00; bruine bonen: 850,00. Prijzen per 1000 kg excl. BTW uit opslag collecterende handel. Nieuwe Oogst (prijzen per ton) Weidehooi 100,00; roodzwenkhooi (uit de schuur) 100,00; Engelsraaihooi (uit de schuur) 75,00-95,00; veldbeemdhooi (uit de schuur) 95,00-115,00; tarwestro (grote pakken uit de schuur) 70,00-85,00; tarwe stro (kleine pakken uit de schuur) 95,00-100,00. Gerstestro (uit de schuur) 85,00. Bonen stro 70,00 Noteringen ook op www.zlto.nl Overstappen naar Eneco en kiezen voor Eneco HollandseWind" is nu extra aantrekkelijk. Om te beginnen profiteert u volop van jaarlijkse windkrachtkorting: hoe harder het waait, hoe hoger uw korting. Deze korting kan oplopen tot wel €108,- in driejaar. Daarnaast kunt u zelf een welkomstcadeau uitkiezen. Wat te denken van een energiezuinige Philips stofzuiger, föhn of AirFloss? Stap over en profiteer mee op eneco.nl/hollandsewind. Ook voor de actievoorwaarden. Samen gaan we voor duurzaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13