Dallinga/Frans Bevers en Martens Cleaning aan winnende hand 381 sport Nieuwenhuis komt net tekort voor de zege Robur wint voor derde keer in vier duels Hockeysters Rapide houden het spannend Arnemuiden heeft wonder nodig maandag 15 oktober 2012 door lucien Roelandt HEINKENSZAND - Nederland bulkt van het dressuurtalent. Dat bleek zondag op de kadervorming wed strijd van de RV Allround in mane ge Stal Vermue in Heinkenszand. Bij de Young Riders overschreed het merendeel van de deelnemers in de landenproef de grens (67 pro cent) voor A-kaderpunten. Emma Peper toonde zich met Wes tenwind nipt de beste. Streekfavo- riet Jeanine Nieuwenhuis uit Serooslcerke reed met 68,25 procent naar de tweede plaats. In de landen proef voor junioren was de over winning een prooi voor Jeanine Ne- keman. Jasmien de Koeyer uit Sint lan steen moest met het bewegings- wonder TC Take it Easy met 66,13 procent genoegen nemen met de tweede stek. Vooral in de overgan gen liet de Florestan I-zoon zijn amazone in de steek. Sandra van de Vreugde ging za terdag in de competitie om de Vroontrofee van de Vroonruiters met Cayo uitstekend van start. De amazone uit Meliskerke reed de Ru- biquil-zoon in Li in beide proeven naar de overwinning. In de warm loopronde behaalde Van de Vreug de met de mooi gedragen en goed galopperende bruine ruin met 65,66 procent een overtuigende overwinning. Alyssia Janse uit Westkapelle eindigde met de Wa- chington-dochter Win of Joy met 63 procent op de tweede plaats. In de herkansing werd Van de Vreugde voor haar proef beloond 64,66 procent. Dominique van den Hoven eiste met vosruin Vince met 63 procent de tweede plaats op. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Robur won in de vijfde klasse B van het zondagvoet bal met 2-0 van Moerstraten en Vosmeer was met 3-0 te sterk voor Volharding. Divo-Hansweert- se Boys werd afgelast. Robur-Moerstraten 2-0: Vooral in de eerste helft had de Robur een licht overwicht. De Goese ploeg scoorde daarnaast ook nog twee keer op gunstige momenten, te weten via Ruben Boogert kort vóór en door Rick van der Gaag kort na de rust. Moerstraten bleek niet in staat de spanning terug in de wedstrijd te brengen. Na een moeizame start betekende dit de door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapide komen zondag in de tweede klasse net tekort tegen het op papier beter Etten-Leur. Vrouwen. Rapide-Etten-Leur 3-4: Rapide be gon voortvarend en nam verdiend de leiding via Sophie Claessens. Daarna zakte de thuisploeg wat weg en kon het hoog geklasseerde Etten-Leur nog voor de doelwisse- ling de stand ombuigen naar 1-2. Kort na de hervatting werd het zelfs nog 1-3, maar toch vocht Rapi de zich. terug in de wedstrijd via een benutte strafcorner van Lieke Alberti. De bezoeksters hadden ech ter weer een antwoord klaar en be paalden de stand op 2-4. Drie mi nuten voor tijd werd het opnieuw spannend doordat Axelle Wauters de 3-4 liet noteren. Walcheren-Rosmalen 1-6: Koplo per Rosmalen was met name in de eerste helft een maatje te groot voor de thuisploeg. Via een hoog tempo liep die ploeg binnen tien minuten uit naar 0-2 en scoorde halverwege de eerste helft kort na Lands Welvaren/Iets Anders verliest van koploper derde overwinning voor Robur uit de laatste vier duels. Vosmeer-Volharding 3-0: De thuisploeg was duidelijk de bo venliggende partij, maar wist voor rust via Sylvester van Willigen slechts éénmaal uit tot scoren. Min of meer uit het niets werd het in de 55e minuut 2-0 door op nieuw Sylvester van Willigen, waarna Jeffrey Kruf de 3-0 binnen tikte. Vervolgens was er nog een inzet van Joshua van Willigen te gen de lat, maar hierna zakte het spel van Vosmeer in. De laatste vijf minuten leverden nog een ge miste strafschop en een schot te gen de paal op namens de bezoe kers. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL/KWADENDAMME - Van de Zeeuwse teams in de eredivisie driebanden wonnen Dallinga/ Frans Bevers en Martens Cleaning beiden met 6-2 van respectievelijk Snellen Recycling en Van Wan- rooij Transport. Lands Welvaren/Iets Anders verloor met 3-5 van koploper TOW.NL/MCR. Voor zowel Dallinga/Frans Bevers als Snellen Recycling stond er in Hotel Dallinga eerherstel op het spel. Eerstgenoemde verloor vori ge week na een slechte wedstrijd en Snellen begon met drie punten uit vijf wedstrijden slecht aan het seizoen. Voor Dallinga/Frans Be vers kwam dat eerherstel er mid dels een overtuigende 6-2-overwin- ning. Alleen Jean Paul de Bruijn verloor van Barry van Beers na een goede eerste en een slechte tweede wedstrijdhelft, 46-50 in 41 beurten. De Bruijn na afloop: „Het is wel frustrerend dat je na zo'n goed eerste deel zo ver terugvalt Ik kon me niet aanpassen aan de steeds veranderende tafel en dat werd me funest. Ik had ook niet veel geluk maar dat is geen ex cuus." Geluk had de Hulstenaar wel toen hij samen met vriendin Anita terugkomend uit Korea op weg naar huis een duw kreeg van een achteropkomende vrachtwa gen, een aantal pirouettes maakte met de auto om tegen een andere vrachtwagen tot stilstand te ko men. Beiden bleven ongedeerd al kon dat van de auto niet worden Glenn Hofman won met hard wer ken van Harrie van de Ven en Ed dy Leppens mede dankzij een blik- semstart met series van 12 en 7 (28 in 10 beurten) van Peter Ceule- mans. Frédéric Caudron had geen moeite met dezelfde tafel als waar op De Bruijn speelde en zorgde met series van 13 en 15 voor veel vuurwerk. „Het zijn zeker moeilij ke tafels maar je moet wel durven spelen", zei Caudron na afloop over het materiaal waaraan hij ooit zijn naam verbond. Lands Welvaren/Iets Anders werd de schlemiel van de zesde competi tieronde. Voor de pauze leek de ploeg uit Kwadendamme voor een sensatie te gaan zorgen toen een 3-1-voorsprong werd genomen te gen de lijstaanvoerder. En het had zelfs 4-0 moeten zijn als Ronny Daniels de kansen had benut die hij kreeg. Nu kon de Fransman Ri chard Bitalis nog gelijk maken. Na de pauze veranderde het beeld al bleef het spannend. Francis For- ton kwam sterk terug tegen Eddy Merckx maar verloor nipt (47-50) en Henk Habraken moest het afleg gen tegen Frans van Kuyk. Martens Cleaning verraste in Oos terhout door een fraaie maar wel zwaarbevochten zege op Van Wan- rooij Transport: 6-2. Voor de pau ze bleven beide teams in even wicht doordat Raymond Ceule- mans een oorwassing kreeg van een excellerende Frank Martens en Kay de Zwart een inhaalslag te gen Ad Broeders zag beloond met een knappe zege. De jonge Braban der stond met 29-22 achter, kwam met een serie van 6 terug in de match en bleef vanaf dan regelma tig scoren om alsnog de winst te grijpen. Ook na de pauze ging het crescendo met de ploeg uit Kapel- Ie. Martin Spoormans nam Kurt Ceulemans in de greep en liet niet meer los tot hij aan de finish was. Jean van Erp kwam op de andere tafel tegen Jan Arnouts maar Erp kwam ijzersterk terug. Met 38 pun ten uit 13 beurten was er geen hou den meer aan, 29-50 in 26 beurten. elkaar nog twee keer. Na de hervat ting stond het allemaal beter bij Walcheren. Het kon de tegenstan der aardig vastzetten en' kwam daardoor meer in balbezit. Toch kon het niet voorkomen dat Ros malen ook 0-5 scoorde. Na onge veer twintig minuten tekende Fre- derique Kesteloo voor de 1-5. In de slotfase werd het uit een strafcor ner 1-6. Mannen. Walcheren-Bommelerwaard 7-3: Een dominerend Walcheren kreeg kans na kans. Na ruim een kwar tier spelen stond het al 3-0 door treffers van Max Vogels, Tim Wou ters en Boudewijn