Steen mag prijsschieten in Westdorpe 321 sport Goes is hekkensluiter na nederlaag in Venray Marge Eén man doet Vlissingen de das om Voetbalsters IJzendijke nog ongeslagen maandag 15 oktober 2012 door Rogier Veenstra VENRAY - Het wil dit seizoen nog niet echt lukken voor de Goesena- ren in de Hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Waar de voorgaan de wedstrijden vooral verloren gin gen door het missen van kansen, was het zondag een kwestie van kwaliteitsverschil. Venray was met 3-1 te sterk. Goes-trainer Gérard de Nooijer en zijn spelers konden zich zondag opmaken voor een lange dag. Om 10.30 uur vertrok de spelersbus na melijk richting Venray om vervol gens pas bijna tien uur later weer in Goes terug te keren. De rit naar Limburg is namelijk de verste uit wedstrijd voor de debutant in de hoofdklasse, heen en terug een kleine 380 kilometer. Er stond op sportpark De Wieën voor beide clubs genoeg op het spel. De thuisploeg wilde graag de koppositie behouden en daarmee de eerste periode in de wacht sle pen. Goes hoopte op een stuntje om afstand te nemen van de geva renzone. Dat zag er na 25 tellen goed uit. Vanaf de aftrap belandde de bal namelijk bij Dangelo Mar- door Johnny Willeboordse VLISSINGEN - Vlissingen heeft op ei gen veld met 1-3 verloren van De Valk. In een matige wedstrijd vie len alle goals na rust. Carsley Ma thilda was met drie assists de man van de wedstrijd. Door de neder laag zal Vlissingen in de achtervol ging moeten op de drie overgeble ven koplopers in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De spaarzame hoogtepunten in de eerste helft kwamen van de kant van De Valk. De snelle Carsley Ma thilda was een plaag voor de verde diging van Vlissingen. De vliegens vlugge linksbuiten van De Valk door Aector Dooms TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ zendijke hebben na zeven duels de volle winst in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Ook de nummer drie ARC werd door de koploper, gedeeld met De Zwer ver, met een kansloze 5-1-neder- laag naar huis gestuurd. De ploeg van trainer Ronny van Poucke begon sterk aan de wed strijd. Rosanne Lammers besloot na tien minuten een solo met een stiftbal over de keepster van ARC. Vijf minuten later scoorde Lam mers de 2-0. De uitblinker van IJ zendijke was ook betrokken bij het derde doelpunt. Haar inzet trof de paal, waarna Kelly van Lee- uwe vanuit de rebound de 3-0 maakte. Bij een uitval scoorde de ploeg uit Alphen aan den Rijn 3-1, maar nog voor de rust kopte Maud Kuijpers de stand naar 4-1. tien, die na een rush aan de linker kant met een voorzet de bal voor het doel slingerde. De Craene rea geerde goed en tekende liggend voor de verrassende en vooral snel le voorsprong: 0-1. Helaas bleek het voor Goes het eni ge hoogtepunt in de wedstrijd te zijn, want Venray liet de gehele wedstrijd zien de terechte koplo- Karakteristiek Venray-Goes 3-1 (2-1). 1. Wouter de Craene 0-1, 33. Paul Jans 1-1, 42. Paul Jans 2-1, 50. Tom Timmer mans 3-1. Scheidsrechter: G. Post- ma (Groningen). Gele kaart: Rick de Punder (Goes), Rik Linders, An- gelo van Mill (Venray). Aantal toe schouwers: 600. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Sherief Tawfik, Stephan van de Boor; Rob Schalkoort (52. Lorenzo de Groot), Gert-Jan van Leiden (71. Shannon Braafhart jr), Wouter de Craene (57. Josimar Pat- tinama), Thijs van den Dries; Ray Kroon, Yves Nyemb, Dangelo Mar- tien. was keer op keer zijn tegenstander te snel af en zorgde hiermee voor veel gevaar. Rechtsback Tim van Hasselt zag het gevaar ook in en gaf in de rust aan dat dit niet lang goed kon gaan. „Ik kwam vandaag op snelheid gewoon te kort In de rust hebben we het er nog over ge had, maar het heeft ons niet kun nen helpen." De angst van Van Hasselt werd al snel bewaarheid toen Mathilda met een lange bal werd wegge stuurd. Door zijn snelheid had hij voldoende tijd om een voorzet te geven op Bram van Wijk. Door slecht verdedigen kwam de spits vrij voor de goal en kon hij de 1-0 per te zijn. Op de vraag of Venray zo goed was of Goes zo slecht, gaf De Nooijer een gepast antwoord. „We speelden tegen een heel goe de tegenstander en bij ons waren er te veel spelers die onder hun ni veau hebben gespeeld", aldus een realistische trainer. Venray was na melijk meer dan een maatje te groot en na twintig minuten rede lijke weerstand van Goes werden de Limburgers sterker en bogen nog voor rust de vroége achter stand om en gingen met een 2-1-voorsprong