Koppeltijdrit krijgt mogelijk toch vervolg 361 sport Koploper Corn Boys morst twee belangrijke punten Anneke de Booy is terug van weggeweest Korfballers Zaamsiag halen eerste doelstelling Axel geeft zege uit handen maandag 15 oktober 2012 dooF Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Koploper Corn Boys morste in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal twee belangrij ke punten in de uitwedstrijd tegen Koewacht. Het duel met de num mer vijf van de ranglijst eindigde in 2-2. Schoondijke had van dat re sultaat kunnen profiteren, maar zag het duel met Hoofdplaat (uit) afgelast worden. Breskens boekte zijn derde opeenvolgende zege (0-2 tegen Sluis) en naderde Corn Boys tot op twee punten. Datzelf de deed Groede, hoewel de over winning op Terhole (1-2) verre van overtuigend was. Graauw-Kwadendamme werd een doelpuntrijk treffen, dat door Graauw met 5-3 in zijn voordeel werd beslist. Koewacht-Corn Boys 2-2 (0-1): Koewacht had voor de pauze het beste van het spel en kwam kort voor de rust niet onverdiend ook op 0-1 door een door doelman Jel- le Bonte onberispelijk benutte strafschop. Na de hervatting kwam Corn Boys beter in de wed- TERNEUZEN - Van de Zeeuws-Vlaamse teams in het vrouwenvoetbal kwam zondag al leen Axel in actie. De vierdeklasser verloor in Roosendaal na een o-2-voorsprong bij de rust met 4-2. Vierde klasse. Roosendaal-Axel 4-2 (0-2): Axel speelde voor de rust sterk en kwam ook verdiend op een o-2-voorsprong door twee doelpunten van Sandra Beun. Na de hervatting bleef van het goede spel echter niets meer over en zak te Axel ver door de ondergrens. Zonder dat het veel moeite kostte kon Roosendaal de wedstrijd naar zijn hand zetten en met 4-2 win nend afsluiten. uit lahhhhb E> BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone. Ronde 8: Gre- gorius-Het Dorpshuis 286 tegen 279 carambo les (124 tegen 93 procent), 't Steen-Malper- tuus 377-383 (121-96), De Vlaschaard-'t Tref punt 298-205, 't Heike-De Lieve 243-254 (114-89), De Lovenhoek-Warande 287-266 (110-99), Sint-Albert-Koewacht 219-302 (100-101), De Veste-Bachten Dieke 215-174 (96-82), Hulst-BC De Hoeve 267-322 (90-99). Stand aan kop: 1. De Veste 110,24 procent, 2. De Lovenhoek 106,34, 3. 't Meulengat 105,22, 4. BC De Hoeve 104,23, 5. Malper- tuus 104,19, 6. De Warande 104,04 procent. VOLLEYBAL Bedrijfscompetitie Hulst Vrouwen Eerste klasse: Ripa-Mulan 2-1, Notaris Stolker-Van Waterschoot Landmeetkunde 1-2, Nijver Kunststof kozijnen-Zaman Sport 0-3. Stand: 1. Notaris Stolker 4-10; 2. Van Water schoot Landmeetkunde 4-10; 3. Zaman Sport 4-10; 4. Ripa 4-4; 5. Nijver Kunststof kozijnen 4-1; 6, Mulan 4-1. Tweede klasse vrouwen: Multiklus-WEA 2-1, SC De Deurzetters-Saman Assurantiën 0-3, Di- di- Henny Co 1-2. Stand: 1Henny co 4-9; 2. Sc De Deurzet- ters 4-8; 3. Saman Assurantiën 4-7; 4. Didi 4-6; 5. WEA 4-4; 6. Multiklus 4-2 Eerste klasse mannen: BVH/Korenbeurs/Orval/Rhodos-Party Max/Smash 2000 0-4, Stuntmarkt- Doolaege Matthijs 4-0. Stand: 1. Stuntmarkt 4-12; 2. Party Max Smash 2000 3-11, 3. Doolaege- Matthijs 3-6; 4. BVH/Korenbeurs/Orval/Rhodos 3-3; 5. Trai teur Nico/Dethon 3-0. strijd, met in de 55e minuut de ge lijkmaker van Joris Neijt als ge volg. Niet veel later bezorgde Wout Rozijn de thuisclub op nieuw een voorsprong, maar ook deze keer hield die geen stand. Een kwartier voor tijd bepaalde Jo ris Neijt met zijn tweede doelpunt van de dag de eindstand op 2-2. Sluis-Breskens 0-2 (0-1): Breskens had