Hoe voorkom ik gehoorschade? zeelandl 25 Toch meer geweld in hart Vlissingen Proef met rondvaarten door Vlissingse haven lm .JP!W Verdachte uit Sas van Gent aangehouden HOOR STICHTING Al 100 jaar dinsdag 16 oktober 2012 'tiB .1'. '-JÊurf J lllW jH Coes-Sint Annaland-Beneden Sas-Willemstad De tweede etappe van de bietenra ce start vandaag in Goes. Vanaf 10.00 uur varen de schepen richting de Oosterscheide. Een mooi punt om te kijken is de sluis bij het Goese Sas. Eenmaal op de Oosterscheide zet ten de schepen koers richting Krab- benkreek en Sint Annaland. Daar worden ze in de loop van de mid dag verwacht. Een exacte tijd is niet aan te geven. Woensdag vertrekken de schepen om 9.00 uur vanuit Sint Annaland naar Beneden Sas. Aan het eind van de morgen passeren de sche pen de Krammersluizen. De tocht gaat verder over het Volkerak naar Beneden Sas. Donderdag volgt het laatste tra ject. Om 9.00 uur vertrekken de schepen van Beneden Sas naar Wil lemstad. De finish is rond 14.00 uur voor de Volkeraksluis. 's Middags zijn er folkloristische ac tiviteiten op de kade bij Willem stad. Om 17.00 uur keurt een keurmees ter van de Suikerunie de meege brachte bieten. door Maurits Sep VLISSINGEN - Havenschap Zeeland Seaports wil voortaan jaarlijks rondvaarten gaan aanbieden door de haven van Vlissingen-Oost. Om te bekijken of daarvoor belangstel ling is en wat mensen wel of niet leuk vinden, worden deze week enkele proefrondvaarten aangebo den. De VW Walcheren/Noord-Beve land zal de deelnemers via een en quête enkele vragen stellen om de ervaringen en wensen van de gas ten te peilen. De resultaten wor den gebruikt om de rondvaarten te verbeteren. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - In tegenstelling tot wat de burgemeester van Vlissin gen zijn raadsleden vorige week voorhield, is het geweld in het cen trum van Vlissingen de laatste ja ren wél toegenomen. Uit cijfers van de politie blijkt na melijk dat het aantal mishandelin gen dit jaar tot nu toe vergeleken met vorig jaar en het jaar daarvoor min of meer gelijk is gebleven, maar dat het aantal bedreigingen - verbaal geweld dus - aanzienlijk is toegenomen. Geroofd werd er dan weer flink minder in het centrum van Vlissingen Ook het aantal overvallen is, na een piek vorig jaar, afgenomen. In totaliteit is het aantal geweld misdrijven, zoals opgenomen in het politiesysteem, toegenomen. Tegelijkertijd zetten teamchef Eric Nagelkerke en burgemeester René Roep vraagtekens bij die cijfers. „Het zijn slechts aangiften. De mis drijven hoeven niet daadwerkelijk gepleegd te zijn." Dat dat eerdere jaren jaar evengoed gold, kunnen beide heren echter niet ontken nen. Terwijl burgemeester Roep er gere geld op hamert dat de burgers meer moeten melden, zegt hij nu dat de aangiftebereidheid is ge groeid. „De drempel voor het doen van aangifte is weggenomen doordat je het via internet kunt doen. Dat kan de cijfers ook beïn vloeden.'' Want zowel Roep als Na gelkerke willen pertinent niet dat het idee ontstaat dat Vlissingen de laatste jaren onveiliger is gewor den. „Dat is gewoon niet zo. We zeiden in de zomer nog tegen el kaar: wat is het toch rustig." SAS VAN GENT/ WESTDORPE - De po litie heeft maandagochtend in alle vroegte in Sas van Gent een 41-jari- ge man aangehouden. De politie vermoedt dat hij betrokken is bij de gewelddadige dood van de der tigjarige Michael ten Napel. De uit Rijen afkomstige Ten Napel werd 4 juli dood gevonden in een sloot langs de Kapittelstraat in Westdorpe. De politie arresteerde de 41-jarige man in een woning in de Europalaan. Of de man tot de kennissenkring van de vermoorde Ten Napel hoort, wilde de politie niet zeggen. Wel werd de woning in de Europalaan grondig onder zocht door de politie. Eerder werd een woning in de Axel- se Vincent van Goghstraat door zocht, de laatste plek waar Ten Na pel levend gezien werd. Hij sliep daar af en toe. „Dat onderzoek heeft verder niets concreets opgele verd", zegt een woordvoerster van de politie. De proefrondvaarten worden aan geboden op donderdag 18 oktober en zaterdag 20 oktober om 10.00 en 14.00 uur. Belangstellenden kunnen de haven vanaf het water ervaren, dichtbij zeeschepen ko men en zien hoe groot het indus triegebied is. De* rondvaart kost 12,50 euro per persoon, voor kinderen (4-12 jaar) 10 euro. Voor gezinnen en groe pen vanaf vier personen kost een kaartje 10 euro per persoon. Per rondvaart zijn honderdvijftig plaat sen beschikbaar. Kaarten zijn alleen te koop via de website van de VW: www.vwzee- land.nl/rondvaarthavenvlissingen. Beter Horen en de Nationale Hoorstichting beantwoorden deze en andere vragen in het gratis boekje 'Eén en al oor'. Haal het op bij een Beter Horen winkel, bestel het via www.beterhoren.nl of bel 0800-0200 159 (gratis). Nationale De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57