23 Kort geding rond pand Zuidvlietstraat Goes Gimbrêre 'Witrikken zijn leuk voor de campinggasten' met rookworst Rabobank verlaat Thoolse binnenstad 20% KORTING Slagerij uit Yerseke scoort Ondernemersplein dinsdag 16 oktober 2012 YERSEKE - Bram de Waard uit Yer- seke is in de prijzen gevallen bij de Nationale Kampioenschappen Rookworst. De Waard scoorde Goud met een ster, wat betekent dat de jury helemaal niets aan te merken had op zijn worsten. De Waard sleepte twee prijzen in de wacht: voor zijn grove én voor zijn fijne rookworst. „Rookworst ma ken is lastig", vertelt hij. „Ik heb er in het verleden vaak dichtbij geze ten, maar nu is het dan eindelijk gelukt." Een slager uit Leerdam is Nederlands kampioen Rookworst geworden, slagerij Verboom uit de Vlissingse Scheldestraat werd reser vekampioen. door Luc Oggel GOES - Habego Zeeland heeft een kort geding aangespannen tegen Stichting Arrahman Moskee Goes over de aankoop van een bedrijfs pand aan de Zuidvlietstraat in Goes. De zitting dient vandaag bij de rechtbank in Middelburg. De Stichting wilde in 'het pand een ontmoetingscentrum voor moslims vestigen, aangezien het huidige gebouw aan de Joachimi- kade onder meer door de komst van het asielzoekerscentum te klein is geworden. De koopover eenkomst is op 29 februari dit jaar ondertekend. Voor het verkrijgen THOLEN - Het kantoor van de Rabo bank in Tholen vertrekt op ter mijn uit de binnenstad. Binnen nu en drie jaar wil de bank het hui dige onderkomen aan de Brug straat verruilen voor een pand aan de rand van het stadje. Met zo'n nieuw gebouw buiten het centrum denkt de bank beter bereikbaar te zijn voor klanten op het hele eiland. Dat is nodig om dat de kantoren in Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk binnenkort worden gesloten. Daar komen nau welijks meer mensen over de vloer. Tholen blijft open, omdat daar de meeste klanten zitten. Sprookjesconcert met Sita als Roodkapje Sportcentrum Groene Woud in Ka- pelle wordt vandaag omgetoverd tot sprookjesconcertzaal. Bekende sprookjesfiguren geven een optre den, onder anderen zangeres en presentatrice Sita zal in de huid kruipen van Roodkapje, Assepoes ter en Doornroosje. Kinderen mo gen verkleed komen voor een prijs. Het Sprookjesconcert begint om 13.30 uur, kaarten kosten 9,50 euro. SINT-ANNALAND Mannenkoor zingt in hervormde kerk Christelijk mannenkoor D.E.V. uit Sint-Annaland verzorgt zaterdag 20 oktober een najaarsconcert in de hervormde kerk aan de ring in Sint-Annaland. De muzikale fami lie Stouten uit Kerkwerve verleent medewerking. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. OUD-VOSSEMEER Asfalteren van Gankelweg moet over De Gankelweg bij Oud-Vossemeer- gaat volgende week opnieuw dicht. Hij moet nog een keer worden ge asfalteerd. In juni werd de weg al voorzien van een nieuwe funde ring en asfaltlaag. Het wegdek is echter onregelmatig. Het water schap wijt dat aan de grovere on dergrond. Daardoor zou het weg dek zijn gaan 'bobbelen'. De aanne mer zal vanaf maandag de boven ste laag van de weg uitfrezen, waar na er een betere en goed berijdbare asfaltlaag komt. Er wordt een om leidingsroute ingesteld. KLOETINGE Franse lezing over rozen bij Amicitia Bij Amicitia in Kloetinge is van avond een soiree van de Alliance Fran^aise met Elsie de RaedL De Raedt maakte drie tuïnboeken ge schreven een vier dvd's over haar passie voor rozen. Ze heeft een tuin in de Loirevallei bij Chinon. De Raedt geeft een lezing over de roos in de kunst en cultuur. van de omgevingsvergunning, moest de stichting nog een plan- schadevergoedingsovereenkomst ondertekenen, maar dat weigerde Stichting Arrahman uit angst voor de eventuele financiële gevolgen. Goes verleende de vergunning ver volgens niet. De stichting wilde daarom de koopovereenkomst la ten ontbinden, maar daar gaat Ha bego niet mee akkoord. Het be drijf spant een kort geding aan om dat het vindt dat de stichting de verplichtingen in de koopakte moet nakomen, te meer omdat de gevraagde ontbinding