'Ik ben m'n hele inkomen kwijtgeraakt' Fysiotherapie krijgt nieuwe vorm in 'Doen' 221 zeeland Niek Knol Rotterdammer niet schuldig aan misbruik Statenlid vreest gevolgen Tunnelwet Füm Zeeuwse astronaut bij sterrenwacht dinsdag 16 oktober 2012 •msegsg^ssssesssssm Uitbater uitgebrande friettent in Veere door Annemarie Zevenbergen VEERE - Het dringt nu pas echt tot hem door dat hij z'n negotie kwijt is. Uitbater Tonny van Ameele (62) van de friettent aan het Oran- -jeplein in Veere zag in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn 'enige inkomen' letterlijk in vlammen op- „Ik woon naast de brandweerka zerne. Toen ik 0111 twee uur de sire nes hoorden en even later mijn te lefoon ging, dacht ik: 'het zal toch niet'. Maar het was zo. Ik zag de boel afbranden. Gelukkig stonden er geen volle gasflessen." „In het begin denk je alleen aan de brand, maar nu realiseer ik me dat mijn enige inkomen is verdwenen. Nu pas dringt het echt tot me door dat ik in een rotsituatie zit. Ik ben zaterdag weer gaan kijken en zag die trieste puinhopen. Wie doet nu zoiets? Want dat het aan gestoken is, lijkt me wel duidelijk. Drie branden in één nacht, da's geen toeval meer." „Maar ja, het is nu wel herfstvakan tie. Er zijn heel veel mensen in Veere en volgende week komen er nog meer. Die kan ik nu allemaal niet helpen. Dat voelt heel lullig." „Vandaag ga ik praten met me vrouw Van Cranenburgh, de eige naresse van het spul. Verder moet ik m'n zaakjes op orde krijgen voor mijn verzekering. Ik weet niet hoe de eigenaresse is verze kerd. Deze week ga ik ook maar helpen met opruimen." „Ik verwacht niet dat ik voor vol gend jaar weer kan beginnen. Je zet geen mobiele kraam neer met die afgebrande zooi op de achter grond. Ik wil absoluut weer verder hier. Ik kan gewoon niet stil zit ten, ik moet wat te doen hebben. Het contact met de mensen, een grapje hier, een grol daar. Dat heb ik nodig." „Ik sta hier nu twee jaar. Daarvoor werkte ik in de viszaak aan de Markt in Middelburg. .Ik kan het wel even uitzingen, maar niet te lang. Dus moet ik werk zoeken. Och, dat vind ik wel, er is werk zat in de wereld. Maar dit is triest." In de nacht van vrijdag op zater dag woedden ook brandjes in vijf containers aan de Sandenburgh- laan en een container bij een wo ning aan het Bastion ging in brand. De politie was maandag nog bezig met buurtonderzoek in de omgeving van het Oranjeplein. Daarmee werd zaterdag al gestart. Met dit onderzoek hoopt de poli tie wat meer te weten te komen over wat zich heeft afgespeeld in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar ook de weken ervoor. Het 'rommelt' al een aantal weken in het stadje. Het gaat daarbij om klei ne (container)brandjes en vernie lingen in en aan het toiletgebouw op het Oranjeplein. Volgens buurt bewoners is het met name in de vrijdagnachten raak. De frietkraam op het Oranjeplein in Veere is door brand in de nacht van vrijdag op zaterdag volledig verwoest. foto Annemarie Zevenbergen SLUISKIL - Bij het ontwerp van de Sluiskiltunnel is geen rekening ge houden met de eisen van de nieu we Tunnelwet die juli volgend jaar van kracht wordt. Dat verontrust Statenlid Ruud Muste van Natuur lijk Zeeland. Muste wil van Gedeputeerde Sta ten weten of dat tot gevolg kan hebben dat de Sluiskiltunnel di rect na de opening in 2015 dicht moet voor 'kostbare aanpassin gen'. Muste vraagt zich af of daar voor extra geld opzij is gezet. Datzelfde geldt voor de aanpassin gen, die in de voortgangsrappor „De toekomst zie ik weer zonnig in. Natuurlijk hoefik geen carrière meer te maken, ik ben 64. Maar ik wil wel verder met die coaching. Fysiotherapie in combinatie met coaching: Het één kan niet zonder het ander, vind ik." tage van de tunnelbouw worden genoemd. Zo worden, in overleg met de brandweer, grotere ventila toren geplaatst. Ook dat kost extra geld. Muste is benieuwd naar de to tale risicoreserve, die volgens hem minstens 86,7 miljoen euro moet bedragen. Tenslotte vraagt hij naar de rol die de landelijke Commissie Tunnel veiligheid bij de tunnelbouw speelt én wie daarin zitten. Hul stenaar Muste vindt het antwoord dichtbij huis: burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen is daarvan de voorzitter. door Annemarie Zevenbergen De naam Health 8c Motion is definitief verdwenen in Kou- dekerke. 