Jagers. In de achttiende minuut scoorde Bom- melerwaard tegen, maar nog voor de doelwisseling werd het 4-1 door Joost Jiskoot. Ook in de tweede helft was Wal cheren de bovenliggende partij. Ge heel in de lijn van het spelbeeld liet Jesse van der Zanden de 5-1 note ren. Na zeven minuten werd het na een mooie aanval 6-2 door Tim Wouters en kort voor tijd tekende Boudewijn Jagers voor de zevende treffer. EIJSDEN MTB-marathontitel voor Bekkenk Ramses Bekkenk, afkomstig uit Zie- rikzee, en Laura Turpijn hebben zondag in het Limburgse Eijsden het Nederlands kampioenschap mountainbike marathon gewon nen. Bekkenk arriveerde solo aan de streep van de Bart Brentjens Challenge, die gold als nationale ti telstrijd. Hij kreeg op het podium gezelschap van Frank Schotman en Bas Peeters. Bij de vrouwen ging het zilver naar Hielke Elferink, Mo nique Zeldenrust werd derde. TERNEUZEN Nieuwe datum Ronde Mara Klaver sluit af Zeeland Seaports met een vijfde stek De Ronde van Zeeland Seaports heeft op de wielerkalender van de internationale wielrenunie UCI een gunstiger datum gekregen. De UCI is ingegaan op een verzoek van de organisatie om de profwed strijd volgend jaar op zondag 2 juni te houden. Dat is een week eerder dan de oorspronkelijke datum. Zee- lands oudste wielerwedstrijd wordt in 2013 verreden in Zeeuws-Vlaanderen met finish in Terneuzen. Mara Klaver heeft het seizoen met een vijfde plaats afgesloten. Dat ge beurde in het Gelderse Hattem, een wedstrijd voor nationale klas- ses. De amazone uit Grijpskerke was foutloos op zowel het spring- onderdeel, als de cross. Klaver was verheugd met de prestatie, die on der moeilijke omstandigheden - toen Klaver aan haar proef begon, regende het - tot stand kwam. „Hoewel mijn dressuur nog moet verbeteren", aldus Klaver. door Kim 't Hooft MIDDELBURG De tafeltennissers van Arnemuiden gingen zaterdag in de eerste divisie met 2-8 ten on der tegen Bijmaat. Arnemuiden kende tegen de Huizenaars een be roerde start. Binnen anderhalf uur stond er een 0-5-achterstand op' de borden. Jan Henk Bomhof wist er daarna weer een wedstrijd van te maken met een overwinning op John van Spengen. In vijf games ging Bomhof nog ten onder tegen kopman Felix Warners. Marc Hac- kenberg versloeg daarna Bram van Sunder. Jeroen de Heide kwam tot een vijfde game tegen Van Spen gen, maar kon geen wedstrijd in winst omzetten. Door deze neder laag staan de mannen uit het vis sersdorp laatste in hun eerste divi siepoule en kan alleen een wonder nog voor handhaving zorgen. De heren van SAR/Neckermann.com speelden een uitstekende wedstrijd tegen concurrent Scyedam 3 met een 4-6-overwinning als resultaat. Twee overwinningen waren er voor Dennis Verdurmen en Johan 't Hooft. Zij moesten alleen hun meerdere erkennen tegen kopman Remco van der Does, maar versloe gen tweezijdig noppenspeélster Nikki Eerland en Fabian Schuilen- burg. Simone de Klerk tekende voor één enkelzege tegen Eerland. In het dubbelspel keken De Klerk/Vërdurmen tegen Schuilenburg/van der Does tegen een 0-2-achterstand en enkele matchpoints aan, maar ze wisten deze wedstrijd om te keren. TTC Middelburg heeft afstand ge nomen van de onderste regionen in de derde divisie. Met 8-2 werd het Hoogerheidense Hotak '68 2 over de knie gelegd. Thomas Groe- newoud en Soren de Witte bleven met louter 3-0-zeges ongeslagen. Emiel de Rijke won zijn eerste wedstrijd van het seizoen. Gert Go- sselink en Roald Vos bleken te sterk. De jongens van TTC Middelburg boekten een io-o-overwinning te gen Kluis 2. Jordin Heijens, Julian Flamman en Mathijs Claus versloe gen Meivin Hogenboom en Mike Foppen. In het landelijk C won nen de jongens van TTC Middel burg 2 met 6-4 van Rally.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68