Sluiskil ontslaat Vanhijfte 30 Primeur voor tennisster Van der Meet Sterk optreden freestyle surfers op Lauwersmeer dinsdag 16 oktober 2012 tSieS3SesiSlitSiIi&SSeiSeaw^e^Ss&^Ssa^^^asssS33Simmei^sW«ias^!SSS3Sass$SSi93isaieSismiSx^ss/ESSSSBE6eeZBWSXS^^ssseiias&S5SSBES^sssSSSBSS^sss^s^!XlS^^BS^S^S^^^ Voetbaltrainer weg vanwege slechte verstandhouding met groot deel selectie door René van Stee TERNEUZEN - Carlo Vanhijfte is maandag ontslagen als hoofdtrai ner van zondag-vierdeklasser Sluis kil. De oefenmeester moest ver trekken vanwege de slechte ver standhouding met negen spelers -_-,van de selectie. Hoewel de promovendus dit sei zoen meedraait in de top, eiste het negental dat Vanhijfte zou opstap pen. Acht spelers (Randy Zands- tra, Jos Westerhout, Shegbeit van Uytrecht, Umut Yigit, Ali Eryürük, Veli Eryürük, Timucin Yilmaz en Fatih Gunës) weigerden zondag mee te doen in het competitieduel met Hulsterloo (nipte 1-0-neder- laag). Ook de zondag geschorste Mevlud Eryürük zou niet meer bij Sluiskil meespelen zolang Vanhijf- - te voor de groep zou blijven staan. Het negental verweet de oefen- meester, met wie de ploeg vorig seizoen promoveerde uit de vijfde klasse, gebrekkige communicatie, te weinig uitdagende trainingen waardoor spelers zich niet verder ontwikkelden en onvoldoende tac tisch inzicht. Zowel Randy Zands- tra als Veli Eryürük sprak maan dag over een onwerkbare situatie. „Wij hadden het idee dat we met Carlo niet verder zouden komen. En dit terwijl er een ploeg staat die het in zich heeft om een klasse hoger te spelen", zei verdediger Zandstra. Dat Sluiskil vorig jaar promoveerde is in zijn visie niet zozeer de verdienste van de trai ner geweest, maar in belangrijke mate die van de groep. „Met zo'n sterke ploeg was je het aan 'je stand verplicht om goede resulta ten neer te zetten. Het verhaal dat nu naar boven komt speelt al lan ger. We hebben dit ook diverse malen bij het bestuur aangegeven. Maar dat stond onvoorwaardelijk achter de trainer", verklaarde hij. -'Aanvaller Veli Eryürük gebruikte woorden van dezelfde strekking. Hij toonde begrip voor de gelui den dat de 'dissidenten' werd ver weten dat ze zondag de boel in de steek hebben gelaten. „Dat lijkt me logisch", was zijn commen taar. „Maar dat hebben we niet zo Voorzitter Patrick van Passel betreurt het ontslag van de hoofdtrainer. maar gedaan. Er moést iets gebeu ren, want anders zou het niet goed zijn afgelopen." Zandstra en Eryürük wensten te benadrukken dat het niet om henzelf draaide, maar om de club. Ook hadden ze niets persoonlijks tegen Vanhijfte, stelden ze. „Ook de andere jon gens niet. Het draaide puur om het voetbal." Sluiskil-voorzitter Patrick van Pas sel erkende maandag dat er diverse keren bij het bestuur is aangege ven dat een groot gedeelte van de spelersgroep niet verder wilde met Vanhijfte. Mede doordat de ploeg onder zijn leiding al ruim een sei zoen goede resultaten neerzette, werd die eis niet ingewilligd. Dat de kogel toch door de kerk is ge gaan, betreurde Van