zeeland 127 slechts marginaal' brieven dinsdag 16 oktober 2012 wc-SKSSSSSi»: figuranten waren maandagmiddag aanwezig bij de opnames van 'Smoorverliefd'. Op de set in Brasserie Evertsen. Actrice Susan Visser (midden) speelt Judith Miller, links van haar zit Anna Raadsland (dochter Anna) en tegenover haar zit Johnny de Mol die Simon speelt. foto Lex de Meester wsaEassesssax/xssssse& recente ontdekking van haar scheurtjes in twee stalen reactorva ten in Doel te maken zou kunnen hebben met het gebruik van MOX-staven. 'Toeval of niet, maar de haarscheurtjes zaten wel in die reactorvaten waar alleen MOX-sta- ven werden gebruikt. Door de gro tere hitte en zwaardere straling kan het staal sneller verbrassen. En dan gaan ze nu in Borssele MOX-staven gebruiken terwijl er geen noodzaak toe bestaat." EL&I-woordvoerder Klomberg merkte op dat het nog niet zeker is of Borssele gebruik gaat maken van de MOX-vergunning. Volgens Greenpeace is het ook niet nodig omdat door onder meer de slui ting van Duitse kerncentrales hele- Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Stadspolder Gemeentebelasting, geld opge bracht door de burger, daar gaat het bestuur van een gemeente toch zorgvuldig mee om, zeker in tijden van crisis. Niet het gemeen tebestuur van Noord-Beveland, daar groeien de bomen nog steeds tot in de hemel. Wat is er aan de hand? De Stadspolder (Kortgene) werd aangekocht van een project ontwikkelaar, een strategisch bui tenkansje volgens de wethouder (hoezo?). Kosten voor de burger, want er moest voor geleend wor den. De polder moet nu bebouwd (voor wie?), omdat er anders moet worden afgeschreven volgens de ge meente-accountant, terug van bouwgrond naar de waarde van agrarische grond. Wat de project ontwikkelaar niet zag zitten gaat nu de gemeente doen (kerntaak?). Onder het mom van sociale wo ningbouw (klinkt lekker) en met de RWS. De RWS, ook niet gek, verlangt een garantstelling voor als het misgaat. De enige expert bin nen de raad met verstand van za ken, trekt zijn conclusies. Hij stapt op. Noord-Beveland ontwaakt en spreek uw raadsleden aan op dit onzalige plan, beter is afwaarderen en wachten op betere tijden. Chr. van der Kraan Kreekpad 1, Kats Ontpolderen Binnenkort eindigt de 'regeerperio de' van mevrouw Peijs als.commis- saris van de koningin in Zeeland. Zij is mede verantwoordelijk voor de ontpolderellende waar Zeeland nu mee opgescheept zit. Ze heeft: zich vroeger als minister van ver keer en waterstaat vast niet gereali seerd hoeveel weerstand ze bij de Zeeuwen veroorzaakte met haar handtekening onder de Scheldever- dragen. Ik heb nooit begrepen dat ze het aandurfde om hier commis saris te worden. En wie zullen haar bij de afscheidsreceptie bedanken voor het 'vele goede' dat ze voor Zeeland gedaan heeft? Het zou mooi zijn als haar laatste activiteit zou zijn een poging om het ontpol deren uit de Scheldeverdragen te halen! Een fout toegeven siert een goede leider! J.Ottens Notendijk 49, Terhole Reuring Hoe komt het toch dat het woord 'reuring' zo vaak fout gebruikt wordt? (PZC 11-10, pag.3 'Reuring in de Kamer'). De Dikke van Dale zegt: gezellige drukte, vertier. Nou, aan drukte zal het niet mankeren; maar of die gezellig wordt vraag ik me af Margriet Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Studentencafé Ik woon al heel mijn leven in de Middelburgse binnenstad. Het is af en toe lawaaierig als mensen langs mijn huis trekken. Aangezien de kroegen gelukkig niet om 22.00 uur sluiten, is er nooit sprake van een piek - af en toe een beetje la waai dus. Dat weet je als je in een huis in het centrum woont. Niet ie dereen is zich daar van bewust, want enige tijd geleden werd het Buurtcomité Lange Noordstraat e.o. opgericht Het bleek dat de kleine luyden ter Lange Noordstraat e.o. zich had den gecommitteerd aan slechts één doel, namelijk het weren van hore ca in hun heilige habitat. De invul ling van het oude postkantoor baar de intens zorgen. Een hotel en een studentencafé - parbleu, dat was toch niet comme il faut. Begin de ze week verschenen allemaal bor den aan gevels in de Lange Noord straat. Eerst dacht ik dat iedereen bij het naderende onheil spontaan zijn of haar huis te koop had gezet, maar nee, men articuleerde zo ge deelde verontwaardiging en dat mocht nog wat kosten ook. Tole rantie werd ingezet als wapen. Re pressieve tolerantie weliswaar, want de houdbaarheidstijd van stappende studenten werd bepaald op 22.00 uur, waarna onvermijde lijk oogjes dicht en snaveltjes toe. Soms, maar gelukkig niet vaak, schaam ik me weieens voor mijn stad. Ik schaam me voor zoveel nachtblindheid en onverdraag zaamheid, maar ja, ik ben natuur lijk weieens jong geweest. Rob van Hese Nieuwe Burg 17, Middelburg Studiebeurs In het recente artikel over de stu diebeurs wordt voorbijgegaan aan een ondertussen afgeschafte moge lijkheid van financiering van de studie: de dubbele en driedubbele kinderbijslag voor kinderen tot 27 jaar, die uit een solidariteitsheffmg werd betaald. Deze bestond naast de studiebeurs, die ook toen gedeel telijk schenking, gedeeltelijk lening was. Toen de overheid zich hier over 'ontfermde', begon de afbraak van het instituut, dat in bijvoor beeld België nog steeds onafhanke lijk is en veel hogere bedragen aan ouders uitkeert dan in Nederland en zelfs af en toe 'winstuitkerin gen'. lammer dat de journalistiek hier een mogelijkheid onbenut laat de handel en wandel van de over heid kritisch te bekijken. Volgens mij zal ten gevolge van deze maat regel de reeds vergevorderde ver wording van het Nederlandse on derwijs in een nog hogere versnel ling komen, zoals die ook in de zorg zichtbaar is geworden. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Schelde Het valt niet te ontkennen dat de Antwerpse havenschepen Mare van Peel een slimme man is met hart voor zijn Antwerpse haven. Op een paard van Troye-achtige wijze brengt hij in samenwerking met" Frankrijk en Nederland( lees Zeeland) zijn Schelde en Wester- schelde in 2013 met extra activitei ten op cultureel, toeristisch econo misch vlak onder de aandacht. En vanuit Zeeland doet de direc teur Dick van den Bout van Scoop daar vrolijk aan mee, hij wijst o.a. op de moeilijke doorgang bij het nauw van Bath, iets waar de Ant werpse havenschepen wel een op lossing voor heeft (verbreden, ver diepen en ontpolderen), en verder doet hij erg bagatelliserend door op te merken dat de Schelde meer is dan dat ene (Hedwige) polder- tje. Had hij maar de uitstraling en fu rie van Marc van Peel dan hadden we tenminste iemand die de Zeeuwse belangen beter verdedig de. Hopelijk gaat er niet te veel be lastinggeld naar deze, vooral voor de Belgen zo zinvolle activiteiten in 2013. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil !^^^2ÏH!2Cfi«S6SSE»!SSS!»K?SSSSSaS0!K®!SJSa2SS«^5JS2Kat^^ maal geen tekort is aan gewone uraniumstaven. In ieder geval eist Greenpeace meer onderzoek naar het gebruik van de MOX-staven. Uitspraak volgt over zes a twaalf weken. De Raad beslist dan ook over de bezwaren van Greenpeace tegen de transportvergunningen voor het vervoer van gebruikte splijt stofzaken per trein naar de nucleai re Areva-opwerkfabriek in het Franse La Hague. Vorig jaar gaf de Raad nog toestemming aan de transporten. EPZ kreeg de vergun ningen om in 2,5 jaar oude brand stofstaven uit het volle opslagbas sin naar Frankrijk te vervoeren om zo ruimte te maken voor verse splijtstofstaven. ^webwÏnkel"^ 2 dvd's 1 cd gratis! Het leukste cadeau voor uw (klein)kind! Deze nieuwe en exclusieve box bevat 2 dvd's uit de populaire reeks van de Sprookjesboom uit de Efteling, 'De Film' en 'De MusicaP. Bovendien als gratis extra de muziek-CD 'Zingen Dans mee!', met daarop 13 liedjes! Totale speelduur 170 minuten, Nederlands gesproken of gezongen, vooralle leeftijden. Meer informatie vind u in de webwinkel. Adviesprijs €34,95 Lezersprijs "exclusief verzendkosten vj^ IMG i'flirta categorie dvd's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27