s Ouderen ontevreden Topkwaliteit! 41 binnenland Besmetting salmonella laat gemeld paul kusters ^an der Heijden ®E wint NS Publieksprijs Ov-kaart voor blinden in de maak laat me rafcenï alleen even» uitrekenen hoe out> ze öan is.,. Hoogtepunten Dubai de Emiraten HEN IN 2023 IS ENKELE REIS NAAR MARS MOSEUJK dinsdag 16 oktober 2012 Ouderenombudsman krijgt ruim 1400 klachten DEN HAAG - Uit schaamte durven ze niet met de rollator de straat op, ze balen van de slechte kwali teit luiers die de verzekeraar ver goedt of klagen over het vermin derde aantal uren huishoudelijke hulp. Ouderen weten de Ouderen- Ombudsman, die pas drie maan den bestaat, massaal te vinden. Meer dan 1400 klachten en vragen kwamen er al binnen. De bezuinigingen in de zorg bezor gen ouderen nog de meeste hoofd brekens. Bewoners in verpleeg- en verzorgingshuizen missen bijvoor beeld persoonlijke aandacht. Thuis wonende ouderen klagen met na me over het aantal uren thuiszorg dat is teruggebracht, net als het aantal uren huishoudelijke hulp. Bij de apotheek krijgen ze steeds maar weer 'andere medicijnen' mee, zeggen ze aan de lijn met de OuderenOmbudsman. In feite krij gen ze wel hetzelfde medicijn, maar steeds van een nieuw en goedkoper merk. Hoe dan ook, het geeft veel senio ren die vertrouwd waren met één bepaald merk, een onprettig ge voel. Maar met één telefoontje zijn deze mensen nog niet direct van hun zorgen verlost. De OuderenOm budsman lost namelijk in principe geen problemen op maar verwijst ouderen door naar de instanties waar ze hun klacht kunnen indie nen of hun vraag kunnen stellen. „We helpen mensen hun proble men zelf op te lossen", aldus Lieke Michiels van de OuderenOmbuds man, de instantie die wordt be taald door het Nationaal Ouderen- fonds. „We willen dat ouderen zo lang mogelijk hun zelfredzaam heid behouden." Wie het beschamend vindt om met de rollator te lopen, krijgt bij voorbeeld het telefoonnummer van Sensoor aangereikt, een orga nisatie waar een luisterend oor wordt geboden. Senioren met klachten over verze keraars die alleen nog maar in hun ogen inferieur incontinentiemate-- riaal vergoeden, waardoor ze met lekkende luiers rondlopen, wordt geadviseerd de verzekeraar een klachtenbrief te schrijven. „Als dit niet naar behoren wordt opgelost, is er de Geschillencommissie. Komt die er ook niet uit, dan gaan wij uiteindelijk zelf in gesprek met de organisatie. Maar zo ver is het nog niet gekomen de laatste maan den." Er zijn veel goede organisaties waar ouderen met hun klachten te recht kunnen, aldus de bemidde lingsinstantie, maar ouderen we ten die vaak niet te vinden. Occupy terug op Beursplein AMSTERDAM - Er stonden gisteren weer tentjes op het Beursplein in Amsterdam, precies een jaar nadat de Occupy-beweging het plein be- zette. Op 15 oktober 2011 gingen honderdduizenden demonstranten over de hele wereld de straat op om. te demonstreren tegen de graaicul- UTRECHT - Blinden en slechtzien den kunnen vanaf begin volgend jaar ook in de trein gebruikmaken van een speciale ov-chipkaart. Ze hoeven dan niet meer in- en uit te checken op de perrons, maar kun nen hun reis thuis achter de pc via internet of telefonisch boeken. Dat meldden de Nederlandse Spoorwe gen maandag. Blinden en slecht zienden kunnen voor 10 euro per maand al met een aangepaste ov-chipkaart reizen met bus, tram en metro. Betalen hoeft dan niet per rit, maar gebeurt via een maan delijkse automatische afschrijving. Vanaf begin 2013 voeren NS en al le andere vervoerders op het spoor nu ook een aparte chipkaart voor deze doelgroep in. AMSTERDAM - Schrijver A.F.Th, van der Heijden heeft met zijn boek Tonio de NS Publieksprijs 2012 gewonnen. Dat is gisteren be kendgemaakt door de stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB). Tonio kreeg 39,7 procent van de stem men. Mirjam Rotenstreich, de vrouw van Van der Heijden, nam de prij zen (een sculptuur van Jeroen Henneman, 7.500 euro en een eer steklas-jaarabonnement van de NS) in ontvangst. Eerder won Van der Heijden met Tonio ook al de Libris Literatuurprijs 2012. v complete 8-daagse rondreis i. t/m mei. Inclusief: vliegreis per A380 van Emirates, taxen, A rondreis per touringcar, verblijf in goede middenklasse met ontbijt, Nederlandssprekende reisleiding en een 3ri door de woestijn met barbeque. Beleef de Arabische droom met ora. Abu Dhabi, Al Ain, Fujairah en DubaL korting bij Emirates satan en UTRECHT - Visfabrikant Foppen wist al een paar dagen dat ook zalm die verwerkt was in salades mogelijk besmet was met de Sal monella Thompson bacterie, voor dat het publiek hierover geïnfor meerd werd. Dat bevestigt de Ne derlandse Voedsel- en Warenauto riteit (NVWA). Op 1 oktober hoorde de NVWA dat het niet alleen mis was met de gerookte zalm van het bedrijf, maar ook met de zalm in salades. Dat was op een maandag. Foppen is toen meteen geïnformeerd, zegt de NVWA. De volgende dag, dinsdag 2 okto ber, heeft Foppen de salades toege voegd aan de lijst met terug te ha len artikelen. Weer een dag later is het publiek hierover geïnfor meerd, pas twee dagen later dus. Twee ouderen zijn overleden na dat ze zalm hadden gegeten die be smet was met de salmonellabacte rie. Zeker 550 mensen zijn er ziek door geworden.Het bedrijf wilde gisteren nog niet reageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4