in de uitwedstrijd tegen Sluis bijna voortdurend een overwicht en won ook terecht met 0-2. Kjeld Verschorre zorgde in de eerste helft voor 0-1. Na de hervatting probeerde Sluis de wedstrijd nog wel nieuw leven in te blazen, maar ook toen waren het de bezoe kers die domineerden. Tien minu ten voor tijd viel de beslissing toen Alexander Oosterloo de 0-2 op het scorebord bracht. Terhole-Groede 1-2 (0-1): Groede had meer moeite met hekkenslui ter Terhole dan het vooraf ver wacht moet hebben. Via Ilyaz Ya- vuz, die profiteerde van een mis verstand in de verdediging van de thuisclub, werd het voor de rust 0-1, maar bevrijdend werkte dat door Lucien Roelandt AXEL - Anneke de Booy was een tijdje uit beeld, maar lijkt haar vorm te hebben hervonden. Na haar fraaie prestaties in Nieuwvliet trok de amazone uit Lamswaarde zaterdag in de dressuurwedstrijd van Luctor et Emergo met Bon- clair de lijn door. Met een overtuigend gereden proef stuurde de amazone de Lord Sinclair-afstammeling in de klasse L in de eerste proef met 65,66 pro cent naar de zege. Silke Cardon uit Nieuwvliet eindigde met de Dreamdancer-nakomeling Dancer door Johnny Willeboordse MIDDELBURG - De korfballers van Zaamsiag wonnen in de vierde klasse met 9-4 van Voltreffers. Door deze overwinning sluit het Zeeuws-Vlaamse team de eerste helft van de veldcompetitie met een derde plaats af Het niveauverschil tussen de twee teams was volgens trainer Wim Voorneveld groter dan de score doet vermoeden. Het afmaken van de kansen was in de stromende re gen voor zijn team het grote pro bleem. Pas in de 21e minuut viel de eerste treffer van Pjotr Hame link. Hierna bleken de doelpunten duur. Voorneveld: „We kwamen na het eerste doelpunt ook direct op 2-0 eil 3-0. En in de laatste minuut voor rust maakte Voltreffers nog de 3-1. In de rust heb ik aangege doelpunt geen moment. In de tweede helft was Terhole zowaar dicht bij de gelijkmaker maar zelfs een strafschop bleek niet aan de nummer laatst besteed. In de 75e minuut werd het door Jaoel Scher- beijn 0-2, waarna Sander Freijzer alsnog voor een spannende slotfa se zorgde door tien minuten voor tijd tegen te scoren. Hoewel de blessuretijd tien minuten bedroeg kwam in de 1-2-tussenstand geen verandering meer. Graauw-Kwadendamme 5-3 (3-1): Kwadendamme kwam in het doelpuntrijke treffen uit een straf schop op voorsprong door Johan Beulens, maar nog voor de rust stelden Tim Roodhuizen, Merijn Taelman en Tom Heijens orde op zaken. Toen het in de tweede helft door Dominic de Burger ook nog eens 4-1 werd, leek het duel be slist. Niets bleek echter minder waar, want door Johan Beulens en Harry van Gemert werd het daar na 4-3. Pas diep in de blessuretijd kon Merijn Taelman de overwin ning voor de thuisclub veiligstel len. V met 63,33 procent op de tweede stek. In de tweede proef liet De Booy met de ruin de teller op lopen tot 67 procent. Els Koster uit Koewacht eiste met de merrie Ceante met 65 procent de tweede plaats op. In M bleek er tegen Ma rijke van Giessen met Solitaire geen kruid gewassen. In de warm loopronde liep de combinatie uit Zaamsiag met 63 procent naar de eerste plaats. In de herkansing reed Van Giesen de Voltaire-zoon met 65 procent naar de winst. De tweede stek (63,66 procent) was voor Maaike Schoonackers uit Ade- gem met de merrie Gitana D. ven dat mijn ploeg wat gevarieer der moest gaan spelen. Dat heb ben de spelers prima opgepakt en zo konden we na rust aanvallend nog meer creëren." De