m Romney.... buitenland 19 Kogel voor Malala richt veel meer schade aan dan de Taliban dachten BB op een abonnement én een HTC Desire C t.w.v. 209,-1 i°VGA Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc dinsdag 16 oktober 2012 door Mark van Assen NIJMEGEN - Zomaar een berichtje, uit zomaar een Pakistaanse krant: 'Voormalige danseres pleegt zelf moord, twaalf jaar na vreselijke aanval met zuur die haar een on menselijk uiterlijk gaf.' Dat was in maart van dit jaar. Weet u het nog? Waarschijnlijk niet. Haar naam was Fakhra Younus. Het lot van een ander Pakistaans meisje, de 14-jarige Malala Yousaf- zai, heeft de gemoederen veel meer in beroering gebracht. Zij werd vorige week in het hoofd ge schoten door 'een aanhanger van de Taliban' en is sindsdien wereld nieuws. Haar verhuizing van een militair ziekenhuis in de stad Ra walpindi naar Groot-Brittannië werd gisteren breed uitgemeten. Na de verminking en de latere zelf moord van Fakhra Younis bleef het stil in Pakistan. Ook toen de dader, haar ex-man en tevens zoon van een rijke gouverneur, werd vrijgesproken. De kogel die Malala levensgevaar lijk verwondde, heeft een heel an der effect. Er volgden tal van pu blieke veroordelingen, onder meer van lokale stammenraden in de Swatvallei, waar het meisje van daan komt. Honderden mensen gingen de straat op om te proteste ren tegen de aanslag. Notabelen kwamen in het openbaar op voor de families van de slachtoffers (er raakten ook twee andere meisjes gewond) en trokken van leer te gen de dader, de aanhanger van de Taliban, dus. Dit is een behoorlijke breuk met het verleden. Normaal gesproken komt het enige gesputter van men senrechten- en vrouwenorganisa ties, en dat zijn nou net clubs waar in Pakistan niemand naar luistert. Zomaar een column uit de Daily Times, een nationale krant: 'Het is genoeg. Laten we stop zeggen en dit gevecht aangaan, niet alleen voor onszelf, maar ook voor de ge neraties die nog geboren moeten worden.' En: 'Wat voor Pakistan willen we eigenlijk? Een Pakistan waarin onze dochters niet naar school mogen? Waar ze in het hoofd geschoten worden als ze vra gen om fundamentele mensen rechten?' Nog opvallender dan dit pleidooi voor vrouwenrechten is de manier waarop moslimextremisten ver baal worden aangevallen. Het is niet de eerste keer dat Taliban, of andere fundamentalisten, aansla gen plegen om burgers in het ga reel te krijgen. Tot nu toe was er slechts een enkeling die in het openbaar durfde te zeggen dat het nu eens afgelopen moest zijn met al dat geweld. Voor je het wist, kwam er namelijk iemand op een brommer of in een Toyota pickup langs die met een kalashnikov een gericht salvo op je afvuurde. De angst voor meer geweld was, be grijpelijk, erg groot. Er lijkt nu iets te zijn geknakt. Na vele honderden aanslagen en vele duizenden doden zijn er mensen die hun mond niet meer willen houden. Misschien verandert er langzaam iets in Pakistan PARAMARIBO Zeker vijf panden Suriname afgebrand Bij een felle brand in het centrum van Paramaribo zijn gistermorgen vijf panden afgebrand. Drie pan den in de buurt hebben brand- en waterschade opgelopen. De brand is begonnen in een leegstaand pand. Dat heeft sectorcommandant Eugène Schultz van de Surinaamse brandweer gisteren gezegd. Het vuur zou zijn aangestoken. Nie mand raakte gewond. Begin juli was er ook een grote brand in het centrum van Paramaribo. SANTA FE Baumgartner breekt ook YouTube-record De Oostenrijker Felix Baumgartner brak zondag niet alleen de records voor hoogste ballonvlucht, hoogste parachutesprong en hoogste snel heid, maar ook een YouTube-re cord. Meer dan 8 miljoen mensen volgden zijn sprong via de Tive stream', aldus