van het con tract te laat en niet volgens de re gels zou zijn gebeurd. MAAKT PLAATS VOOR GERRY WEBER GEHELE COLLECTIE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG SINT-MAARTENSDIJK Nieuwe dominee voor Hersteld Hervormden Dominee N. den Ouden uit Nieuw Lekkerland wordt predikant van de Hersteld Hervormde Kerk (HHK) van Sint Maartensdijk. Deze ge meente ontstond in 2004 bij de vor ming van de Protestantse Kerk in Nederland. Bezwaarde hervormde gemeenten traden toen uit. Den Ouden volgtJoppe op die van no vember 2004 tot maart 2011 was verbonden aan Sint Maartensdijk. GOES Woning Langemeet toch geforceerd De woning aan de Langemeet in Goes waar zaterdag is ingebroken, is toch geforceerd. Eerder meldde de politie dat bewoners de deur niet op slot hadden gedaan. Dat is onjuist, liet de politie maandag we ten. De bewoners missen een sleu telbos en een tas. JANSSEN JANSSEN C.S. GERECHTSDEURWAARDERS EINDHOVEN Uit een exploot van mij, deurwaarder van 09 oktober 2012 blijkt dat op verzoek van de stichting Stichting Woongoed Middel burg gevestigd te Middelburg, is gedag vaard mfevr. X.Q. Chen, die zonder beken de woon- en/of verblijfplaats is binnen en buiten Nederland, om op 01/11/2012 om 15.30 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter zitting van de Recht bank te Middelburg. De vordering strekt tot betaling van een geldbedrag alsmede tot ontbinding en ontruiming van het ge huurde. Een kopie van dit exploot kan door Dhr./ mevr. X.Q. Chen bij onderstaande deur waarder worden opgevraagd. M.L. Scheepbouwer t.k. Gerechtsdeurwaarder Wulfaertstraat 1 4461 HS Goes STAVENISSE Knutselmiddag voor kinderen in De Stove De Werkgroep Hervormde Kerk Stavenisse en Stichting Actief Stave- nisse houden vrijdag vanaf 14.00 uur een knutselmiddag voor de jeugd in De Stove. Kinderen tot en met 14 jaar kunnen onder meer fi guurzagen en schilderijen maken. Deelname kost 1 euro per kind. Op geven kan via 0166-692385. door Harmen van der Werf GROEDE - De Zuid-Bevelanse wit likken krijgen nieuw onderdak in Zeeuws-Vlaanderen. Eric van Damme van strandcamping Groe- de neemt de kudde van acht wit- rikken over die de laatste jaren in natuurgebied De Zwaakse Weel bij 's-Gravenpolder heeft gegraasd. De witrikken, herkenbaar aan de witte ruggen of op z'n Zeeuws wit te rikken, krijgen een plekje in de nieuwe natuurgebieden in de Groese Polders bij Groede. „Voor onze gasten en ook mensen uit de streek is het leuk om bijzondere huisdierrassen in de vrije natuur te zien", verklaart Van Damme zijn investering, „en witrikken zijn heel geschikt als grazers in natuur gebieden." De recreatie-ondernemer begint een echte liefhebber te worden. Hij heeft al enkele tientallen scha pen van speciale rassen; Vlaamse kuddeschapen, Mergellanders en Dassenkop Texelaars. Van Damme wil met hulp van de huidige eige naar van de witrikken, Piet Hanne- wijk uit Wolphaartsdijk, en dieren- specialiste Hanke Karreman een fokprogramma opzetten voor wit rikken. Verkoper' Hannewijk zet zich al jaren in voor behoud van de wit- rik, puur uit hobby. „Je brengt er alleen geld naartoe. Dat is niet erg, maar ik raak op leeftijd (bijna 70) en het huren van stalruimte in de winter wordt steeds lastiger en duurder." Van Damme is via Na tuurmonumenten bij Hannewijk terecht gekomen. De kudde ver kast over twee a drie weken. Han newijk is 'heel tevreden'. „Omdat ze in Zeeland blijven, kan ik erbij betrokken blijven. En met het veer Vlissingen-Breskens zit je op de fiets tóch zo in Groede." ten noDDeiig nets- ot wanaeipaa is voor veien een Dron van ergenis. wor tels zijn vaak de boosdoeners. Gillis Dellebeke uit Oudelande demonstreert vandaag een oplossing. foto Willem Mieras De freesmachine plaatst machinaal wortelwerings- wanden in een sleuf van tien centimeter breed. Deze wand voorkomt dat wortels weer onder het wegdek gaan groeien. Schade treedt niet meer op en de ver keersveiligheid neemt toe. Wortelweringswand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55