Valse start voor TOP zet inhaalrace te laat in en verliest laatste veldduel 361 WS'92 trekt aan het langste eind Middelburgse damclub houdt PSV in bedwang door Peter van Kouteren maandag 15 oktober 2012 Olympus kwam tot slechts zes treffers tegen het twee de team van PSV. door Wim Kakebeeke door Johnny Willeboordse MIDDELBURG - De korfballers van TOP Arnemuiden zijn er zaterdag niet in geslaagd de topper in de overgangsklasse C te winnen. De ploeg verloor van GKV (13-14) en moet nu aan de kop van de rang lijst drie teams naast zich dulden. In april wordt het veldseizoen her vat De korfballers gaan nu eerst de zaal in. Overgangsklasse. TOP-GKV13-14: Na een inhaalslag in de laatste twintig minuten heeft de ploeg van de trainers Peter Crucq en Erik Maljers het net niet kunnen redden tegen GKV. Na afloop van de wedstrijd overheerste het gevoel van een uit stekende laatste fase. Crucq: „We stonden na vijftig minuten zes punten achter. Toen hebben we met een aantal wissels het roer om gegooid en hebben we nog bijna kunnen winnen. Als de wedstrijd nog vijf minuten langer had ge duurd, hadden we hier de winst ook gepakt." Anita de Ridder was met zeven doelpunten verantwoordelijk voor meer dan de helft van de TÓP-pro- ductie. Scores TOP: Anita de Ridder 7, Jeanine Marijs 3, Leon van Belzen 2 en Corné Bezemer 1 Rust Roest-Tjoba 17-14: Voor Tjo- ba-trainer Bram van Geffen is het maar goed dat het veldseizoen er op zit. „Met dit baggerweer wil je geen korfbal spelen", was zijn on gezouten mening na afloop van het duel in Eindhoven. „Je mag het weer niet de schuld geven, maar het was vandaag echt ver schrikkelijk. Desondanks houden wij een goed gevoel over aan ons eerste veldseizoen in de overgangs klasse." Scores Tjoba: Niels Westmaas en Dirk-Jan Westmaas 4, Demi Mondeel en Geerten van Moolenbroek 2, Patrick de Bruine en Anoek Braam 1. Eerste klasse. HKC-Fortis 21-11: Een slecht kwar tier van de Souburgers in de twee de helft heeft gezorgd voor het gro Anita de Ridder. archieffoto Rubel Oreel te verschil in de score. Fortis-trai- ner Robin Wisse: „We hebben constant twee punten achter ge staan. Met rust stond het 10-8. Na een kwartier in de tweede helft stond er 16-8 op het scorebord. Dan weet je dat de wedstrijd over is." Scores Fortis: Jordy Sleijpen 5, Rens van den Driest en Remco Crucq 2, Joy ce Schoonaard en Rachel Verhage 1 Tweede klasse. Swift-ACKC 17-9: Bij rust (9-2) was de wedstrijd al beslist. Voor Swift-trainer Dennis Plantinga was het in de tweede helft ook al leen maar zaak de wedstrijd uit te spelen. „Ik heb gezegd dat het een mooie pot was, dat het mooie pun ten zijn, en dat we nu lekker op weg gaan naar het zaalseizoen." Scores Swift* Matthijs Pouwer 6, Jacco van den Bosse 3, Vera Kuijper en Ri chard Goldof 2, Naomi Zuidweg, Eefje van den Berg, Lennart Hoogenboom en Joren Gillissen 1. Ondo-DSO 9-15: De ploegen wa ren eigenlijk gelijkwaardig. Het ver schil tussen de teams was volgens de trainer van Ondo, Hans de Me- ij, het vermogen om de kansen af te maken. Bij de thuisploeg kwa men dan ook maar vier mensen tot scoren. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Anne- mieke Toerse 2, Robbie Mesu en Lian- ne Lorier 1 Derde klasse. KVK-Togo 8-7: Volgens de win nende trainer, Richard Ollefers, wilden beide teams ten koste van alles geen kansen weggeven. „We vraten elkaar verdedigend op." De trainer van Togo, Carlo de Waele, sprak echter van een onnodige ne derlaag. „We waren vandaag zeker de betere ploeg. Maar dan moet je wel je kansen afmaken. Om te win nen moet je scoren en dat hebben we vandaag niet genoeg gedaan." Scores KVK; Bart Nieuwenhuijse 3, Koen Volkers, Lennard Volkers, Nicole Borstelaar, Yvonne Joziasse en Wibo Nieuwdorp 1. Scores Togo: Jan-Willem van Nieuwen- huijze 4, Niek Meerman 2 en Marten Postema 1. Melmac-Stormvogels 11-9: Voor de trainer van Stormvogels, Jaap- Jan Ritsema, was de wedstrijd heel simpel samen te vatten. „Het spel was vandaag net zo slecht als het weer." Na zeventig minuten natge regend te zijn, was het enige licht puntje