Passel ten zeerste. „Carlo heeft als bestuurs lid en trainer veel betekend voor Sluiskil. Maar zijn aanblijven zou te grote problemen hebben opgele verd, zowel sportief als organisato risch. Zonder negen vaste waarden van de eerste selectie zou er een hopeloze situatie zijn ontstaan." Vanhijfte ging niet in het aanbod LIMOGES - Tennisster Angelique van der Meet is er voor de eerste keer in haar carrière in geslaagd het hoofdschema te bereiken van een 50.000 dollartoernooi. De in woonster van 's-Heer Abtskerke ■1 sloeg zich maandagmiddag in Li moges door de derde en laatste kwalificatieronde heen. Van der Meet is de nummer 281 van de wereld en is toe aan het spelen van toernooien met meer dan 25.000 dollar aan prijzengeld. In Limoges liet ze dat ook in het kwalificatieschema zien. De Bel gische Ysaline Bonaventure bond ?sze maandag met 6-2 6-3 als laatste aan haar zegekar. Het hoofdtoernooi in Limoges be gint vandaag. Van der Meet ver diende al zes punten voor de we reldranglijst door zich daarvoor te plaatsen. MIDDELBURG - De Zeeuwse freesty le surfers kwamen uitstekend voor de dag bij het fmaleweekeinde van het NK windsurfen op het Lau wersmeer. Davy SchefFers uit Zie- rikzee won de open klasse, Rick Jendrusch (Scharendijke) werd der de en greep de nationale titel bij de jeugd. SchefFers won dan wel de finalera ce, de titel ging aan zijn neus voor bij. De Zierikzeeënaar had even veel punten als de Belg Dieter van der Eyken, maar na aftrek van de slechtste race mocht Van der Ey ken zich kampioen noemen. Jendrusch pakte naast zijn derde plaats overall de titel bij de jeugd. Tim Ruyssenaars uit Nieuwerkerk legde beslag op de vierde plaats, terwijl de broertjes Robbin en Remco de Vet (Renesse) op plaats vijf en zes eindigden. om 'in het belang van de club' een stapje opzij te doen. „Daardoor res tte ons niets anders dan hem te ontslaan", stelde Van Passel. De preses voegde er aan toe dat de gang van zaken niet de schoon heidsprijs verdient. Er zal nog een hartig woordje met de selectie wor den gesproken. „Want in feite is het nu zo dat spelers bepalen wat er binnen de club gebeurt. Dit kan nooit de bedoeling zijn." Uiteraard toonde Vanhijfte, voor wie Sluiskil spoedig een opvolger hoopt aan te stellen, zich teleurge steld. „Er is duidelijk niet gekozen voor het belang van Sluiskil. Ik res pecteer dit besluit ook niet, maar ik zal het er mee moeten doen. Merkwaardig, want zondag was de situatie nog geheel anders." Vanhijfte ontkende niet dat het scheef zat in de groep. Ook wees hij niet alleen met de beschuldi gende vinger naar een ander, maar de trainer vindt wel dat vooral de veelal oudere 'dissidenten' het best zelf eens in de spiegel kunnen kijken. „Het is vooral een mentali teitskwestie. Er is geen enkele UITSLAGEN foto Peter Nicolai vorm van zelfreflectie. Zo is het een deel van de oudere jongens een doorn in het oog dat er jonge gasten aankomen die op termijn rijp zijn voor de basis. Dat is zon dag trouwens gebleken. We speel den met een piepjong