variatie in het aanvalsspel van Zaamsiag werd met name door de vrouwen van het team bekroond met doelpunten. Bij het team uit Zaamsiag vormen de vrouwen nog wel eens de achilleshiel. Voorne veld: „We waren tegen Voltreffers pas voor de tweede keer dit sei zoen compleet. Door de vele bles sures en de kleine groep vrouwen was het vandaag extra knap dat zij ons naar de overwinning hebben kunnen leiden." Met de derde plaats in de competi tie is de doelstelling voor de korf ballers gehaald. Door de vele bles sures is de trainer hier extra blij mee. „Van tevoren hebben we de derde plek als doel gesteld. Dat we De Koppeltijdrit in Terneuzen leek een zachte dood te sterven, maar mogelijk komt er toch een herstart. Robert de Moor neemt wellicht de organisatie op zich en dat betekent dat alle catego rieën weer aan het vertrek kun nen komen. door Wim de Vos TERNEUZEN - Een paar weken gele den behaalde Martijn Roest de we reldtitel tijdrijden bij de ID-ren- ners, maar op de regenboogtrui is de coureur uit Wateringen zuinig. „Die doe ik niet aan bij wedstrij den. De trui hangt op mijn kamer. Op die manier kan ik er volop van genieten", zei Roest zaterdag voor de start van de Koppeltijdrit voor ID-renners in Terneuzen. Nu reed hij in het KNWU-tricot maar dat gaf hem onvoldoende vleugels om samen met de voor malige beroepsrenner Antoine Goense te winnen. Joannathan Duinkerke klopte Roest met twaalf seconden verschil bij de rit over twintig kilometer. Het was zaterdag anders dan an ders bij de Koppeltijdrit. Er was ditmaal alleen startgelegenheid voor de ID-renners. De andere ca tegorieën kwamen niet meer aan het vertrek. Het had te maken met wrijving binnen het Arrow Cy cling Team, dat vorig jaar de orga nisatie op zich had genomen. Be daar nu staan ondanks alle perso nele problemen die we dit seizoen gehad hebben is een topprestatie. Daar ben ik trots op." stuurslid Henny Gijsel van Arrow deed toen de toezegging om te or ganiseren, maar bij de rest van het bestuur viel dat niet goed. „Het is zonder dat ik het wist georgani seerd", zei Arrows-voorzitter Günther Adriaens vorig jaar al. Niettemin werd in 2011 nog wel medewerking verleend, maar voor 2012 was het over en sluiten. „En dat zou betekenen dat ik het alleen moest organiseren. Daar had ik geen zin in", was de korte verkla ring van Gijsel op dit besluit. Met name voor de initiatiefnemer van de Koppeltijdrit, Camiel de Rooij uit Koewacht was dit een hard gelag. „Ruim dertig jaar gele den heb ik de organisatie opgezet om het Zeeuws-Vlaamse wegsei- zoen op een bijzondere manier af te sluiten. Er was wel eens een te genvallende deelname maar het bleef altijd bestaan", zei De Rooij zaterdag. Overigens staat nog niet helemaal vast dat de Koppeltijdrit voorgoed verdwijnt. Robert de Moor van sportschool Delta in Terneuzen had de organisatie enkele jaren ge leden al overgenomen en wil het initiatief toch nog voortzetten. „Vorig jaar waren er zestig deelne mende koppels. Zo'n wedstrijd mag toch niet verloren gaan? We gaan er over nadenken om voort te gaan", stelde De Moor die ook op de bres sprong toen dus bleek dat de ID-renners daardoor geen 'slotwedstrijd' meer hadden. Na overleg met Jan de Jonge van ID Scores Zaamsiag: Linda Hamelink 2, Marjan Verhage 2 en Pjotr Hamelink 2, Erwin van Hekst 1, Joan Zegers 1 en In ge van Zuidam 1 Zaamsiag (geel shirt) is in de aanval in het duel met Voltreffers. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 84