'Fysiothera pie vanuit betrokken heid' staat nu op de gevel van het gebouw aan de Duinweg. „Maar dat moet er zo snel mogelijk af', zegt fysiotherapeut Gert Dedel, die met zijn behandelcentrum voor kinderen en jongeren DokoiS ook in het gebouw zit.De overkoepelende naam Beweegcen- trum Doen neemt straks die plek in. Ook de laatste oude posters ach- tej de ramen gaan de prullenbak in. In het centrum draait alles ech ter al op volle toeren. Het heeft heel wat voeten in de aarde-gehad vóór het nieuwe Be- weegcentrum kon herrijzen uit de as van het failliete Health 8c Mot ion. Het gebouw is eigendom van Niek Knol. Hij verhuurt de ruim tes in het pand aan Dokoi8; Len- nard Knol, Fysiotherapie 8c Trai ning; Fred Hendrikse, Sport en Ontspanningsmasseur en de Prak tijk voor Diëtiek 8c Sportdiëtiek. 'Doen' is een soort bedrijfsverza melgebouw voor die zelfstandig werkende ondernemers. Niek Knol: „Ik heb zelf mijn prak tijk 'Fysiocoaching aan zee', deels aan huis en deels in dit gebouw. De anderen hebben hun eigen toko hier, daar zijn ze ook zelf ver antwoordelijk voor. Er is eigenlijk een doorstart- gemaakt. Zowel voor mij als voor de anderen. Het gaat redelijk. Ik merk wel dat we mensen zijn kwijtgeraakt. Die den ken dat we failliet zijn of gaan er van uit dat het nog een rommeltje MIDDELBURG - De volkssterren- wacht Philippus Lansbergen in Middelburg vertoont woensdag de documentaire 'Een klein Vlekje'. Deze film ging onlangs bij het film festival Film by the Sea in premiè re en gaat over onder anderen de eerste Nederlandse astronaut: Lo- dewijk van den Berg, uit Sluiskil. Hij vloog in 1985 met de Spaces- huttle Challenger de ruimte in. De Middelburgse volkssterrenwacht speelt een belangrijke rol in de film. De avond begint om 20 uur, met onder meer een toelichting over de film. De film zelf begint om 21 uur. Toegang kost vijf euro. is hier. We zijn ook al onze tele foonnummers kwijt. Het is best lastig om al die nieuwe gegevens weer overal bekend te krijgen." „De toekomst zie ik weer zonnig in. Natuurlijk hoef ik geen carrière meer te maken, ik ben 64. Maar ik wil wel verder met die coaching. Fysiotherapie in combinatie met coaching. Het één kan niet zonder het ander vind ik. Ik wil geen lap topfysiotherapeut zijn, die zich al leen maar op de blessure concen treert en daar daar zijn behande ling op richt. De achterliggende oorzaak is van belang. Daar moet jê naar op zoek. Ik zeg altijd, je hoeft niet ziek te zijn om beter te worden. Mensen moeten zelf ook meer verantwoording nemen voor hun lichaam en hun kwalen. Daar lean ik ze dus bij helpen." „Gert Dedel en ik vullen elkaar wat dat betreft goed aan. Hij is ook fysiotherapeut maar richt zich niet alleen op het lichaam. Je kunt het fysieke nu eenmaal niet los zien van het mentale." Gert Dedel: „De naam DOK018 is ontstaan uit een combinatie van ideeën. Het woord Dok verwijst voor een deel naar onze Zeeuwse achtergrond. In een scheepsdok worden alle delen van een schip onderzocht, gereinigd, onderhou den en hersteld. Kinderen en jon geren diè bij ons.komen, krijgen een behandeling en kunnen daar na weer verder in het leven. Een beetje vergelijkbaar met de sche-- pen in het dok. Het achtervoegsel 018 verwijst naar de voornaamste doelgroep van ons behandelcen trum: kinderen en jongeren van nul tot achttien jaar. We krijgen wel eens een verdwaalde volwasse ne die van onze ervaring op het ge bied van chronische vermoeidheid wil profiteren. Dat is een uitzonde ring, maar die helpen we wel." Dokoi8, de voortzetting van het Kinder en Jon gerencentrum Walche ren (KJC), bestaat nu uit oprichter en kinderfysiothera peut Gert Dedel, zijn zakelijk part ner Carly van Velzen, kinder- en jeugdpsycholoog; kinderfysiothera peut Audry Lenselink en diëtist Vera Wisse. Dedel: „Jeannine Jakobsen van het MIDDELBURG - Een 22-jarige Rotter dammer is vrijgesproken van sek sueel misbruik van een Vlissings meisje van 13. De rechtbank acht de enkele verklaring van het meis je, dat zij door de Rotterdammer seksueel zou zijn misbruikt onvol doende. Tegen de Rotterdammer was 120 uur taakstraf en het betalen van 2000 euro schadevergoeding geëist, omdat hij met kennelijk on zedelijke bedoelingen zijn hand op het dijbeen van het Vlissings meisje had gelegd en een kusje op haar wang had gegeven. Samen met een neef en een minderjarige vriend was hij naar Vlissingen ge komen met de bedoeling seks te hebben. De minderjarige kende de zus van het meisje. De sms-berich- ten die werden gewisseld, lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Het trio arriveerde bij de wo ning van de meisjes en vervolgens zou er van alles zijn gebeurd. Vol gens de Rotterdammer had hij niet meer gedaan dan op de bank zitten en had hij haar slechts een kusje op haar wang gegeven. De zaak tegen zijn neef en de min derjarige is al eerder door de recht bank behandeld. De neef kreeg een voorwaardelijk taakstraf van 120 uur opgelegd. De minderjarige ging vrijuit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22