Valse start Delta Sport 37 Leo Koopman verrast In Zierilciee Terneuzen haakt aan bij leider Roosendaal Slappe instelling brengt Renesse Biljarters van 3BSD zijn in onoverkomelijke problemen na remise teleurgesteld maandag 15 oktober 2012 door Wim Kakebeeke ZWIJNDRECHT - Handbaltrainer Rob de Vos is niet de man die er doekjes omwindt. De Middelburg se keuzeheer van Bema kunststof fen /Delta Sport baalde er zachtjes gezegd stevig van dat zijn pupillen de punten zondagmiddag cadeau deden aan Conventus: 26-22. „Een goeie ploeg", vroeg hij hardop, „ach welnee. Als ze tien punten hebben aan het eind van de rit, zit ten er twee dure van ons bij. Deze valse competitiestart hebben we volledig aan onszelf te wijten." Na het wegvallen van steunpilaar Kenneth Mellaart is -in het cen trum van de verdediging een ga pend gat ontstaan. Ook in de aan val zijn de sporen zichtbaar. Al werkt het trio ]uèn, Vleeshouwer en Sprong zich uit de naad om het verlies zo veel mogelijk te beper ken. „Er is niks mis met de ploeg. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Het persoonlijk kam pioenschap driebanden klein twee de klasse is gewonnen door Leo Koopman van DOS Oosterland. Hij bleef Anne Stins en Joop de Fouw op moyenne voor. Spannender kan een finale niet zijn en verrassender ook,niet. liet begon al met het gegeven dat de gedoodverfde favoriet Kees Ver meulen van de organiserende vere niging De Graanbeurs, als eerste binnengekomen en met een moyenne snuffelend aan promo- KERKWERVE WIK'57 geeft marge in no time uit handen WIK'57 wacht in de reserve vierde klasse nog steeds om de eerste ze ge. De ploeg had aan een 3-0-voor- sprong tegen SSV'65 3 niet voldoen de om de zege over de streep te trekken. WIK'57 verloor uiteinde lijk met 3-4. Na een helft spelen leidde WIK'57, door goals van Jack van der Velde en Eelco Boot (2x), met 3-0. In de eerste twaalf minu ten na rust scoorde SSV'65 vier keer en trok de zege naar zich toe. We zoeken alleen naar een even wicht" De nederlaag in Zwijnd- recht loopt parallel aan de start van de competitie een seizoen te rug. Het team startte toen met twee nederlagen. „We zijn duide lijk nog niet klaar voor de start" al dus De Vos. „Dat zou dit jaar best iets langer kunnen duren, maar niet te lang natuurlijk." Een van de disciplines die dé Zie- rikzeese ploeg zich zal moeten aan leren, is de variatie in het schot. Meer dan tachtig procent van de schoten die worden afgevuurd op het vijandelijke doel komen uit op middenhoogte van het doel of ho ger. Daar valt nog veel winst te be halen, blikte De Vos vooruit. „In de voorbereiding zijn we al gestart om de afronding efficiënter in te richten." Ballen stijf in één van de bovenhoeken behoren niet tot het verleden, maar krijgen niet de voorkeur. „Natuurlijk geniet ik tie, vanaf de eerste ronde niet aan de bak kwam. De nummer zeven van de plaatsingslijst Anne Stins nam het heft in handen en won al zijn partijen op de eerste twee speeldagen. Na vijf ronden was de Oosterlander nog steeds ongesla gen en werd op eerbiédige afstand gevolgd door Joop de Fouw (acht punten) en Leo Koopman (zes punten). Op de slotdag ontspon zich een soort Grieks spektakel stuk met vreugde en drama dicht bij elkaar. Eerst verloor Stins van Koopman om even later ten onder te gaan tegen De Fouw. Voordien ZIERIKZEE Voetbalsters MZC'11 laten steek vallen De voetbalsters van MZC'11 heb ben zaterdag een kostbare neder laag geleden op eigen veld. Het laag geplaatste Zevenhoven kon uitein delijk met een 2-1-overwinning ver trekken uit Zierikzee. Door die ne derlaag schoof het veld onder in de tweede klasse van het vrouwen voetbal in elkaar. Over twee weken speelt MZC'11 tegen Barendrecht, vorig seizoen de tegenstander in de nacompetitiefmale. van een bal strak in het boven- krnis, maar van een geplaatst schot in de hoeken laag geniet ik nog meer. Dat is de trend momen teel en daar kun je niet bij achter blijven." Echt denderend was de start in Zuid Holland niet Conventus was veel doelgerichter. Ook in de dek king liep het verre van gesmeerd. Defensief speelden de bezoekers veel te afwachtend. Halverwege was het 15-10. De opening van de tweede helft was sterk van de blauwhemden. Binnen korte tijd zat de spanning er weer in: 17-16. Veel dichterbij kwam Delta Sport niet. De gelijkmaker bleef uit. Con ventus sloeg toch weer een kloof van vier punten en gaf het dit keer niet meer uit handen. Scores Delta Sport: Koen de Bruijn, Guido de Graaf en Jimmy Niemans 4, Nico Juèn en Ruben Bos 3, Thijs de Vos 2, Guust Sluijs en Jorben Sprong 1. verloor De Fouw verrassend van Edwin Fluyt van D'Eule waardoor drie spelers 'puntgelijk' eindigden, maar Koopman kwam bovendrij ven met het beste gemiddelde. Voor Koopman betekende