Goes laatste na nederlaag Nieuwdorp: twee hattricks en een periodetitel Luctor'88 naar tweede plek Smerdiek snoept koploper SKNWK af 321 S| maandag 15 oktober 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Zaterdag-derdeklas ser Nieuwdorp is de eerste stan- daardploeg van Zeeland met een periodetitel. De koploper won in de zevende speelronde met 9-0 van De Noormannen en is in de stand van de eerste periode nu niet meer door De Meeuwen of Nieuwland te achterhalen. Zowel Niels Mulder als Stefan van de Klooster maakte een zuivere hat trick. Nieuwdorp-De Noormannen 9-0: In een slechte eerste helft slaagde alleen Ferhan Topal erin om een doelpunt te maken. Na rust werd er in een tijdsbestek van negen minuten vier keer ge scoord door Nieuwdorp. Drie treffers van Niels Mulder en één van Turan Dogan zorgden voor een 5-0-tussenstand. Het verzet van de Westkappel.se ploeg was gebroken en het bleef een richtingsverkeer. Stefan van de Klooster pegelde twee ballen van afstand in het vijandelijke doel en maakte ook nog de 8-0. Het slotakkoord was voor Janick van As. Spui-'s Heer Arendskerke 3-2: Remco Hamelink opende aan het einde van de eerste helft de score Remco Hamelink (links) scoorde twee keer tegen Arendskerke. voor een sterker Spui. Hij maakte ook de 2-0 en er leek toen geen vuiltje aan de lucht voor de thuis ploeg. Tien minuten voor tijd schatte Spui-goalie Roy Over- beeke een bal van Frank Davidse verkeerd in en de spanning was te rug. De bezoekers roken bloed en kwa men op 2-2 via een doelpunt van Michiel Bouwman. Op aangeven van Remco Hamelink maakte Ad Verlinde in de laatste minuut de beslissende derde goal voor de Zeeuws-Vlamingen. Het was voor Spui de eerste overwinning van het seizoen. Nieuwland-Apollo'69 6-0: Het krachtsverschil was groot. Na drie minuten prikte Richard Jacobs de openingstreffer in het doel. Niet veel later tilde Joey van Belzen de stand naar 2-0. Doelman Rien van Meulenberg van Nieuwland stopte in de eerste helft een straf schop van Bastiaan de Kraker en in de tweede helft een penalty van Tom van Oord. Jacobs zorgde voor een 3-0-ruststand. Wilco de Keuning tekende voor de 4-0. Joey van Belzen bepaalde met nog twee treffers de eindstand op 6-0. Kapelle-MZVC 2-2: Het was een terechte uitslag. Kapelle was in de eerste helft beter, terwijl de bezoe kers uit Middelburg in de tweede helft gevaarlijker waren. De thuis ploeg begon goed, maar Patrick Joossens schoot MZVC op voor sprong. Salim Sandee zorgde snel voor de gelijkmaker. Van dichtbij kon Hans Tolhoek een 2-1-voor- sprong op het scorebord zetten. In het tweede bedrijf slaagde alleen Janssens erin om een doelpunt te maken. De Meeuwen-AZVV 4-2 (1-0). Kevin Janse 1-0 en 2-0, Ricardo Bambagt (ei gen doelpunt) 2-1, Wouter Vos 3-1, Liam O'Shea 3-2 en Martijn Houter man 4-2. Venray is maatje te groot voor hoofdklasser door Rogier Veenstra Illlll III llllllliayimfflWWTirmiTffritTr 11 11 l'111" 'r'«nnrinnnnrninnmrinrirni. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A op zondag herstelde koploper Steen zich met een 6-o-zege bij RIA W van de thuisnederlaag van vorige week tegen Luctor'88. De ploeg uit Heinkenszand won zelf met 2-0 van IJzendijke en nam de tweede plaats op de ranglijst over van Sluiskil. Hontenisse verspeelde in de tweede helft een 2-o-voor- sprong tegen Patrijzen. Luctor'88-IJzendijke 2-0: Luc tor'88 Jiep nog voor, rust uit naar 2-0. Eerst schoot Wesley de Jonge raak van afstand, waarna Rutger van Rossum de bal voorbij de doel man van de bezoekers krulde. De bezoekers hadden in deze fase pech met een inzet op de paal. De tweede helft was niet zo best. De thuisploeg kreeg via Stefan Boonman en Rutger van Rossum nog enkele kansen, terwijl IJzendij ke enkele keren gevaarlijk was via uitvallen en dodespelmomenten. Hontenisse-Patrijzen 2-2: Een in de beginfase beter combinerend Hontenisse opende na een kwar tier de score via Tom Rijk uit een voorzet van Thomas de Waak 1-0. Een aanvallend Patrijzen, waar door trainer Hans de Nooijer al voor "de thee twee tactische wissels werden toegepast, kwam sterk te rug. Vanaf elf meter verzuimde Edwin Capello echter de gelijkma ker aan te tekenen. Zijn strafschop werd gekeerd door Pim de Bakker, die kort hierna opnieuw een zeke re treffer voorkwam. Nog voor rust maakte Tom Rijk met een stiftbal de 2-0. Kort na rust was er rood voor Raymond Rovers, maar met tien tegen elf kwamen er onver moede krachten boven bij Patrij zen. In de slotfase bezorgde Edwin Capello zijn ploeg met twee tref fers een wellicht niet meer ver wacht punt. VENRAY - Het wil dit seizoen nog niet echt lukken bij Goes in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal. Waar de voorgaande wed strijden vooral verloren gingen door het missen van kansen, was het zondag een kwestie van k- waliteitsverschil. In en tegen Ven ray was de thuisploeg met 3-1 te sterk. Goes-trainer Gérard de Nooijer en zijn spelers konden zich opmaken voor een lange dag. Om 10.30 uur vertrok de spelersbus namelijk richting Limburg, om vervolgens pas bijna tien uur later weer in Goes terug te keren. De rit naar de grootste voetbalvereniging van die provincie is namelijk de verste uit wedstrijd voor de debutant in de hoofdklasse, heen en terug een kleine 380 kilometer. Er stond in Venray voor beide clubs genoeg op het spel. De thuis ploeg wilde graag de koppositie be houden en daarmee automatisch de eerste-periodetitel in de wacht slepen. Goes hoopte op een stunt- je om afstand te nemen van de ge varenzone. Het begin was voortvarend. Vanaf de aftrap belandde de bal namelijk bij Dangelo Martien, die na een rush aan de linkerkant met een voorzet de bal voor het' doel slin gerde. Wouter de Craene reageer de goed en tekende al liggend voor de verrassende en vooral snelle voorsprong: 0-1. Helaas bleek het voor Goes het eni ge hoogtepunt in de wedstrijd te zijn, want Venray liet de rest van de tijd zien de terechte koploper te zijn. Op de vraag of Venray zo goed was of Goes zo slecht, gaf De Nooijer na afloop een gepast ant woord: „We speelden tegen een heel goede tegenstander en bij ons waren er te veel spelers die onder hun niveau voetbalden." Na twintig minuten redelijke weerstand van Goes werden de Limburgers sterker. Ze bogen nog voor rust de achterstand om in een 2-1-voorsprong. Het advies in de rust van De Nooijer om com pacter te voetballen werd door zijn ploeg niet goed uitgevoerd, waardoor Venray de mogelijkheid had om tot een grote uitslag te ko men. Maar de koploper ging slor dig om met de kansen en scoorde nog slechts één keer. Ondanks het kwaliteitsverschil baalde De Nooijer van de doelpunten die zijn ploeg tegen kreeg: „Venray was zonder twijfel de betere van daag, maar aan alle doelpunten gingen individuele fouten vooraf. Die worden op dit niveau keihard afgestraft." Door de 3-1-nederlaag en overwin ningen van Schijndel en Dongen is Goes nu hekkensluiter. Venray daarentegen blijft koploper en won tevens de eerste-periodetitel. Het woord 'paniek' zal De Nooijer niet zo snel in de mond nemen, maar hij is wel benieuwd hoe zijn ploeg omgaat met de stand op de ranglijst. „We hebben natuurlijk een aantal jaren op rij om de prij zen gespeeld. Dan is de sfeer bin nen een groep automatisch goed. Daar is nu nog steeds sprake van, maar ilc ben wel benieuwd hoe de jongens met een mindere periode zoals deze omgaan." Karakteristiek Venray-Goes 3-1 (2-1). 