rusten. Het advies in de rust van De Nooijer om compacter te voetbal len werd door zijn ploeg niet goed uitgevoerd, waardoor Venray de mogelijkheid had om tot een grote uitslag te komen. De koploper ging echter slordig om met de kan sen en Goes moest nog slechts één doelpunt incasseren. Ondanks het kwaliteitsverschil baalde De Nooijer van de tegendoelpunten. „Venray was zonder twijfel de be tere vandaag, maar aan alle doel punten gingen individuele fouten vooraf Die worden op dit niveau keihard afgestraft." En het gevolg was dat Goes nu weer laatste is. binnenschieten. Na de openings treffer besloot trainer Karl Vergou wen direct te wisselen. Jonathan Constancia kwam erin; in de 68e minuut resulteerde dit in de gelijk maker van de invaller. Constancia kreeg de bal van spits Arjan Hu- man en kon hard binnenschieten. Mathilda zorgde er drie minuten later voor dat Vlissingen weer te gen een achterstand aan moest kij ken. Een fout van Tim van Hasselt zorgde ervoor dat Mathilda vrij kwam en de bal op Michel Leon-Payo kon voorgeven: 2-1. Vlak voor tijd viel de 1-3 door Bart van Limpt na wederom een actie van Mathilda. Steen scoort er naar hartelust op los in de eerste helft tegen Ria W. De ploeg van Carlo van Grimberghe staat voor de rust al met 5-0 voor en wint uiteinde lijk met 6-0. RIA-trainer Arjo den Dekker wil met zijn ploeg om de tafel gaan zitten. door Jack Begijn WESTDORPE - 'Doelschieten, altijd prijs'. In de eerste helft van de wedstrijd tegen RIA W moeten de spelers van zondag-vierdeklasser Steen zich op de kermis gewaand hebben. Populairste attractie was het doelschieten. De munitie was in de aanbieding en de tegenstan der een gewillig slachtoffer. Voor de rust trof Steen vijf keer doel. Na de thee was het heilige moeten uit de ploeg en eindigde de wed strijd in een 6-o-overwinning voor de bezoekers. RIA W-trainer Arjo den Dekker liep er als een geslagen hond bij en bleef na afloop lang weg in de stille kleedkamer van de rood-zwarten. „De sterkte van Steen, de snelheid van hun spits, kenden we. Daar hadden we ons ook op voorbereid. Maar een steek balletje, dat ongehinderd vanuit het middenveld gegeven kon wor den, bracht ons na drie minuten al op achterstand. Dan kun je dus heel je strijdplan in de prullenbak gooien. Vandaag bleek overduide lijk dat RIA W niet kan voetballen bij balverlies. We staan dan niet goed en kunnen niet anticiperen op de omschakeling." Den Dekker legde daarmee het gro te manco van zijn ploeg bloot. Bij balverlies voorin wisten de mid denvelders niet wat te doen en ga ven veel te veel ruimte weg. Steen wist daar goed mee om te gaan en bediende vanuit het middenveld regelmatig de spitsen, die voor de rust honderd procent doeltreffend waren. Robin Mariman, Sander van Remortele, Jonas Roels, Ran dy Houwer en Wouter de Neijs waren de scherpschutters. Na de rust tekende Van Remortele zijn tweede treffer van de wedstrijd aan. Den Dekker: „Verdedigen be gint van voren. Wij grepen pas in toen de bal bij onze verdediging was. Dan word je overlopen." Na de pijnlijke nederlaag van vori ge week tegen Luctor '88 (3-0) was Steen gebrand op een goed resul taat. RIA was ook op zpek naar eerherstel na de oorwassingen te gen Patrijzen (6-1) en Biervliet (4-1). „Maar wat gaf RIA W veel ruimte weg", keek een glunderen de coach Carlo van Grimberghe te rug. „We hebben daarnaast zelf goed gevoetbald en bleven voor de rust gaan voor meer doelpunten. Na de rust wilden we de nul hou den en hoefden wij niet meer zo nodig. Belangrijk was dat we de or ganisatie hielden. Het paste alle maal precies vandaag, mede door de terugkeer van Michel van den door Jos van Belzen MIDDELBURG - Hontenisse verspeel de zondag in de vierde klasse een 2-o-voorsprong tegen tien man van Patrijzen; de wedstrijd eindig de in 2-2. IJzendijke verloor met 2-0 van Luctor'88. dat doordoor de tweede plaats op de ranglijst over nam van Sluiskil, dat met 0-1 ver loor van Hulsterloo. Dezelfde eind stand stond bij Oostburg tegen Biervliet op het bord. Clinge ver loor met 1-2 van Philippine. Hontenisse-Patrijzen 2-2: Honte nisse opende na een kwartier de score via Tom Rijk uit een voorzet van Thomas de Waal: 1-0. Patrij zen kwam sterk terug. Vanaf elf meter verzuimde Edwin Capello echter de gelijkmaker aan te teke nen; zijn inzet werd gekeerd door Pim de Bakker. Nog voor de thee bracht Tom Rijk met een stiftbal de 2-0 op het bord. Kort na rust was er rood voor Raymond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80