Dallinga/Frans Bevers en Martens Cleaning aan winnende hand 381 Middelburgse damclub houdt PSV in bedwang Chris van de Werf: 'Het was niet mijn weekend' Nederlaag Kerkwerve Arnemtiiden heeft wonder nodig Overgaauw boekt zege in Heilevoetsluis door Kim 't Hooft maandag 15 oktober 2012 Lands Welvaren/Iets Anders verliest van koploper MIDDELBURG - De Middelburgse damclub heeft: zaterdag uitstekend gepresteerd. In Sint-Laurens speel de het tiental met io-io-gelijk te gen titelkandidaat PSV Dammen uit Eindhoven. De teams waren de hele middag zeer aan elkaar ge waagd. De Middelburgers kwamen op achterstand na een onnodige nederlaag van Wim Koppejan, maar Evert Wiskerke trok de stand met een zege op het tiende bord weer recht. Na een serie gelij ke spelen, waarvan die van Bram Goedhart tegen de Oekraïense top- speler Yuri Lagoda het meest tot de verbeelding sprak, stond het 8-8. Met een zege na een voorbeel dige hekstellingpartij bracht Jaap de Jonge zijn team op voorsprong, maar op de valreep beperkten de Brabanders de schade: Danny Wat- tel was in het middenspel een HULST - Biljarter Chris van de Werf heeft geen potten kunnen breken bij het gewestelijk kam pioenschap driebanden in de der de klasse. In Hulst eindigde de spe ler uit Oosterland op de zevende plaats. „Als het jouw weekeinde niet is", zei hij na afloop, „dan houdt het op." Vorig jaar speelde Van de Werf ook in deze gewestelijke finale. Dat beviel hem destijds slecht. In Berkel-Enschot voelde hij zich een eenling tussen de Brabanders. KERKWERVE - De tafeltennissers van Kerkwerve verloren onderin de vierde klasse het duel met Ka- pelle met 4-6. Stoffel van de Wekken was met twee zeges de beste van Kerkwer ve. Hij won van Corry Vis in drie games en klopte Van de Zande in vijf games met een vijfde game van 12-10. Daan van de Hoek bleef alleen tegen Vis aan de winnende schijf kwijtgeraakt en moest na een kleine zes uur capituleren. Voor PWG 's-Gravenpolder heeft dit seizoen nog weinig goeds ge bracht. Zaterdag verloor het tiental met 11-9 van TDV 2. De start was veelbelovend: Aart Walraven ver loor weliswaar, maar Jos de Wild en Kees Rijk wonnen. In het ver volg waren de Tilburgers heer en meester. Eerst dwong Rianka Rent meester schijfwinst af, maar haar tegenstander had veel compensa tie en kon nog net een punt uit het vuur slepen. Niels Roelofsen ging ten onder en Jacob Provoost liep in een klassieke stand vast. Ar- jo Kousemaker, Jaap Veerhoek en Ko Louwerse speelden goed en maakten het hun tegenstanders las tig, maar aan de achterstand van twee punten viel niets meer te doen. „Maar in Hulst was de sfeer echt geweldig. Alleen mijn spel kwam er niet uit. Het wilde allemaal net niet lukken." Op de eerste dag won de speler van d'Eule nog van een van de fa vorieten, Ton Verbeek, maar op de tweede dag verloor hij al zijn duels. Op de slotdag voegde hij nog één overwinning aan zijn eindrapport toe. Met vier punten uit zeven duels eindigde Van de Werf uiteindelijk als zevende. hand, terwijl Gerard Knol vrij ge makkelijk Van de Zande terug wees: 13-11,11-5 en 11-5. De dubbel ging ook naar Kapelle. Van de Wekken en Knol bleven ruim ach ter op hun opponenten: 6-11, 7-11 en 5-11. Door deze nederlaag komt Kerkwerve op de vijfde plaats met veertien punten uit vier speelron des, Kapelle is vierde met drie pun ten meer. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL/KWADENDAMME - Van de Zeeuwse teams in de eredivisie driebanden wonnen Dallinga/ Frans Bevers en Martens Cleaning beiden met 6-2 van respectievelijk Snellen Recycling en Van Wan- rooij Transport. Lands Welvaren/Iets Anders verloor met 3-5 van koploper TOW.NL/MCR. Voor zowel Dallinga/Frans Bevers als Snellen Recycling stond er in Hotel Dallinga eerherstel op het spel. Eerstgenoemde verloor vori ge week na een slechte wedstrijd en Snellen begon met drie punten uit vijf wedstrijden slecht aan het seizoen. Voor Dallinga/Frans Be vers kwam dat eerherstel er mid dels een overtuigende 6-2-overwin- ning. Alleen Jean Paul de Bruijn verloor van Barry van Beers na een goede eerste en een slechte tweede wedstrijdhelft, 46-50 in 41 beurten. De Bruijn na afloop: „Het is wel frustrerend dat je na zo'n goed eerste deel zo ver terugvalt. Ik kon me niet aanpassen aan de steeds veranderende tafel en dat werd me funest. Ik had ook niet veel geluk maar dat is geen ex cuus." Geluk had de Hulstenaar EIJSDEN MTB-marathontitel voor Bekkenk Ramses Bekkenk, afkomstig uit Zie- rikzee, en Laura Turpijn hebben zondag in het Limburgse Eijsden het Nederlands kampioenschap mountainbike marathon gewon nen. Bekkenk arriveerde solo aan de streep van de Bart Brentjens Challenge, die gold als nationale ti telstrijd. Hij kreeg op het podium gezelschap van Frank Schotman en Bas Peeters. Bij de vrouwen ging het zilver naar Hielke Elferink, Mo nique Zeldenrust werd derde. wel toen hij samen met vriendin Anita terugkomend uit Korea op weg naar huis een duw kreeg van een achteropkomende vrachtwa gen, een aantal pirouettes maakte met de auto om tegen een andere vrachtwagen tot stilstand te ko men. Beiden bleven ongedeerd al kon dat van de auto niet worden gezegd. Glenn Hofman won met hard wer ken van Harrie van de Ven en Ed dy Leppens mede dankzij een blik- semstart met series van 12 en 7 (28 in 10 beurten) van Peter Ceule- mans. Frédéric Caudron had geen moeite met dezelfde tafel als waar op De Bruijn speelde en zorgde met series van 13 en 15 voor veel vuurwerk. „Het zijn zeker moeilij ke tafels maar je moet wel durven spelen", zei Caudron na afloop over het materiaal waaraan hij ooit zijn naam verbond. Lands Welvaren/Iets Anders werd de schlemiel van de zesde competi tieronde. Voor de pauze leek de ploeg uit Kwadendamme voor een sensatie te gaan zorgen toen een 3-1-voorsprong werd genomen te gen de lijstaanvoerder. En het had zelfs 4-0 moeten zijn als Ronny Daniels de kansen had benut die TERNEUZEN Nieuwe datum Ronde Zeeland Seaports De Ronde van Zeeland Seaports heeft op de wieier kalender van de internationale wielrenunie UCI een gunstiger datum gekregen. De UCI is ingegaan op een verzoek van de organisatie om de profwed strijd volgend jaar op zondag 2 juni te houden. Dat is een week eerder dan de oorspronkelijke datum. Zee- lands oudste wielerwedstrijd wordt in 2013 verreden in Zeeuws-Vlaanderen met finish in hij kreeg. Nu kon de Fransman Ri chard Bitalis nog gelijk maken. Na de pauze veranderde het beeld al bleef het spannend. Francis For- ton kwam sterk terug tegen Eddy Merckx maar verloor nipt (47-50) en Henk Habraken moest het afleg gen tegen Frans van Kuyk. Martens Cleaning verraste in Oos terhout door een fraaie maar wel zwaarbevochten zege op Van Wan- rooij Transport: 6-2. Voor de pau ze bleven beide teams in even wicht doordat Raymond Ceule- mans een oorwassing kreeg van een excellerende Frank Martens en Kay de Zwart een inhaalslag te gen Ad Broeders zag beloond met een knappe zege. De jonge Braban der stond met 29-22 achter, kwam met een serie van 6 terug in de match en bleef vanaf dan regelma tig scoren om alsnog de winst te grijpen. Ook na de pauze ging het crescendo met de ploeg uit Kapel le. Martin Spoormans nam Kurt Ceulemans in de greep en liet niet meer los tot hij aan de finish was. Jean van Erp kwam op de andere tafel tegen Jan Arnouts maar Erp kwam ijzersterk terug. Met 38 