15 'Veiligheid Yara Sluiskil moet beter' Internationale parade van topvissers in Veere Lever je oude orchidee in voor een nieuwe met 25% korting!* GERARD X Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118 551623 intratuin www.intratuin.nl geeft aan groen maandag 15 oktober 2012 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Wout Baremaini SLUISKIL - De veiligheid bij kunst- mestproducent Yara Sluiskil moet sterk verbeteren. De nieuwe alge meen directeur Jon Sletten heeft er voor volgend jaar een speer punt van gemaakt. In de bedrijfs- krant van Yara constateert hij: „Qua veiligheid staan we niet in de eredivisie. We komen niet ver der dan de zogenaamde zaterdag competitie." Yara bungelt op de ranglijst van bedrijven waar onge vallen met letsel en verzuim plaats vonden onderin. Sletten: „Daar hoort Yara Sluiskil niet thuis. Die positie past niet bij ons bedrijf en onze status." Sletten heeft sinds zijn komst met veel mensen over veiligheid gesproken. Het viel hem daarbij op dat ze de fout niet bij zichzelf zochten. „We zoeken al tijd naar externe oorzaken of noe men het 'pech'. Dat kan en zal ik niet accepteren. Het woord pech is hier niet op z'n plaats. Ik denk zelfs dat we 'geluk' hebben gehad." GOES Getuigen gezocht van beroving jonge vrouw De politie zoekt getuigen die zater dag tussen ïi.oo en 12.00 uur heb ben gezien hoe een man de tas heeft afgpakt van een 26-jarige Goe- se. Dat gebeurde bij de spoorweg overgang in de Van Hertemweg, aan de kant van de Jumbo. De man bedreide de vrouw verbaal en gris te daarbij de tas uit haar handen. Daarin zaten onder meer persoon lijke papieren en passen en enkele tientallen euro's. MIDDELBURG Souburger zit uren onterecht in de cel Een 22-jarige Oost-Souburger heeft zondag onterecht een aantal uren in de cel gezeten. Hij werd zon dagnacht in de Schuttershofstraat in Middelburg aangehouden voor het stelen van jassen. Bij verhoor bleek dat de man ervan overtuigd was met de jassen van vrienden buiten te wachten. Het waren de verkeerde jassen, dus werd hij be schuldigd van diefstal. Zondagmid dag bleek alles een misverstand. 'S-HEER ARENDSKERKE 160 kinderen nemen deel aan Poelbosloop Maar liefst 160 schoolkinderen, meer dan ooit, namen zaterdag deel aan de AV'56 Poelbosloop. De deelnemers lieten zich afvaardigen door basisscholen uit alle gemeen ten op Zuid-Beveland. Gelopen werd in leeftijdscategorieën voor jongens en meisjes. Winnaars wa ren Amy de Graaf, Firn Arens, Tes sa Schets, Emanuel Dorothea, Lieke Gorsse, Mees Verbrugge, Shelby van Putten, Wouter Schets, Anne- marijn Noya en Pol de Vos. GOES Sleutels maken het inbrekers gemakkelijk Inbrekers hebben zaterdagavond en zaterdagnacht een paar gemak kelijke klusjes gehad in Goes. In de Langemeet was de deur niet op slot. De dieven namen sleutels en een tas mee. In de Nieuwstraat was poort niet op slot. Op de brommer staken ook de huissleutels. De die ven namen jassen, een koffiezetap paraat, een gsm en de brommer mee. De brommer, een paarse Hon da, had het kenteken DI-636-P. KAPELLE Dronken chauffeur ramt verkeerszuil Zonder rijbewijs en zonder auto is een 24-jarige man uit Reimerswaal vrijdagavond huiswaarts gekeerd, nadat de politie bij hem drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol had vastgesteld. Op de Viaductweg in Kapelle had hij even tevoren een bochtje niet goed ingeschat en was bovenop de verkeerszuil gereden, die daar staat. Hij ramde ook een verkeersbord en kwam uiteindelijk naast de weg tot stilstand. WEMELDINGE Diensthond bijt man na dreigende taal Een 65-jarige man uit Emmen is za terdag door een politiehond gebe ten. De man sloeg in een horecage legenheid aan de Noordelijke Ach terweg in Wemeldinge dreigende taal uit tegen bezoekers en perso neel. Hij repte ook van een mes. Daarom werd een politiehond inge zet, die de Emmenaar bij de kop probeerde te pakken. De hond gaf daarop een flinke knauw in de hand. De man bleek flink onder in vloed van alcohol. VEERE - Het was een fraai schouw spel zondag in Veere. Een bonte stoet trok door het stadje. De rij werd gevormd door de deelne mers aan het WK Kustvissen, dat deze week wordt gehouden langs de Veerse kust. Het internationale gezelschap, uit zestien landen, werd begeleid door leden van de Zeeuwse Stich ting Ons Boerengoed. Zo werd het landenbord van Zuid-Afrika gedragen door een da me gestoken in een Walcherse dracht en Brazilië door een boer in zondags kostuum. Een stukje verbroedering tot ver over de gren zen. Het neusje van de zalm van de vis- wereld werd in de Grote kerk on der anderen verwelkomd door Veer's burgemeester Rob van der Zwaag. Hij kreeg de handen op el kaar voor zijn toespraak in het Frans en Engels. Vervolgens wer den alle teams voorgesteld. Het vijfkoppige, Nederlandse da mesteam bestaat uit drie Zeeuwse topvissers: Christel Verhage uit Westkapelle, Linda van de Velde uit Scherpenise en Sylvia Wes- dorp uit Stavenisse. Van der Zwaag waarschuwde de buitenlandse deelnemers nog: 'Be ware, Christel is among you'. De wedstrijden beginnen dinsdag. kijk voor de actievoorwaarden en inspirerende activiteiten tijdens de orchidee weken op www.intratuin.nl/koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59