Radicalen radicaliseren Toe aan een betere nachtrust? 81 buitenland molenaar V Beschoten meisje In Pakistan gaat vooruit Baumgartner maakt sprong van 39 kilometer Bus brandt uit Bon voor gratis brochure! 150,- maandag 15 oktober 2012 SANTA FE - De Oostenrijkse para chutist Felix Baumgartner heeft zondag een sprong gemaakt van de recordhoogte van zo'n 39 kilo meter. Hij probeerde als eerste mens in vrije val de geluidsbar rière te doorbreken. Hij bereikte zoals gepland een snelheid van meer dan 1110 kilometer per uur, bleek uit de metingen die op zijn website waren af te lezen. Het re cord is echter nog niet bevestigd. Na zo'n,vijf minuten opende hij zijn parachute. Na tien minuten landde hij, ogen schijnlijk in goede gezondheid. De reis omhoog, met een 230 meter hoge heliumballon, duurde ruim 2,5 uur. De 43-jarige Oostenrijker moest zijn recordpoging boven de woes tijn van New Mexico eerder enkele malen uitstellen wegens te harde wind. Zondag was het weer einde lijk goed genoeg. Afnemende steun voor Poetin gaat hand in hand met meer geweld op straat Hoe minder steun het Krem lin krijgt van het volk, hoe verder de splintergroepen ra dicaliseren. Niet alleen de oppositie, ook orthodox-ge lovigen en de nationalisten. door onze correspondent Olaf Koens Een café is 7freedays niet te noemen. De donkere kel der vol tweedehands meu bilair, verscholen in een rustige zijstraat van het centrum van Moskou, lijkt meer op een vrij plaats. Het is één van de weinige openbare gelegenheden in Mos kou die zich profileert als ontmoe tingsplek voor homo's en lesbien nes. Door de week is het er rustig. Vrijwilligers koken maaltijden, de drank is er goedkoop. Wie wil mag karaoke zingen. Maar rustig was het een paar dagen geleden niet. Afgelopen donderdag storm den breedgeschouderde mannen met maskers naar binnen, trapten het interieur aan diggelen en sloe gen enkele bezoekers bont en blauw. „Je wilt een pogrom? Je wilt een gevecht? Hier heb je het!", klonk het volgens ooggetui gen. Twee serveersters werden het ziekenhuis in geslagen. Deze aanval, waarschijnlijk het werk van radicale nationalisten, staat niet op zichzelf. De afgelopen maanden komt het in Moskou steeds vaker tot een handgemeen bij radicale groepen. Russisch-or- thodoxe gelovigen vielen in augus tus een performance van een vrij denkend theatergezelschap binnen en organiseerden acties bij het pas geopende Museum voor Erotische Kunst. Een groep Kozakken, een et nische minderheid uit het zuiden van Rusland, bestormde met zwe pen en Orthodoxe kruisen een ten toonstelling in een kunstcentrum waar enkele werken hangen als eer betoon aan de veroordeelde activis ten van Pussy Riot. De toename van geweld is onder werp van debat onder sociologen, maar de meeste analisten zijn het er over eens dat de afname van de steun voor het Kremlin de ideale voedingsbodem is voor de radicale politieke stromingen in het land. Uit onderzoek van het Lebada-cen- trum, een onafhankelijke Russi sche opiniepeiler, blijkt dat het ver trouwen in president Vladimir Poetin op een historisch diepte punt staat. Nog maar 48 procent van de Russen is positief over de Russische leider, een cijfer dat in voorgaande jaren veelal boven de 60 uitviel. De oppositie bestaat niet alleen uit democraten en liberalen, maar ook voor een groot gedeelte uit na tionalisten, separatisten en radi caal-linkse bewegingen. De bezoe kers van 7freedays zien het met le de ogen aan. „Op de een of andere manier kan niets in dit land ge woon zijn", verzucht Nikolaj, een jongen van 27. „Nationalisten kun nen niet zonder pogroms, linkse activisten niet zonder revoluties en straatprotesten. Alles moet al tijd vol overtuiging", legt hij uit. Of het komt door de afbrokkelen de steun voor president Poetin durft hij niet te zeggen. „Maar gek is het niet. Bij de kerk kun je niet terecht, in de politiek is geen ruim te. Dan zoeken de radicalen juist de radicalen op." NETTERSHEIM - Een touringcar van een Deense voetbalclub is zaterdag avond laat in vlammen opgegaan op de Duitse snelweg bij Netters- heim in de buurt van Keulen. Van -de 73 passagiers, waaronder 50 kin deren, raakten er 22 lichtgewond. Die moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. ISLAMABAD - Het 14-jarige Paki staanse schoolmeisje Malala Yous- afzai herstelt 'langzaam en gestaag' van de schotwond die zij dinsdag opliep. Dat hebben de Pakistaanse strijdkrachten gisteren laten we ten. Zaterdag bleek dat het meisje in staat was haar armen en benen te bewegen. Wel ligt ze nog aan de beademing. Tienduizenden men sen gingen gisteren in Karachi de straat op om hun steun te betui gen aan de 14-jarige. Yousafzai werd door een aanhan ger van de Pakistaanse Taliban in haar hoofd geschoten wegens haar kritiek op de extremistische bewe ging- De autoriteiten hebben een belo ning van omgerekend ruim 77.000 euro uitgeloofd voor tips die tot de aanhouding van de daders leiden. Malala kwam in de belangstelling te staan toen ze in 2009 een dag boek begon bij te houden voor de BBC in Pakistan. Ze schreef over haar leven onder de Taliban, die toen haar woongebied beheersten. Het meisje wordt behandeld in het belangrijkste militair hospitaal van haar land. De Verenigde Arabi sche Emiraten lieten gisteren we ten dat er een vliegtuig klaar staat om haar voor verdere behandeling naar de Golfstaat te brengen. Er zijn in drie ziekenhuizen in Dubai en Abu Dhabi voorbereidingen ge troffen om haar te behandelen. Nr. 1 in comfortbeddeni Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaarbedden.nl Comfortbedden Scootmobielen of bel direct 0341 - 27 40 40 Plaats: Adres; Postcode: Telefoon: E-ma|l; Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, .8070 VB Nunspeet Elektrische fietsen Vrijblijvende demo? Molenaar geelt graag onafhankelijk advies bij u thuis. Wij komen graag langs met onze rijdende showroom. UNIEKE SERVICE! t, Trapliften Sta-op stoelen Bezoek een winkel bij u sn de buurt Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best Elndhovenseweg 30 Doetinchem Havenstraat 150 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk Lageweg 35e ('I Heen) Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Groenevelclselaan 19 f Waalwijk Prol. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg IS gratis Wateringen (iravenzanrlseweg 28' Weert Roerrnondseweg 58b fl Bel 0341 - 27 40 40 Veel mensen hebben regelmatig slaapproblemen door het te lang gebruiken van een matras. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een bed dat lichamelijke klachten veroorzaakt. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's morgens bij het opstaan. Bij een Molenaar Thuisadvies (gratis, bel 0341 - 27 40 40) brengen we de mogelijkheden in kaart om uw nachtrust te verbeteren. V00RU1N OUDE MATRM Makkelijk uitrijdbaar 3 com fortzones EHektriscb verstelbaar voor bedopmaken Een grote collectie welzijnsproducten die het leven veraangenamen. Gratis brochure? 0341 - 27 40 40 SPFXIAI.ISI IN SCOOTMOBIELF.N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8