het sterke spel van Frank Peene. De speler die anderhalfjaar geleden stopte met korfballen, toonde met zijn sterke spel aan dat hij zeker nog met het niveau mee kan. Scores Stormvogels: Frank Peene 4, Sander Verrijzer 3 en Arjen Schoe 2. Atlas-Seolto 15-15: Voor Seolto was het een wedstrijd waarin de hele wedstrijd tegen een achter stand werd aangekeken. Pas in de laatste minuut kwam de Vlissingse ploeg op een 15-14-voorsprong. In de laatste seconde viel de gelijkma ker nog, waardoor beide partijen een punt overhielden aan de der by. Voor het Ritthemse Atlas was het een middag waarin men con stant het gevoel had te gaan win nen. Maar dat gebeurde dus niet. Scores Seolto: Mayella Kuizenga 5, Timme Provoost 4, Dennis Goedege- buur en Rosanne Westveer 2, Ralf Dour- lein en Marielle Francke 1. Scores Atlas: Tim Dybala 7, Michel We- zemer 4, Ben van Heeze 2, Soren de Witte en Johnny Forrer 1 ZWIJNDRECHT - Handbaltrainer Rob de Vos is niet de man die er doekjes omwindt. De Middelburg se trainer van Bema kunst stoffen/Delta Sport baalde er ste vig van dat zijn pupillen de pun ten zondagmiddag cadeau deden aan Conventus: 26-22. „Een goeie ploeg", vroeg hij hardop, „ach wel nee. Als ze tien punten hebben aan het eind van de rit, zitten er twee dure van ons bij. Deze valse competitiestart hebben we volle dig aan onszelf te wijten." Conventus-Delta Sport 26-22: Na het wegvallen van steunpilaar Ken neth Mellaart is in het centrum van de verdediging een gapend gat ontstaan. Ook in de aanval zijn de sporen zichtbaar. Al werkt het trio Juèn, Vleeshouwer en Sprong zich uit de naad om het verlies zo veel mogelijk te beperken. „Er is niks mis met de ploeg. We zoeken al leen naar een evenwicht." De ne derlaag in Zwijndrecht loopt paral lel aan de start van de competitie een seizoen terug. Het team start te toen met twee nederlagen. „We zijn duidelijk nog niet klaar voor de start" aldus De Vos. „Dat zou dit jaar best iets langer kunnen du ren, maar niet te lang natuurlijk." Scores Delta Sport: Koen de Bruijn, Guido de Graaf en Jimmy Niemans 4, Nico Juèn en Ruben Bos 3, Thijs de Vos 2, Guust Sluijs en Jorben Sprong 1. Artemis-Hv. Orion 32-26: Na een uurtje ballen op zaterdagavond stond John Jansen perplex van het feit dat het duel zonder rode kaar ten was geëindigd. De tolerantie grens voor de Brabantse ploeg lag veel te hoog in de ogen van de be zoekers. Dat Artemis er zonder kleerscheuren van af kwam bij de arbiters was een volslagen raadsel. „Hier hadden twee of drie uitslui tingen zeker op zijn plaats geweest bij de thuisploeg." Vooral de wijze waarop zijn gedreven pupil Arno Riemens te lijf werd gegaan zette kwaad bloed. „Duwen in de lucht en trekken aan de schotarm. Het werd allemaal door de vingers ge zien." Halverwege waren er mogelijkhe den om een bresje met de thuis ploeg te slaan naar 6-10. Maar de afwerking was niet overtuigend. Beide ploegen waren tot de rust aan elkaar gewaagd: 16-16. „In de pauze voel je dat het mis gaat", liet Jansen na afloop weten. „De ploeg voelt zich onrecht aangedaan. Arte- mis heeft geen verkeerde ploeg, maar vandaag zij we te veel gëimponeerd." Vrouwen. Olympus-PSV 2 6-15: De Vlissing se handbalsters zitten in dé hoek waar de klappen vallen. Binnen een week tijd zag trainer Ron de Waal twee belangrijke speelsters in de ziekenboeg belanden. Afgelo pen week raakte opbouwster Ayla Engels geblesseerd aan haar enkel. Gisteren was het lot Martje Hui- J ben slecht gezind. Al na vijf minu ten moest de break-specialist het veld verlaten met een knieblessu re. Onderzoek komende week zal moeten uitwijzen hoelang De Waal het zal moeten stellen zon der zijn rechterflankspeelster. Nor maliter zijn beide ploegen aan el kaar gewaagd. Maar daar was zon dag nooit sprake van. Na een moeizame start van beide Ij formaties, 1-1 na een kwartier, trok ken de bezoekers aan het langste eind. Via 3-5 bij de pauze breidde PSV 2 de kloof gestaag uit naar een verschil van negen treffers: 6-15. „Door zoveel onheil is het passen en meten. De groep valt niks te verwijten." Scores