13 Vlissingen moet in achtervolging na nederlaag 31 Opnieuw nederlaag voor GPC maandag 15 oktober 2012 Hoek heeft dertien punten, evenveel als XerxesDZB. En die ploeg is zater dag de tegenstander van Hoek, 'Ik ben blij met het resultaat, maar niet tevreden over de manier waarop dat is bereikt.' Eric Hellemons, trainer van Hoek Tim de Meersman is het stralende middelpunt nadat hij namens Hoek het enige doelpunt van de wedstrijd heeft gemaakt. Van links naar rechts: Thomas van Renterghem, Jorrit d'Haeseleer, Giovanni Siereveld, Tim de Meersman, Kyle Doesburg en Guillaume Clinckemaillie. foto Peter Nicolai de hoofdklasse heeft de ambitie om kampioen te worden plaats ge maakt voor realisme. Het staat haaks op geluiden uit het klop pend hart van de club, waar om een terugkeer in de topklasse wordt gevraagd. Volgens Helle mons ontbreekt daarvoor echter een andere belangrijke voorwaar de: een goede trainingsaccommo datie. „Ook ben ik niet tevreden over het doordekken", reageerde hij. „Maar heb je dat veldje om de hoek al eens gezien? Ons trainingsveld is zeventig bij veertig meter. Daar leun je altijd de gaten dicht lopen. Ie kunt je constant blijven verstop pen en blijven roepen dat het een prima veldje is, maar dat moet af gelopen zijn. Op zo'n veld kun je niet tactisch trainen, dan moet je ook niet de pretentie hebben om in de topklasse te voetballen." door Aector Dooms PAPENDRECHT - GPC Vlissingen speelde zaterdag in Papendrecht een goede eerste helft, maar had na rust geen antwoord op de op portunistische speelwijze van Drechtstreek. De ploeg verloor voor de vijfde keer, nu met 3-1. Ook Terneuzense Boys verloor in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal: met 2-1 bij LRC Leerdam door een tegendoelpunt in blessu retijd. Drechtstreek-GPC Vlisingen 3-1: GPC Vlissingen startte goed, maar keek na acht minuten tegen een 1-0-achterstand aan. Uit een hoek schop kopte Leon van Dalen raak. De Vlissingers lieten zich daardoor niet ontmoedigen. Integendeel. „We hadden het betere van het spel en we creëerden genoeg kan sen", zei Geelhoed later. Na een klein half uur maakte Sven Ronde op fraaie wijze gelijk na een goede combinatie met broer Björn: 1-1. Daarna verzuimden de Vlissingers een voorsprong te nemen. Dat kwam de ploeg in de tweede helft duur te staan. De thuisclub beschikte over meer fysieke kracht en gooide de beuk erin. Dat resul teerde een kwartier voor tijd in een treffer van Chris Koremans, nadat GPC-doelman Max Leijer en kele goede reddingen had verricht Drie minuten na de 2-1 deelde tweelingbroer Remco Koreman de genadeklap uit: 3-1. LRC Leerdam-Terneuzense Boys 2-1: De teams leken zich al ver zoend te hebben met ëen punten- deling, maar drie minuten in bles suretijd schoot Ricco van Dijk de thuisploeg alsnog naar de winst. Dat betekende een flinke domper voor de Zeeuws-Vlamingen, die dachten een verdiend punt mee naar huis te nemen. „We kregen van de tegenstander weer de com plimenten voor ons spel, maar we hebben er geen punten mee", ver zuchtte Boys-trainer Eddy van der Hooft Marco Faassen opende voor rust de score voor de Boys. 8&ggS&89S3S£Si door Johnny Willeboordse VLISSINGEN - Vlissingen heeft op ei gen veld met 1-3 verloren van De Valk. In een matige wedstrijd vie len alle goals na rust. Carsley Ma thilda was met drie assists de man van de wedstrijd. Door de neder laag zal Vlissingen in de achtervol ging moeten op drie overgebleven koplopers in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Nadat er een minuut stilte in acht was genomen voor de pas overle den Jo Corré, kon de wedstrijd be