Buurthuis Poortambacht op agenda SCHOUWEN-DUIVELAND 'Onze Willem' vrijgelaten Sporten in de herfstvakantie almanak Lampje DINSDAG 16 oktober 2012 21 Zeilen is hard werken voor de bemanning 22 en 23 Negen organisaties gaan in overleg met bewoners Zierikzeese wijk door Ton van den Nouweland zierikzee - Het plan voor een wijk huis in Poortambacht leek te zijn doodgebloed, maar begin novem ber gaan negen organisaties in overleg met de inwoners van deze wijk. Eén van de onderwerpen is een ontmoetingsruimte. De Campus Cultura (het toekom stig cultuurpodium in de Pieter Zeemanschool), het grand-café in het - in aanbouw zijnde - Borren- damme en de lunchroom van Brugzicht worden genoemd als lo catie voor het buurthuis. Rector Sjef Lommen van de Pon tes Pieter Zeeman is woordvoerder van de organisaties: „Negen no vember is de Dag van de Dialoog. We willen zes a zeven gesprekstaf els inrichten rond het thema leef baarheid in Poortambacht. Een ontmoetingsruimte zou een ge spreksonderwerp kunnen zijn. We weten dat het een wens is van de bewoners en de Campus Cultu ra zou een van de locaties hier voor kunnen zijn. Maar we zijn nog maar in het beginstadium. We gaan kijken wat de mogelijkhe den zijn. Is er genoeg belangstel ling voor in de wijk, dan kunnen we concrete stappen zetten samen met de bewoners." De negen organisaties die in no vember aanschuiven zijn: de win keliersvereniging Haringvlierstraat en omgeving, de bibliotheek, Al- lévo Borrendamme, Gors (Brug zicht), de Campus Cultura, het Welzijnshuis/KOOS, Kibeo, wo ningbouwvereniging Zeeuwland en de scholen 't Kofschip en de j.W. van der Doelschool. Het idee voor een wijkhuis werd in oktober vorig jaar geopperd door wijkbewoners Theo en Karin Soeteman. Zij hadden hierover een 'positief gesprek met een wet houder en een vertegenwoordiger van Zeeuwland. Theo Soeteman zei er gisteren ver baasd over te zijn dat hij sindsdien niets meer heeft vernomen. „Ik denk dat het overgewaaid is. Wij zijn nog steeds enthousiast. Maar als iedereen het af laat weten is het voor ons vechten tegen de bier kaai." Op het gemeentehuis is inderdaad niets meer bekend van Soetemans idee. Jeffrey van Doorenmalen van Zeeuwland herinnert zich het ge sprek nog wel: „Maar inmiddels heeft hun idee zich in een andere richting bewogen. Ik zal meneer en mevrouw Soeteman uitnodi gen voor de Dag van de Dialoog." ra 'gr ZIERIKZEE - Meer dan honderd kinderen de- letjescircuit of zich uitleven op het springkus- voor de jeugd. Zo is er vandaag in het Waters- jeugd een huttendorp op de ijsbaan en don- den maandag mee aan de vakantiesportdag in sen en de stormbaan (foto). Ook vandaag noodmuseum een speciale rondleiding, afge- derdagmiddag kunnen Oosterlandse jongeren de Zierikzeese sporthal Onderdak. Die kon- houdt het Welzijnshuis nog een sportdag in sloten met een pannenkoek in restaurant De terecht in het dorpshuis voor een superenge den meedoen aan voetbal, basketbal, een spel- Onderdak. Er is deze week van alles toe doen Vierbannen. Vanaf woensdag bouwt de Bruse Halloweenparty. foto Ronald den Dekker RENESSE - De Zeeuwse huiler Wil lem die in juni werd aangetroffen op een strekdammetje bij. Zierik zee wordt morgen vrijgelaten in Renesse. „Hij is groot en sterk ge noeg om de wijde wereld in te trekken", vertelt Monique Buijs van strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. Willem Jan en Monique Buijs adopteerden 'onze Willem' nadat hij door zijn redder naar Vlissin gen was gebracht. „Dat houdt in dat je hem een naam geeft en be taalt voor zijn verzorging." Het dier heeft de afgelopen maanden bij Lenie 't Hart in Pieterburen doorgebracht. Adoptiemoeder Mo nique laat Willem woensdag vrij. Belangstellenden kunnen verzame len om 13.00 uur bij hotel de Zeeuwse Stromen in Renësse. ïs5®»sais595ii!k««^ss2i5s55:-:-z«s55sa55«sli5! Tip? redactie@pzc.nl Met het klimmen der kilometers ver toont de bolide van de Middelburger wat vaker een gebrek. Hij heeft jaren geleden bewust geïnvesteerd in een degelijke Zweedse automobiel. En toch, toch hapert er af en toe wat aan. Dan blijkt degelijkheid een prijs kaartje te hebben. Onlangs deed een koplamp het niet. Met zijn tweede linkerhand verving hij het lampje, maar dat hielp niet. Zal dus wel een stekkertje of draadje zijn, concludeer de hij. Zo eenvoudig was het echter niet, kreeg hij te horen bij de garage. Er was een ander kastje kapot. Kos ten: 600 euro. Maar, glimlachte hij monter en triomfantelijk: „Daarvoor doet de koplamp het weer, én een latnpje bij de pedalen dat het nog nooit heeft gedaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45