Symbool :eeland 123 'Makkelijke toren om te beklimmen' Gimbrère 20% KORTING dinsdag 16 oktober 2012 Tijdens de tocht neemt ieder schip symbolisch een paar bieten mee. Alleen de Fiducie heeft het dek vol liggen met suikerbieten om af te leveren bij de suikerfabriek bij Willemstad. ZIERIKZEE Lezing over Israël bij christelijke ouderen De Protestants Christelijke Oude renbond opent morgenmiddag het seizoen met een lezing over Israël. Die wordt gezorgd door de stich ting 'Magen David adorn Neder land'. Een wereldwijd netwerk van vrijwilligers zet zich in voor hulp verlening aan de Joodse staat De presentatie wordt gehouden in het kerkcentrum onder de Beuze in Zierikzee en begint om 14.15 u. BURGHSLUIS Excursies naar rood zeekraal bij de Toren Het zeekraal is' uitgegroeid en kleurt deze maand de inlagen van de Oosterschelde dieprood. Mor gen en woensdag 31 oktober ver zorgt Natuurmonumenten excur sies naar naar de inlaag van Koude- kerke aan de Schouwse Zuidkust. De boswachter vertelt over de bij zondere planten en dieren in dit ge bied en gaat ook in op het verhaal van de Plompe Toren. Die toren is ook het beginpunt van de excur sies die om 14.00 uur beginnen en tot 16.00 uur duren. Aanmelden kan via de site: www.natuurmonu- menten.nl/herfstinzeeland Na Goes staan Sint Annaland, Beneden Sas en Willemstad op het programma JANSSEN JANSSEN G.S. GERECHTSDEURWAARDERS EINDHOVEN Uit een exploot van mij. deurwaarder van 09 oktober 2012 blijkt dat op verzoek van de stichting Stichting Woongoed Middel burg gevestigd te Middelburg, is gedag vaard mevr. X.Q. Chen, die zonder beken de woon- en/of verblijfplaats is binnen en buiten Nederland, om op 01/11/2012 om 15.30 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter zitting van de Recht bank te Middelburg. De vordenng strekt tot betaling van een geldbedrag alsmede tot ontbinding en ontruiming van het ge huurde. Een kopie van dit exploot kan door Dhr./ mevr. X.Q. Chen bij onderstaande deur waarder worden opgevraagd. M.L. Scheepbouwer t.k. Gerechtsdeurwaarder Wulfaertstraat 1- 4461 HS Goes De tweede etappe van de bietenra ce start vandaag in Goes. Vanaf 10.00 uur varen de schepen richting de Oosterschelde. Een mooi punt om te kijken is de sluis bij het Goese Sas. Eenmaal op de Oosterschelde zet ten de schepen koers richting Krab- benkreek en Sint Annaland. In Sint Annaland worden de sche pen in de middag verwacht. Een exacte tijd is niet aan te geven. door Nadia Berkelder KRUININGEN - Geen tips, geen getui gen: het blijft een raadsel hoe ie mand een pop in de kerktoren van Kruiningen heeft gekregen. In het dorp wordt druk gespeculeerd. Als er nou één kerkspits geschikt is om een pop aan te hangen, dan is het wel die van Kruiningen, zegt Wim Jakobsen van de Monumen- tenwacht. Hij en zijn collega's klau teren regelmatig op de Zeeuwse kerken om ze bouwkundig te in specteren. „Beneden rechts zit een deurtje in de toren", vertelt Jakob sen. „Een sleutel is zo bij te ma ken. Achter dat deurtje zit een trap, waarmee je naar boven kunt. Boven is er weer een deurtje, naar Woensdag vertrekken de schepen om 9.00 uur vanuit Sint Annaland naar Beneden Sas. Aan het einde van de morgen passeren de sche pen de Krammersluizen. De tocht gaat verder over het Volkerak naar Beneden Sas. Donderdag is het laatste traject van de bietenrace. Om 9.00 uur vertrekken de sche pen vanuit Beneden