Olympus: Wendy Meerman 2, Linda de Ruyter, Anja Meerman, Anja Wielemaker en Marquitta Chagas. blemen kwam. MIDDELBURG - De Middelburgse damclub heeft zaterdag uitstekend gepresteerd. In Sint-Laurens speel de het tiental met 10-10-gelijk te gen titelkandidaat PSV Dammen uit Eindhoven. De teams waren de hele middag zeer aan elkaar ge waagd. De Middelburgers kwamen op achterstand na een onnodige nederlaag van Wim Koppejan, maar Evert Wiskerke trok de stand met een zege op het tiende bord weer recht. Na een serie gelij- ke spelen, waarvan die van Bram Goedhart tegen de Oekraïense top- speler Yuri Lagoda het meest tot de verbeelding sprak, stond het 8-8. Met een overwinning na een voorbeeldige hekstellingpartij bracht Jaap de Jonge zijn team voor het eerst op voorsprong, maar op de valreep wisten de Bra banders de schade te beperken: Danny Wattel was in het late mid denspel een schijf kwijtgeraakt en moest na een kleine zes uur spe len capituleren. Voor PWG 's-Gravenpolder heeft dit seizoen nog weinig goeds ge bracht. Zaterdag verloor het tiental met 11-9 van TDV 2. De start was veelbelovend: Aart Walraven ver loor weliswaar, maar Jos de Wild en Kees Rijk wonnen. In het ver volg waren de Tilburgers heer en meester. Eerst dwong Rianka Rent meester schijfwinst af, maar haar tegenstander had veel compensa tie en kon nog net een punt uit het vuur slepen. Niels Roelofsen ging ten onder en Jacob Provoost liep in een klassieke stand vast. Ar- jo Kousemaker, Jaap Veerhoek en Ko Louwerse speelden goed en maakten het hun tegenstanders las tig, maar aan de achterstand van twee punten viel niets meer te doen. MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 boekten in de derde divi sie opnieuw een overwinning. Voor eigen publiek werd met 3-2 van Spivo 2 gewonnen. De Vlis singse vrouwen verloren in de pro motieklasse met 1-3 van Jola/Olympus. De mannen van Mytilus legden het in de derde di visie met dezelfde cijfers af tegen Sarto. WS'92-Spivo 2 3-2 (25-12 21-25 19-25 25-19 15-13): Beide ploegen hadden kans om te winnen. De Vlissingse mannen begonnen pri ma en bestookten de gasten met een goede opslag. Bovendien kwam de thuisploeg vanuit een goede servicepass erg gemakkelijk tot scoren. Omdat de servicedruk wegviel, werd Spivo na een ruime neder laag in de eerste set in het zadel ge holpen. Het resulteerde in twee op eenvolgende setzeges voor de be zoekers, die ook in de vierde set uitzicht op winst hadden. In de slotfase trok WS'92 aan het lang ste eind. Dat gebeurde ook in de beslissende vijfde set. Mytilus-Sarto 1-3 (25-19 28-30 17-25 19-25): Een aantrekkelijk duel, waarin Mytilus in de eerste twee sets ontzettend goed speelde. De Goese equipe bestookte de Til burgers met een lastige opslag, nam het initiatief en scoorde in die fase gemakkelijk. Bovendien beschikte Mytilus over een goed sluitend blok en werd in verdedigend opzicht een ruime voldoende gehaald. In de slotfase van de tweede set keerde het tij op 28-28. Quinten van de Vrie moest plotse ling vanwege droeve familieom standigheden afhaken. Dat had zijn weerslag op het Goese spel. Mytilus moest toestaan dat Sarto twee keer achtereen scoorde, de set won en in het restant van het duel geen moment meer in de pro Mytilus had aan aanvalskracht en passing ingeboet, Sarto profiteerde ervan en won twee keer op rij een set. WS'92-Jola/Olympus 1-3 (30-28 21-25 21-25 13-25): Met een uitge dunde selectie, die werd aange vuld met speelsters uit het tweede team, behaalden de Vlissingse vrouwen een maximaal resultaat. WS'92 bood de Oosterhoutse for matie in de eerste drie sets meer dan verdienstelijk partij en trok in de eerste set zelfs de winst naar zich toe. Dat ging niet zonder slag of stoot. WS'92 begon met een 21-16-voor- sprong aan de slotfase, die erg en erverend was. Beide ploegen wa ren daarna nog twee sets aan el kaar gewaagd. Na twee setzeges op rij nam Jola/Olympus in het vierde bedrijf ruim afstand van een moegestre den thuisploeg. De setstanden wa ren 21-25 en 13-25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66