pun ten uit 13 beurten was er geen hou den meer aan, 29-50 in 26 beurten. HATTEM Mara Klaver sluit af met een vijfde stek Mara Klaver heeft het seizoen met een vijfde plaats afgesloten. Dat ge beurde in het Gelderse Hattem, een wedstrijd voor nationale klas- ses. De amazone uit Grijpskerke was foutloos op zowel het spring- onderdeel, als de cross. Klaver was verheugd met de prestatie, die on der moeilijke omstandigheden - toen Klaver aan haar proef begon, regende het - tot stand kwam. „Hoewel mijn dressuur nog moet verbeteren", aldus Klaver. HELLEVOETSLUis - Vorig seizoen won Ronnie Overgaauw uit Zoute- lande het Van Buuren runningcir- cuit maar hij won daarbij geen en kele wedstrijd. Op het vernieuwde parkoers van de Vopakloop in Heilevoetsluis haalde Overgaauw zijn gram met zijn eerste zege in de vierde keer dat hij aan de start stond in Heile voetsluis. Al snel nam hij samen met Henk van Leeuwen (Pallas'93) de kop van het 250-koppige pelo ton. Tot zeven kilometer wedstrijd werkten de twee goed samen tot dat Overgaauw een lichte versnel ling inzette. „Ik merkte dat hij moeite had met mijn versnellin gen dus heb ik extra gas gegeven." Toch moest hij in het laatste deel van de race flink knokken om de overwinning veilig te stellen in een tijd van 33 minuten en 3 secon den. Van Leeuwen had op de meet een achterstand van 14 seconden. Laurent Nieuwenhuijze (Goes) pakte verrassend de derde plaats bij de senioren op de vijfde plaats overall in 35.30. Krista Voorham (Delta Sport) was goed voor de derde plaats bij de vrouwen D40. Tim Pleijte heeft zondagmiddag de Duinentrail in Schoorl op zijn naam geschreven. De inwoner van Zoutelande zegevierde op de korte afstand (14 kilometer). MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden gingen zaterdag in de eerste divisie met 2-8 ten on der tegen Bijmaat. Arnemuiden kende tegen de Huizenaars een be roerde start. Binnen anderhalf uur stond er een 0-5-achterstand op de borden. Jan Henk Bomhof wist er daarna weer een wedstrijd van te maken met een overwinning op John van Spengen. In vijf games ging Bomhof nog ten onder tegen kopman Felix Warners. Marc Hac- kenberg versloeg daarna Bram van Sunder. Jeroen de Heide kwam tot een vijfde game tegen Van Spen gen, maar kon geen wedstrijd in winst omzetten. Door deze neder laag staan de mannen uit het vis sersdorp laatste in hun eerste divi siepoule en kan alleen een wonder nog voor handhaving zorgen. De heren van SAR/Neckermann.com speelden een uitstekende wedstrijd tegen concurrent Scyedam 3 met een 4-6-overwinning als resultaat. Twee overwinningen waren er voor Dennis Verdurmen en Johan 't Hooft. Zij moesten alleen hun meerdere erkennen tegen kopman Remco van der Does, maar versloe gen tweezijdig noppenspeelster Nikki Eerland en Fabian Schuilen- burg. Simone de Klerk tekende voor één enkelzege tegen Eerland. In het dubbelspel keken De Klerk/Verdurmen tegen Schuilenburg/van der Does tegen een 0-2-achterstand en enkele matchpoints aan, maar ze wisten deze wedstrijd om te keren. TTC Middelburg heeft afstand ge nomen van de onderste regionen in de derde divisie. Met 8-2 werd het Hoogerheidense Hotak '68 2 over de knie gelegd. Thomas Groe- newoud en Soren de Witte bleven met louter 3-0-zeges ongeslagen. Emiel de Rijke won zijn eerste wedstrijd van het seizoen. Gert Go- sselink en Roald Vos bleken te sterk. De jongens van TTC Middelburg boekten een io-o-overwinning te gen Kluis 2. Jordin Heijens, Julian Flamman en Mathijs Claus versloe gen Meivin Hogenboom en Milce Foppen. In het landelijk C won nen de jongens van TTC Middel burg 2 met 6-4 van Rally.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56