Google. Het vorige record werd gevestigd bij de eedaf legging van de Amerikaanse presi dent Obama in januari 2009. zie ook onze website: buitenland DAMASCUS 'Kinderen Assad niet meer naar school' De Syrische president Bashar al-As sad laat twee zonen niet meer naar school gaan omdat de wijk waarin de school staat, in het westen van Damascus, wel eens in handen van de rebellen zou kunnen vallen. Dat meldde de oppositiewebsite All4Sy- ria gisteren op gezag van een mede werker van de school. Klasgenoten van de jongens zou verteld zijn dat de 10-jarige Hafez en de 7-jarige Ka- rim voorlopig niet meer komen. |~j 3,5-inch L videorecorder^ O Beats Audio Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet Normaal Actieprijs 60 40 -200 Mb €30- €15,- 120 80 200 Mb €35",- €17,50 180 120 300 Mb €AG,- €20,- Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! Mitt Romney ney iets wil weten over het Mid den-Oosten, dan belt hij met Se- nor. En dan krijgt hij dit soort ant woorden. Dat wil niet zeggen dat de relatief jonge Senor (42) zo maar wat zegt. Hij was woordvoer der van het Voorlopige Bestuur in Irak en is verbonden aan de toon aangevende denktank Council on Foreign Relations. Hij kijkt naar het Midden-Oosten door een neo-conservatieve bril. Dat leidt er toe dat hij de volgende dingen zegt: 'Als Israël besluit om Iran aan te vallen, dan zal de gouver neur (Romney, red.) dat respecte ren.' En dat is dus totaal tegenge steld aan de opvatting van presi dent Obama, die er alles aan doet om Israël in bedwang te houden. .Senor heeft ook goed in de gaten voor wie hij dit soort dingen roept: de machtige Joodse lobby in Washington. Hun steun is van we zenlijk belang voor Romney. Jim Talent Stel dat Mitt Romney de 45e presi dent van de Verenigde Staten wordt, dan is Jim Talent een zeke re kandidaat voor het minister schap van Defensie. En dat belooft ook wat. Iedereen schrok zich een hoedje toen Romney onlangs zei dat Rusland Amerika's 'geopolitie ke staatsvijand nummer 1' is. Dat kwam natuurlijk uit de koker van Talent, want hij is degene naar wie Romney luistert als het gaat om de Russen. President Vladimir Poetin, altijd op zoek naar een ex terne vijand, zei meteen dat hij maar weer eens met de NAVO ging praten over het raketschild dat die organisatie graag in Oost-Europa wil hebben. En dat hij daar dan heel erg tegen is. Van Talent is ook bekend dat hij in 2002 vóór de oorlog tegen Irak zou hebben gestemd, ook als hij wist dat Saddam Hoessein geen massa vernietigingswapens in huis had. Iemand uit de rechterzijde van het Republikeinse kamp, dus. Rich Williamson Als het aan Richard S. Williamson ligt, dan doet de toekomstige presi dent Romney niet moeilijk over het probleem Iran. Gewoon bom barderen. Eerst natuurlijk praten en onderhandelen, maar als dat niet helpt, dan.... Ook vindt hij dat Amerika zich veel meer had moe ten bemoeien met de Arabische Lente. 'Nu liepen we er achteraan, terwijl we partners hadden kun nen zijn.' Williamson, die Rom ney regelmatig voorziet van infor matie over de ingewikkelde proble matiek in het Midden-Oosten, heeft verder een uitgesproken me ning over de Palestijnen: 'Onder ontwikkeld dankzij hun cultuur.' Ondanks dit soort ondiplomatieke uitspraken was Williamson enige tijd de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties. Ook nu weer is hij een van de kandidaten voor die belangrijke post. illustratie Ruud Willems Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 («-«/gesprek) Kijk op de website ook vooraanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduui van 2 jaar, De aansluitkosten bedragen €30.-. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9