1. Wouter de Craene 0-1, 33. Paul Jans 1-1, 42. Paul Jans 2-1, 50. Tom Timmer mans 3-1. Scheidsrechter: G. Post- ma (Groningen). Gele kaart: Rick de Punder (Goes), Rik Linders, An- gelo van Mill (Venray). Aantal toe schouwers: 600. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Sherief Tawfik, Stephan van de Boor; Rob Schalkoort (52. Lorenzo de Groot), Gert-Jan van Leiden (71. Shannon Braafhart jr), Wouter de Craene (57. Josimar Pat- tinama), Thijs van den Dries; Ray Kroon, Yves Nyemb, Dangelo Mar tien. door Klaas Verspoor Martijn Backx (nr. 9) wordt bejubeld nadat hij acht minuten voor tijd SKNWK naast Smerdiek heeft gebracht. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - Smerdiek er in de vierde klasse B op zaterdag als eer ste in geslaagd om stand te hou den tegen SKNWK. In Nieuwer- kerlc werd het 2-2. Stavenisse speel de een stukje verderop bij Brou wershaven ook met 2-2 gelijk. SPS verloor met 3-2 bij Kogelvangers. SKNWK-Smerdiek 2-2: Het was een wedstrijd met twee gezichten. Voor rust was Smerdiek heer en meester en in de tweede helft bleek SKNWK de bovenliggende partij. Met Mohamed Allali als stu wende kracht creëerde Smerdiek in de beginfase de nodige kansen. - Pas in de 32e minuut kreeg Smer diek loon naar werken. Andreas Vroegop zette Juliën Vermeulen aan het werk, die vrij voor doel man Mike Bakker voor de 0-1 zorg de. Via Vroegop, die de bal in de kruising schoot, kwam Smerdiek in de 37e minuut op 0-2. In de 43e minuut kwam de 1-2 van SKNWK uit de lucht vallen. Op aangeven van Robert Padmos scoorde Rob bert Uyl. In het eerste kwartier na rust leverde een spervuur van kan sen aan SKNWK-zijde geen treffer op, maar in de 82e minuut kwam via Martijn Backx, die raak kopte uit een vrije trap van Uyl, de ver diende gelijlcmaker er alsnog. Brouwershaven-Stavenisse 2-2: Stavenisse was de sterkere ploeg, maar Brouwershaven bleek gevaar lijk via de counter. Na een half uur scoorde Jan-Mark Schot: 1-0. Stave nisse kwam via Lorenzo van ITaaf- ten even later langszij. Vlak voor rust zeilde een voorzet van Robin Verkerk over Stavenisse-doelman Aalt de Rijke in het doel: 2-1. Na rust ging Stavenisse op jacht naar de punten. Een kwartier voor tijd zorgde Quincy Moerland met een schot uit de tweede lijn voor de 2-2. Moerland was daarna dicht bij de 2-3, maar Brouwersha ven-doelman Meivin van Ast hield hem van scoren af. Kogelvangers-SPS 3-2: SPS kwam nog bijna terug van een 3-0-achter- stand, maar kon de vierde sei zoensnederlaag niet voorkomen. Door goals van Willem Vermeij- den en Erik van de Giessen keek' SPS bij rust tegen een 2-0-achter- stand aan. Na rust maakte Bob Ruissen er 3-0 van. Daarna kwam het elftal van trainer Cees Stoutj es- dijk terug in de wedstrijd. Stefan Bogers zorgde voor de 3-1 en uit een strafschop maakte Ramon Vos hol er zelfs 3-2. Chrislandia-ZSC'62 2-5 (1-1). Martijn de Jong 1-0, Nicky van der Velden 1-1 en 2-3, Jos Erades 1-2, Martin Dinge- mans 2-2, Robin Provoost 2-4 en 2-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62