zeeland i 3 staat voor ons klaar na de training' 'Kleine stijging waterschapsbelasting' commentaar De BOB wint SGP in actie tegen verder uitstel aanleg A4 dinsdag 16 oktober 2012 aandeel samenrijders met Bob-afspraak aandeel bestuurders dat zich aan Bob-afspraak houdt 20 40 60 80 100% wedstrijden en trainingen even be langrijk als het voetballen." Rinze gaat om die reden vaak met de fiets naar de sportkantine. „We trainen op vrijdagavond. Na af loop staat het kratje bier al voor ons klaar." Hij lacht. „En het duurt niet lang voor het kratje leeg is. Bijna iedereen uit het team woont in Hansweert en blijft hangen. De training is om acht uur afgelopen, maar meestal zitten we er wel tot Jean Paul van Gastel geeft jonge voet ballers advies bij Noad'67. Zie video op www.pzc.nl/video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl een uur of één." Alcohol uit de sportkantine bannen, dat vindt Rinze onzin. „De voetbalvereni ging draait op de kantine-omzet." Toch stapt er nooit iemand met te veel drank op achter het stuur. „Als we zondags een uitwedstrijd moeten spelen, dan spreken we op vrijdag al af wie er moet rijden. Dat verdelen we eerlijk. Na een uit wedstrijd nemen we maximaal twee biertjes in de kantine van de door Edith Ramakers MIDDELBURG - Huishoudens zijn volgend jaar duurder uit door een stijging van de waterschapsbelas ting. Het gaat om een 'geringe ver hoging in 2013 van gemiddeld 2,3 procent'. Voor eigenaren met een huis met een WOZ-waarde van 200.000 euro, waar meer dan een persoon in woont, loopt de belas ting op van 347,58 naar 354,33 eu ro. Voor meerpersoonshuishou- dens, die een woning huren is de uitploeg. Daarna rijden we terug naar Hansweert. Achter het stuur met te veel alcohol op? Dat zou ik echt nooit doen." Het vijfde van Terneuzense Boys heeft ook duidelijke afspraken, zegt speler Bas Dingenouts. „Na uitwedstrijden gaan we altijd vrij snel weg. We nemen één drankje en rijden daarna terug naar Ter- neuzen. De mensen die rijden drinken geen druppel." verhoging geringer: van 240,18 naar 241,53 euro. „De kosten zijn stabiel, maar de inkomsten voor het waterschap worden minder", zegt Denis Steijaert, bestuurder van Waterschap Scheldestromen. „We blijven echter binnen de op dracht om niet meer te stijgen dan de inflatie." Volgens de bestuurder doet Waterschap Scheldestromen het landelijk gezien goed. „Water schap Aa en Maas wilde dit jaar 25 procent verhogen, maar is terugge floten." Het waterschap heeft er In de eigen kantine wordt het pas echt gezellig. „Na een potje voet bal blijven de meeste teamleden gemiddeld wel één of twee uur in de kantine hangen. De mensen die gereden hebben, brengen eerst hun auto thuis. De rest komt op de fiets, zelfs een teamgenoot die in Axel woont. We spelen op laag niveau: het gaat om het plezier en de sociale contacten. Die derde helft hoort er gewoon bij." last van dat de jaarlijkse dividend uitkering van de Nederlandse Wa- terschapsbank is geschrapt. In 2011 kreeg het nog 1,7 miljoen euro van de waterschapsbank. Ook moet het in 2013 afrekenen met een bij drage aan het Hoogwaterbescher mingsprogramma, waarmee 1,8 miljoen euro is gemoeid. Het schap investeert in 2013 55 mil joen euro in waterkeringen, water beheer en fietspaden. Van dit be drag is 25 miljoen euro afkomstig van subsidies. In sportkantines is de BOB aan de winnende hand. Haagse en Zeeuwse cijfers wijzen in deze richting. Vo rig jaar scoorde Zeeland nog slecht met relatief veel beschon ken sporters die achter het stuur kropen. De cijfers van dit jaar laten een kentering zien. Hoe ver die gaat, is nog ondui delijk. Want netjes een afspraak maken over wie de BOB is bij het gezamenlijk vervoer, zegt weinig over hoe sporters uitein- delijk'alleen naar huis rijden. Toch wijzen politiecontroles ook hier op verbetering. Dat is mooi. Een BOB-campagne heeft overi gens ook een ongewenst effect. Want de aanwijzing van een BOB is voor veel mensen het ex cuus om flink door te drinken. Als al die sporters alleen die paar keer per jaar, als ze de BOB zijn, nuchter blijven en zich ver der altijd aan drank te buiten gaan, raken we van de regen in de drup. Actie voor veilig auto rijden moet dus altijd samen gaan met een brede aanpak van overmatig alcoholgebruik. MIDDELBURG - De SGP-Statenfrac- tie vindt het teleurstellend dat een nieuw stuk A4 ten westen van Steenbergen een jaar later open gaat. Ze roept het dagelijks provin ciebestuur op minister Schultz van Infrastructuur en Milieu te be wegen de weg sneller te openen. De opening van het stukje A4 wordt maart 2015, meldde het mi nisterie recent. Eèrder was 2010 ge noemd en daarna 2013. De verbinding is van belang voor de economie en inwoners van Zee land én zorgt voor een duurzame, betere en snellere verbinding met de Randstad. De A4 ontlast de drukke snelle wegen A16 en A17. Vanwege het belang voor Zeeland heeft de provincie destijds één mil joen beschikbaar gesteld voor de A4. De SGP vindt een jaar vertraging dan ook absoluut ongewenst. wijzerantiekeklokken.nl Nederstraat 19 4r 0118-614053 Middelburg Het A2-team van Zeelandia in Middelburg traint in BobSport-shirts. foto ROVZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3