Sas naar Wil lemstad. de torentrans. Daar kun je een rondje lopen. Op de spits zelf zit ten er van die staphaken om je voeten op te zetten." Als je geen hoogtevrees hebt, is het een fluitje van een cent, met een licht popje van nylonkous. „Er zijn maar een paar kerken waar dit zo makkelijk kan. Dit is een mak kelijke toren om te beklimmen, al doen wij toch altijd een gordel om." Dat er al een hele tijd niemand door dat deurtje omhoog is ge weest, zoals wordt beweerd, klopt niet, weet Frans Harthoorn. „Een paar weken' geleden nog", zegt hij, staand in de deuropening van zijn Hubowinkel. „Ze hadden zaterdag ook beter Goud kunnen bellen. De finish is rond 14.00 uur voor de Volkeraksluis. 's Middags zijn folkloristische activi teiten op de kade bij Willemstad. Om 17.00 uur keurt een keurmees ter van de Suikerunie de meege brachte bieten. De Bietenrace wordt sinds 1999 ge varen. Het is een wedstrijd voor histori sche vrachtschepen. Niet het snel ste schip zal winnen, maar het Die hebben er twee weken gele den nog een kraan bij gehad. Die hadden die pop er zo af kunnen halen. Dan waren al die dure hulp diensten niet nodig geweest Dat het een pop was, zag je goed. De tiewraps staken uit zijn voeten." Het klopt dat er pas nog gewerkt is aan de toren, klinkt het bij het kraanbedrijf in Waarde. „We heb ben aan de bliksemafleider ge werkt Ik weet niet of er toen ie mand de toren op geweest is. Meestal werken we gewoon uit een bakje. En nee, we hebben toen geen pop achter gelaten." Omwonenden hebben vrijdag of zaterdagochtend vroeg niets ge zien. En ook niets gehoord. „Het is toch een gek idee dat er iemand schip dat onderweg de meeste punten heeft verzameld. De bemanning is vaak gekleed in historische kledij. Dat levert een schip extra punten op. De schepen varen zoveel mogelijk op traditionele wijze. Varen op de motor levert strafpunten op. Als er niet gezeild kan worden, moeten de schepen zoveel moge lijk gejaagd worden. Dat is voort trekken door paarden of mensen. bovenop heeft gezeten", zegt So phie de Jonge, die tegenover de kerk woont. „Als het bedoeld was om aandacht te trekken, zal het nog wel uitkomen." De dorpsbe woners gaan uit van een grap. „Ty pisch kroegwerk", denkt Hart hoorn. Burgemeester Jan Huisman heeft laten weten dat hij de schade - die duizenden euro's bedraagt - wil verhalen op de daders. Als die ten minste ooit gevonden worden. „Het is een misplaatste grap waar een hoop mensen voor in touw ge weest zijn. Nee, dat hadden we niet anders kunnen doen. Op het moment dat je denkt dat er mis schien een mens hangt, moet je opschalen." wecfl«ggagswxwflMaufeaffl<9ga»igBaa»BBW3a»«R<ii* NIEUWERKERK Smallegange vertelt over oude boerderijen Schrijver Gerard Smallegange houdt donderdag in Nieuwerkerk een lezing over het behoud van his torische boerderijen in Zeeland. Door oorlog, watersnood en me chanisatie is een groot deel van de Zeeuwse rijkdom aan historische hoeves verdwenen. Smallegange is uitgenodigd door de vereniging Vrouwen van Nu, afdeling Duive- land. Maar andere belangstellen den zijn ook welkom vanaf 19.30 uur in kerkcentrum Punt-3 in Nieu werkerk. Toegang kost 4 euro. In het kanaal naar Goes kon niet worden gezeild en daarom moest de bemanning zelfde schepen voorttrekken. foto Willem Mieras MAAKT PLAATS VOOR GERRY WEBER GEHELE COLLECTIE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47