elftal dat lange tijd met tien man geweldig heeft gestreden en waarvan ik heb genoten", zei hij daarover. Met de verwijten die hij voor zijn voeten kreeg geworpen, kon Van hijfte weinig. „De resultaten liegen niet", verwees hij enkele uren voor zijn ontslag naar de stand op de ranglijst. De trainer voegde er aan toe dat hij zich niet 'elke minuut' wenste te verantwoorden óver za ken zoals de opstelling, tactiek, toe gepaste wissels of discussies over spelsituaties. „Misschien communi ceer ik niet vlekkeloos, maar dat kan ik ook anderen verwijten. Zo als bekend heeft de selectie van Sluiskil een hoog Turks gehalte. Er wordt er naar mijn zin te vaak Turks gesproken. En die taal ben ik niet machtig. Wellicht is dat wat er bedoeld wordt met mijn gebrek kige communicatie?" g» JUDO Maldegem. Etixx Judo Trophy. Judo Goes. Klasse -17 jaar tot 73 kilogram: 1. Mauk Moerman (Goes), 3. Francois Poissonnier (Ee- de), Klasse -17 jaar tot 70 kg: 1Chantal Wal- hout (Stavenisse). Klasse -15 jaar tot 63 kg: 1. Denise de Korte (Tholen). Klasse -15 jaar tot 46 kg: 2. Kevin Goudswaard (Middelburg). Alkmaar. Klasse -15 jaar tot 46kg: 3. Jarno Bouwmeester (Wissenkerke). Made. Amerhal- toernooi. -15 jaar tot 40 kg: 1. Zoïe Moer man (Goes). -15 jaar tot 42 kg: 2. Lein Mul der Goes). -10 jaar tot 24 kg: 1. Daan van Sabben (Lewedorp). -10 jaar tot 27 kg: 3. Lars van Sabben (Lewedorp). -10 jaar tot 30 kg: 2. Anthonie Moggré (Goes), 3. Izaac Wildenberg ('s Heerenhoek). -8 jaar tot 30 kg: 2, Mitchel Dekker (Vlissingen). Made. Sportschool Geelhoed. -15 jaar tot 60 kg: 3. Pieter van den Heuvel. -12 jaar tot 36 kg: 2. Benthe de Ridder, 3. Julia Simons. - 12 jaar tot 46 kg: 2. Niek Louwerse. -12 jaar tot 30 kg: 3. Mark-Jan Zonde. -10 jaar tot 32 kg: 1Indy Godschalk, 2. Mohab Ahmed. -10 jaar tot 24 kg: 3. Luca Verheije. - 10 jaar tot 32 kg: 3. Roxanne van Ruiten. Boskoop. Groene Hart Jiu Jitsu toernooi. Sportschool Geelhoed. -15 jaar tot 45 kg: 1. Tom Molenaar. SJOELEN Ossendrecht Eerste selectiewedstrijd NK teams. Tweede klasse: 1. Schijf83 1 130,18 punten. Derde klasse: 1Schijf83 2 117,15, 2. De Goese Schuivers 1 116,33. Vierde klasse: 1. EMSV 1 111,14. Vijfde klasse: 1. De Goese Schuivers 2 103,00. TENNIS Moskou. Mannen. Eerste ronde: Rosol (Tsj) - Gimeno-Traver (Spa) 7-6 (9) 7-6 (2), Istomin (Oez/6) - Phau (Dui) 5-7 7-5 6-1, Ito (Jap/8) - Bautista (Spa) 6-3 1-6 6-2. Vrouwen. Eerste ronde: Safarova (Tsj/8) - Gasparyan (Rus) 6-3 4-6 6-2, Arvidsson (Zwe) - Jovanovski (Ser) 6-2 6-4, Zakopalova (Tsj) - Cadantu (Roe) 6-3 6-3, Urszula Radwanska (Pol) - Schiavone (Ita) 6-3 6-1. Stockholm. Mannen. Eerste ronde: Joesjni (Rus/6) - Baker (VSt) 6-3 6-1. ZAALHANDBAL Mannen. Eerste klasse: Desk - HMC (R) 31-21, White Demons 2 - V.H.C. 24-14, Groe ne Ster - Tremeg 27-18, Swift H 2 - Dongen 19-25, Apollo - Orion R 25-27, Artemis - SV Orion Z 32-25. Stand:-Dongen 2-4, Desk 2-4, Orion R 2-4, Artemis 2-2, White Demons 2 2-2, Tremeg 2-2, SV Orion Z 2-2, Groene Ster 2-2, HMC (R) 2-2, Apollo 2-0, Swift