in Wél meer geweld in Vlissingen WALCHEREN X Westkappelse is klaar voor het WK kustvissen Inbrekers slaan toe in drie huizen in zelfde straat in zelfde nacht almanak Lampje DINSDAG 16 oktober 2012 21 Fysiotherapie krijgt nieuwe vorm 22 en 23 Zeilen is hard werken voor de bemanning 24 en 25 Meer misdrijven, maar politie en burgemeester waarschuwen voor cijfermisleiding door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - In tegenstelling tot wat de burgemeester van Vlissin gen zijn raadsleden vorige week voorhield, is het geweld in het cen trum van Vlissingen de laatste ja ren wél toegenomen. Uit cijfers van de politie blijkt dat het aantal mishandelingen dit jaar tot nu toe vergeleken met vorig jaar en het jaar daarvoor min of meer gelijk is gebleven, maar dat het aantal bedreigingen - verbaal geweld dus - aanzienlijk is toegeno men. Geroofd werd er dan weer flink minder in het stadscentrum. Ook het aantal overvallen is, na een piek vorig jaar, afgenomen. In totaliteit is het aantal geweld misdrijven, zoals opgenomen in het politiesysteem, toegenomen. Tegelijkertijd zetten teamchef Eric Nagelkerke en burgemeester René Roep vraagtekens bij die cijfers. „Het zijn slechts aangiften. De mis drijven hoeven niet daadwerkelijk gepleegd te zijn." Dat dat eerdere jaren jaar evengoed gold, kunnen ze echter niet ontkennen. Terwijl burgemeester Roep er gere geld op hamert dat burgers meer moeten melden, zegt hij nu dat de aangiftebereidheid is gegroeid. „De drempel voor het doen van aangif te is weggenomen doordat je het via internet kunt doen. Dat kan de cijfers ook beïnvloeden." Want zowel hij als Nagelkerke wil len pertinent niet dat het idee ont staat dat Vlissingen onveiliger is ge worden. „Dat is gewoon niet zo. We zeiden in de zomer nog tegen elkaar: wat is het toch rustig." misdrijven 2012 jant/m sept moord, doodslag 5 7 6 openlijk geweld (persoon) 3 2 1 bedreiging 31 33 46 mishandeling 53 47 51 straatroof 7 1 2 overval 2 4 1 totaal 101 94 107 DISHOEK - Op de training, gisteren bij West duin, heeft ze niet alles uit de kast gehaald - je moet je tegenstanders immers niet wijzer maken dan ze zijn. Maar vandaag hoopt Chris tel Verhage op de eerste wedstrijddag van het WK Kustvissen flink wat vis boven water te halen. „We vissen bij Zoutelande en daar heb ik goede verwachtingen van", zegt de West kappelse, die deel uitmaakt van het Neder landse team. Zij doet voor het eerst mee en kent de tegenstanders dus nog niet. Dat vindt ze eigenlijk wel prettig, want last van druk heeft ze niet. Als Walcherse heeft ze ook een kleine voorsprong op de concurrentie: ze kent de kust en de wateren het beste. Hoewel: „Het is elke dag anders." Eén ding vindt Verha ge wel jammer: tijdens de wedstrijd mag ze niet praten met bekenden die even een kijkje komen nemen hoe ze het doet. „Dat had ik wel leuk gevonden." foto Lex de Meester 8S££&X<8&3& Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - In Middelburg is af gelopen weekeinde ingebroken in vier woningen. Drie daarvan wa ren huizen aan de Veerseweg, de vierde was aan de Noordweg. De ze meest recente serie woningin braken sluit aan bij het beeld van de laatste tijd dat in Middelburg sprake is van een piek in deze vorm van criminaliteit. Eind sep tember bevestigde de politie dat er in die maand in Middelburg opval lend veel inbraken in huizen had den plaatsgevonden. Of de trend in oktober heeft doorgezet, kon de politie gisteren niet zeggen. Uit twee woningen aan de Veerseweg werd na de inbraken overigens niets vermist. Uit de derde was voor honderden euro's geld gesto len. Over de inbraak aan de Noord- weg was niets naders bekend. Met het klimmen der kilometers ver toont de bolide van de Middelburger wat vaker een gebrek. Hij heeft jaren geleden bewust geïnvesteerd in een degelijke Zweedse automobiel. En toch, toch hapert er af en toe wat aan. Dan blijkt degelijkheid een prijs kaartje te hebben. Onlangs deed een koplamp het niet. Met zijn tweede linkerhand verving hij het lampje, maar dat hielp niet. Zal dus wel een stekkertje of draadje zijn, concludeer de hij. Zo eenvoudig was het echter niet, kreeg hij te horen bij de garage. Er was een ander kastje kapot. Kos ten: 6oo euro. Maar, glimlachte hij monter en triomfantelijk: „Daarvoor doet de koplamp het weer, én een lampje bij de pedalen dat het nog nooit heeft gedaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21