Hoe voorkom ik gehoorschade? mbool 25 Scratch Messiah zoekt vooral bassen en tenoren Kinderactiviteiten bij Terra Maris HOOR STICHTING Al 100 jaar dinsdag 16 oktober 2012 neemt ieder schip symbolisch een paar bieten Fiducie heeft het dek vol liggen met suikerbieten eren bij de suikerfabriek bij Willemstad. OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oost- kapelle houdt tijdens de herfst vakantie enkele activiteiten voor kinderen. Vandaag kunnen kinde ren een middeleeuws kasteel in el kaar knutselen, morgen zijn ze wel kom op een spreekuur over de na tuur. Het kasteelknutselen duurt van daag van 13.30 tot 15.00 uur. Kinde ren vanaf 8 jaar kunnen, een motte- kasteel maken. De kosten zijn 5,50 euro per kind. Er kunnen maar vijftien kinderen meedoen. Infor matie of er nog plaatsen vrij zijn, is te krijgen via 0118-582620. Woensdag houdt Terra Maris van 11.00 tot 11.30 uur een natuur-half- uurtje onder de noemer 'strand in een emmertje5. De activiteit is be doeld voor peuters en kleuters. Zij komen op een speelse manier van alles te weten over het strand. Kin deren tot en met 3 jaar mogen gra tis deelnemen, vanaf 4 jaar zijn de kosten €3,50 per kind. Deelnemers kunnen zich melden bij de balie van het museum. OOST-SOUBURG Informatiemiddag over medicijngebruik De ouderenbond ANBO in Oost-Souburg/Ritthem houdt van daag een themamiddag over 'de apotheek5. Tijdens de bijeenkomst zal iemand van de lokale apotheek uitleg geven over het werk in een apotheek en over medicijnen en medicijngebruik. De themamiddag wordt gehouden in de Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel 2 in Oost-Souburg. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur. MIDDELBURG Workshop percussie voor jongeren Jongeren tussen de twaalf en acht tien jaar kunnen donderdagmid dag meedoen aan een worksop per cussie in jeugdcentrum De Poort aan de Fazantenhof 40 in Middel burg. Van 14 tot 17 uur gaan de deel nemers aan de slag met diverse in strumenten om het gevoel van rit me en samenspel te ervaren. De workshop wordt verzorgd door drummer Hans Walrave. OOSTKAPELLE Inbraak caravanloods Grijpskerkseweg Deze maand is ingebroken in een loods aan de Grijpskerkseweg in Oostkapelle. De inbraak werd gisterochtend pas ontdekt. In de loods zijn acht caravans gestald. Bij alle caravans is de disselba'k open gebroken en leeggehaald. Het is nog niet bekend wat precies is ge stolen, omdat de eigenaren ver weg wonen, voornamelijk in Duit land, en nog niet in staat waren te controleren wat er mankeert. MIDDELBURG Twee Zeeuwen naar wedstrijd bierproeven Willem van Bellen en Barend Mida- vaine vertegenwoordigen Zeeland op de landelijke finale Bierproe ven, die op 18 november in Haar lem zal plaatsvinden. Van Bellen en Midavaine eindigden als eerste en tweede tijdens de Zeeuwse voorronde die zondag plaatsvond in De Mug in Middelburg. Zij wis ten de meeste bieren goed te raden tijdens de proeverij. Door de ongunstige wind moest de bemanning flink aan de bak. foto's PZC VUSSiWGEN - Ook in 2013 wordt in de Sint Jacobs kerk in Vlissingen weer een Scratch Messiah opge voerd. De organisatie is op zoek naar zangers en zangeressen die aan het muziekstuk willen mee werken. De veertiende scratch-uitvoering van het muziekwerk Messiah van componist Georg Friedrich Han del wordt op zaterdag 9 maart 2013 opgevoerd. De repetitiedag en de uitvoering van de Messiah 's avonds staan, net zoals voorgaan de jaren, onder leiding van diri gent Jules van Hessen. Het koor be staat uit sopranen, alten, tenoren en bassen. Aan alle stemmen is be hoefte, maar de organisatie is in het bijzonder op zoek naar teno ren en bassen. Het totale koor be stond dit jaar uit ruim tweehon derd zangers/zangeressen. De solo partijen worden door professio nals gezongen. De orkestleden zijn vergevorderde of beroeps-musici. Aanmelden voor de Scratch Mes siah 2013 kan via www.sintja- cobskerk.nl/scratch.htm. Op deze website staat een inschrijfformu lier en informatie bij aanmelding. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Scratch Mes siah Zeeland, Postbus 79, 4330 AB Middelburg, e-mail: scratchmessiah@zeelandnet.nl Beter Horen en de Nationale Hoorstichting beantwoorden deze en andere vragen in het. gratis boekje 'Eén en al oor'. Haal het op bij een Beter Horen winkel, bestel het via www.beterhoren.nl of bel 0800-0200159 (gratis). Nationale De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25