H 2 2-0, VHC 2-0. Vrouwen. Eerste klasse: MBDE/De Sprint - ESZV Oktopus 23-18, Swift H - Berge- ijk 23-21, Groene Ster - Habo'95 14-25, VSV Olympus - PSV Handbal 2 6-15, Helios'72 - White Demons 22-23, TTL Red-Rag/Tachos - HVW 20-15. Stand: TTL Red-Rag/Tachos 2-4, MBDE/De Sprint 2-4, PSV Handbal 2 2-4, Whi te Demons 2-4, Swift H 2-4, Habo'95 2-2, HVW 2-2, Helios'72 2-0, Bergeijk 2-0, Groene Ster 2-0, ESZV Oktopus 2-0, VSV Olympus 2-0. ALKEN Davy Gunst sprint naar tweede plaats Davy Gunst is bij een wedstrijd in het Belgische Alken op een tweede plaats geëindigd. De renner uit Yerseke was zeer at tent tijdens de koers en liet zich bijna bij elke ontsnapping gelden, samen met de Belgisch kampioen Dries van Gestel. Toch draaide het uit op een massasprint. Gunst raak te bij het aangaan van de massas print even ingesloten en kwam aan het einde vijf centimeter te kort om de overwinning te pak ken. Winnaar werd Joachim Van- reyten. ROOSENDAAL Nipte zege voor poolers Roadhouse De poolbiljarters van The Roadhou se kwamen dit weekeinde een keer in actie. Met een 3-4-overwinning op het sterke The Dis deed het vo rig seizoen gepromoveerde pool- team The Roadhouse de laatste plaats over aan Poolcafé Delfsha- vën. De Middelburgse formatie heeft nog een wedstrijd tegoed tegen middenmoter Centerpocket en kan dan een verdere stap omhoog ma ken. Johan van Oorschot, Sean Den nis en Atong Wu zorgden voor de winstpartijen. DEN HAAG Poolers Sportpub gaan aan de leiding Het poolteam van Sportpub Goes dat in de eerste divisie uitkomt won zijn twee wedstrijden. Eerst werd koploper Duinzigt met 3-4 verslagen. Dat was voor een groot deel het werk van Noël Bruynoog- he die individueel twee keer won en het koppel met Ronny Broeken binnenhaalde. Tegen CAG DjayCustoms/JBCases werd het 2-5. Ook nu won Bruynooghe twee keer. Verder was er winst voor Ron ny Broeken en Dennis Romain. De Goesenaren delen de eerste plaats met Duinzigt. ETTEN-LEUR Shirin van Anrooij sterkste in veldrit Shirin van Anrooij greep de over winning bij de veldrit in Et- ten-Leur. De tienjarige renster uit Kapelle kwam na vijftien wedstrij den solo over de finish. Jochem Kerckhaert behaalde in Et- ten-Leur een fraaie tweede plaats in de categorie elfjarigen. Tijdens een landelijke veldrit in Lierop kwam Shirin van Anrooij tot een tweede plaats. Bij deze wed strijd moest zij de Nederlands kam pioen bij de jongens Mathias Kó- pecky uit Leiden voor zich dulden. HOOFDPLAAT Bekerduel Biervliet tegen Axel op vrijdag De bekerwedstrijd tussen Biervliet en Axel wordt komende vrijdag ge speeld. Het bekerduel (20.00 uur) wordt afgewerkt op sportpark de Oesterput in Hoofdplaat. Overig programma: 20/10: Kloetinge 2-Duiveland; 21/10: Vlissingen-RCS, FC Bergen-Sluiskil, Patrijzen-BW'63, Clin- ge-RBC; 23/10: Dauwendaele-Aarden- burg, Terneuzen-Hontenisse, Jong Am- bon-Goes, SSV'65-Hoek, Luctor-Nieuw Borgvliet, Colijnsplaatse Boys-ZSC'62, Hoek 2-Arnemuiden, Veere-Zaamslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52