College wil geen Funtastic Casino Lekker een weekend in je bed Veiligheid bij Yara Sluiskil kan beter ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 15 oktober 2012 13 EHBO geeft voldoening 14 en 15 Loontjens Automaten vestigt hoop op gemeenteraad door Wout Bareman TERNEUZEN - De vestiging van een Funtastic Casino in het monumen tale oude postkantoor op de kop van de Nieuwstraat in Terneuzen lijkt niet haalbaar. B en W van Ter- neuzen willen er niet aan meewer ken. Die weigering is gebaseerd op de verordening Speelautomaten- hallen 2011, die uitgaat van een 'uit sterfconstructie'. De voormalige gemeenten Axel en door Wout Bareman HULST - Het zijn Cocoondagen in woonwarenhuis Morres in Hulst. Drie weken lang worden de klan ten geconfronteerd met alles rond winterse gezelligheid. Her en der in het warenhuis zijn gezelschaps spelletjes, boeken en andere 'gezel lige' dingen te vinden, er is een wijnproeverij en er wordt gekookt. Maar het meest verrassende zijn de levende mensen in bed op de slaapafdeling. Drie weekenden lang liggen acteurs van Decatoneel uit Terneuzen in bed. Ze lezen een krantje of een boek, eten een crois- santje en als ze de krant uitheb ben, vervelen ze zich schaamte loos. Acteur Johan Dobbelaar: „Je begrijpt dat wij hier enorm voor hebben gerepeteerd. Nachten lang!" Verkoopleider Marita van Kolk, haast filosofisch over de Co coondagen: „Wij verkopen geen bedden, geen stoelen, tafels en ban ken... wij verkopen beleving. Sfeer, gezelligheid, daar draait het alle maal om." Voor de acteurs van De catoneel is het weer eens iets an ders. En voor de voornamelijke Vlaamse klanten is het een rare verrassing. Yvonne uit Vrasene: „Die Ollanders, ze zijn gek!" Ze loopt hoofdschuddend weg en stoot haar man aan. „Wat is eigen lijk een pyjamadag?" Sas van Gent verstrekten ooit ver gunningen voor een gokhal. Die in Axel wordt nu geëxploiteerd, die in het Vlaanderencomplex in Sas van Gent is enkele jaren geleden gesloten. De Christoffelgroep in Middelburg (Loontjens Automaten en meer) probeert, al jaren voet aan de grond te krijgen in Terneuzen. De nieuwe verordening, die direct na de herindeling werd vastgesteld en vorig jaar werd geactualiseerd, be lemmerde dat. Loontjens heeft in middels opnieuw een afwijzing in de bus. Burgemeester Jan Lonink: „Het heeft niets met de firma Loontjens te maken. Maar de raad heeft die verordening nu eenmaal vastgesteld en die hebben wij uit te voeren. Los daarvan ben ikzelf ook nogal terughoudend. Ik word droevig van die automatenhallen. Lege ruimtes, met gokkende oude ren en jongeren. Lastig." Hij verwacht ook niet dat Funtas tic een opsteker zal zijn voor het uitgaanscentrum (Nieuwstraat, Ar senaal). „Zo'n casino beschouw ik niet als een toegevoegde waarde." Directeur Alexander Loontjens van de Christoffelgroep is teleurge steld. „Jammer dat er zo zuinigjes wordt gereageerd. Ik ben hier niet blij mee, maar ik had dit ingecalcu leerd." Het plan voor Funtastic staat overi gens niet alleen. Loontjens heeft ook plannen voor een bowling- en biljartcentrum in het ontwikke lingsgebied Kennedylaan-west. Hij zou de twee projecten graag com bineren. „In deze tijd is het niet vanzelfsprekend dat ondernemers hun nek uitsteken. Ik doe dat wel. Dan is zo'n afwijzing teleurstel lend. Er is toch ook werkgelegen heid mee gemoeid?" Loontjens richt zich nu op de gemeenteraad. Die heeft hij een brief gestuurd. De raad praat er begin november over. In het recente verleden was een grote meerderheid in de raad tegen automatenhallen, maar er lijkt sprake van een kentering, vooral in de grote fracties. Een pyjamadag is leuk, maar op den duur slaat de verveling toe. Een balorig kussengevecht verzet de zinnen, in woonwarenhuis Morrès. foto Peter Nicolai door Wout Bareman SLUISKIL - De veiligheid bij kunst- mestproducent Yara Sluiskil moet sterk verbeteren. De nieuwe alge meen directeur Jon Sletten heeft er voor volgend jaar een speer punt van gemaakt. In de bedrijfs- krant van Yara constateert hij: „Qua veiligheid staan we niet in de eredivisie. We komen niet ver der dan de zogenaamde zaterdag competitie." Yara bungelt op de ranglijst van bedrijven waar onge vallen met letsel en verzuim plaats vonden onderin, bij de laatste vier. Sletten: „Daar hoort Yara Sluiskil niet thuis. Die positie past niet bij ons bedrijf en onze status." Sletten heeft sinds zijn komst met veel mensen over veiligheid gespro ken. Het viel hem daarbij op dat ze de fout niet bij zichzelf zochten. „We zoeken altijd naar externe oorzaken of noemen het 'pech'. Dat kan en zal ik niet accepteren. Het woord, pech is hier niet op z'n plaats. Ik denk zelfs dat we 'geluk' hebben gehad." Bij Yara Sluiskil deden zich de afge lopen tien maanden zeventien on gevallen voor. Bij de grote onder- houdsstop, die inmiddels is afgelo pen, was sprake van enkele 'kleine ongelukjes', zoals Sletten dat om schrijft. DEN HAAG - De Raad van State heeft de eis van grondeigenaar Rid derpoort B.V. om zwaardere indus trie toe te staan op bedrijventer rein De Sasse Poort in Sas van Gent afgewezen. De Rotterdamse ontwikkelaar vroeg vorige maand een voorlopige voorziening tegen het bestemmingsplan Sas van Gent aan. Daarin heeft de gemeen te Terneuzen vastgelegd dat op ge deelten van het bedrijventerrein De Sasse Poort, die in bezit zijn van Ridderpoort, alleen bedrijven in de lichte milieucategorieën toe zijn gestaan. Ridderpoort voelt zich daardoor benadeeld. De Raad van State vindt dat de ontwikke laar moet wachten op de bodem procedure tegen het bestemmings plan dat betrekking heeft op heel de bebouwde kom. Die procedure start over een half jaar. Dan kan Ridderpoort écht bezwaar maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69