ginnen. De twee sterke teams uit de eerste klasse deden in de eerste helft niet veel voor elkaar onder. De spaarzame hoogtepunten op het sportpark aan de Irislaan kwa men van de kant van De Valk. Met name de snelle Carsley Mathilda was een plaag voor de verdediging van Vlissingen. Naast de goede ac ties van Mathilda kwam het eerste hoogtepunt voor Vlissingen in de zeventiende minuut toen Etienne Mallie na goed doorzetten van Ar jan Human een grote kans kreeg op de openingstreffer. De actie van Human zorgde ervoor dat de keeper de goal uitkwam. Vervol gens legde Human de bal af op Mallie, maar deze was niet snel ge noeg in zijn actie om de bal in de goal te krijgen. Hierdoor kon de keeper alsnog redding brengen. Verder hielden de twee teams el kaar in bedwang uit angst om kan sen weg te geven. De enige speler die voor actie kon zorgen, was Carsley Mathilda. De vliegensvlug ge linksbuiten van De Valk was keer op keer zijn directe tegenstan der te snel af en zorgde hiermee voor veel gevaar. Rechtsback van Vlissingen Tim van Hasselt zag het gevaar ook in en gaf in de rust ook aan dat dit niet lang goed kon gaan. „Ik kwam vandaag op snel heid gewoon tekort. Dat heb ik ver schillende keren aangegeven. In de rust hebben we het er nog over ge had maar het heeft niet kunnen helpen." De angst van Van Hasselt werd al snel waarheid toen Mathilda met een lange bal vanuit de verdedi ging werd weggestuurd. Door zijn snelheid had hij voldoende tijd om een voorzet te geven op spits Bram van Wijk. Door slecht verde digen kwam de spits vrij voor de goal en kon hij de 1-0 binnen schieten. Na de openingstreffer besloot trai ner Karl Vergouwen direct te wis selen. Jonathan Constancia kwam erin voor de tegenvallende Tho mas Ragut. Na de wissel kwam er wat meer beleving bij de thuis ploeg. Vergouwen was dan ook te vreden over het gebruik van de wissels. „Je zag bij ons dat er weer leven in het spel kwam. Constan cia is natuurlijk een snelle jongen en hij heeft uitstekend gebruik kunnen maken van de ruimtes die er lagen." In de 68e minuut resul teerde dit dan ook in de gelijkma ker van de invaller. Constancia kreeg de bal van spits Arjan Hu- man en kon hard binnenschieten. Na de gelijkmaker leek het geloof op een goede afloop er weer te zijn bij Vlissingen. Datzelfde ge loof was de gehele wedstrijd al aan wezig bij Carsley Mathilda. Hij zorgde er dan ook drie minuten na de gelijkmaker voor dat Vlissin gen weer tegen een achterstand aan moest kijken. Een persoonlij ke fout van Tim van Hasselt zorg de ervoor dat Mathilda vrij kwam en de bal op de vrijstaande Michel Leon-Payo kon voorgeven: 1-2. „Die goal had nooit mogen vallen. Hij liep me veel te gemakkelijk voorbij en kon weer veel te simpel de vrije man vinden. Daar had goe de rugdekking mij misschien kun nen helpen. Die had vandaag echt beter kunnen zijn." Vlak voor tijd viel de 1-3 door Bart van Limpt na wederom een actie op snelheid van Mathilda. In de blessuretijd kreeg de man van de drie assists nog een publiekswissel. Karakteristiek VC Vlissingen-De Valk 1-3 (0-0). 50. Bram van Wijk 0-1, 68. Jona than Constancia 1-1, 71. Michael Leon-Payo 1-2, 86. Bart van Limpt 1-3. Scheidsrechter: Tim Wesdorp. Gele kaart: Erik Schaeken (De Valk) Randy de Dreu (VC Vlissingen). Aantal toeschouwers: 400. Vlissingen: Joan van Belzen, Quin- cy Gooding, Hoessein Bouzambou, Randy de Dreu, Lars de Voogd (46. Roy van der Kaap), Tim van Has selt, Ferry Alfons, Etienne Mallie, Lionel Lord (66. Sinan Coban), Tho-, mas Ragut (54. Jonathan Constan- sia), Arjan Human.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61