dit pro motie naar de eerste klasse en een plaats in de gewestelijke eindstrijd die in Hulst wordt gespeeld. Koop man: „Ik had hier zaterdag niet meer op gerekend Stins stond zo goed te spelen, dat ik mezelf geen kans meer toedichtte. Maar toen ik zondag van hem won, begon ik er weer in te geloven en terecht naar nu blijkt." RENESSE Goal in slotminuut kost Ouwerkerk zege De voetballers van Ouwerkerk speelden zondag een heuse derby tegen Renesse 3. Marcel Snijder en Frenk van Hengel brachten Renes se in een leuk kijkspel tweemaal op voorsprong, telkens zorgde Ca sey Okker voor de gelijkmaker. Leen van der Meijden leek Ouwer kerk de overwinning te bezorgen (2-3), maar in de slotminuut bracht Peter Messemaker de stand weer in balans: 3-3. MIDDELBURG - In de tweede klasse E is Terneuzen zondag dankzij een 2-0-overwinning-bij hekkensluiter Sarto opgeklommen naar de twee de plaats op de ranglijst. De ploeg van trainer Alexander van Keulen heeft met een wedstrijd minder ge speeld drie punten achterstand op koploper Roosendaal die met 5-2 won van Aardenburg. Moerse Boys-RCS 1-0: Ondanks de nederlaag was trainer Romeo van Aerde niet ontevreden. „Bij ons ontbraken elf spelers, maar desondanks stond het organisato risch goed. We creëerden welis waar zelf niet veel kansen, maar ga ven achterin ook weinig weg. De vervangers deden het prima, maar toch is met zoveel ontbrekende spelers een klein verlies bij deze ploeg zeker geen schande." Sarto-Terneuzen 0-2: Een beter combinerend Terneuzen had op tisch een overwicht, maar de beste kansen waren in de eerste helft voor de thuisploeg. Doelman Den nis Wondergem sleepte zijn ploeg er in deze fase echter doorheen. In de tweede helft zorgden Domini que Verlinde en Niels Burm voor de zege. Uno Animo-Axel 0-1: „Een op luchting", zo typeerde trainer Mi chel Leonhart de eerste seizoensze ge van zijn ploeg. „Al hadden we deze wedstrijd ook gewoon kun nen verhezen. Het dubbeltje viel echter al weken steeds de verkeer de leant op en viel dus nu een keer goed." Kjell Vanderhaeghen werd kort na rust matchwinnaar. Roosendaal-Aardenburg 5-2: De bezoekers, waar vier basisspelers aan de aftrap ontbraken, verlieten het veld na afloop van de wed strijd tegen de koploper met opge heven hoofd. Bart van de Hemel en Niek van Sprundel poetsten een 2-0-achterstand weg, maar de volgende achterstand was defmi- tef Derde klasse. Zeelandia Middel- burg-MOC'17 1-1: Na een kwartier spelen liep de thuisploeg tegen een zware tegenslag op toen Alber to Conde Morgado na een ongeluk kige actie met een beenbreuk rich ting het ziekenhuis moest worden vervoerd. Vooral de thuisploeg was hierna tot de thee duidelijk aangeslagen. Met nog een kwartier op de klok leek Zeelandia Middel burg ook op weg naar de tweede nederlaag van dit seizoen toen Lars van Linder de 0-1 aantekende. Al snel werd het echter weer gelijk toen de bal uit een vrije trap van Joost de Rubber via de paal en de doelman over de lijn rolde: 1-1. Jong Ambon-Rood Wit W 1-1: Halverwege stond het 0-1 omdat Edwin Jaspers geklungel achterin bij Jong Ambon afstrafte. De twee de helft was" een stuk onderhou dender, vooral omdat de Middel burgers fanatiek de aanval zoch ten. Pas in de slotfase kreeg Jong Ambon via invaller Atilla Cavus loon naar werken: 1-1. Een scrimmage voor het doel van MOC'17 tijdens de wedstrijd tegen Zee landia Middelburg (groene shirts). foto Lex de Meester door Jos van BeSzem door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal trof Renes se in Nispen met NSV de derde Brabantse tegenstander' op rij. Ook dit derde treffen leverde de ploeg van trainer Walter de Jonge met een 4-1-nederlaag geen pun ten op. Robur won met 2-0 van Moerstraten en Vosmeer was met 3-0 te sterk voor Volharding. Divo tegen Hansweertse Boys werd afge last. NSV-Renesse 4-1: De bezoekers begonnen met een slappe instel ling aan de wedstrijd waardoor NSV al binnen een kwartier kon uitlopen naar 2-0. Hierbij bleef het tot aan de thee, waardoor trainer Walter de Jonge de pauze kon be nutten om de boel op scherp te zetten. Renesse ging verder van het eigen doel vandaan spelen, maar door een knullige fout liep de thuisploeg verder uit naar 3-0. Toen hierna ook nog eens Leon Bakker kon gaan douchen na twee maal geel was de wedstrijd ge speeld. NSV liep nog verder uit naar 4-0, waarna Ruben de Boer de eer redde voor Renesse. Robur-Moerstraten 2-0: Vooral in de eerste helft had de Robur een licht overwicht. De ploeg scoorde daarnaast ook nog twee keer op gunstige momenten, te weten via Ruben Boogert kort vóór en door Rick van der Gaag kort na de rust. Moerstraten bleek niet in staat de spanning terug in de wedstrijd te brengen. Vosmeer-Volharding 3-0: De thuisploeg was duidelijk de boven liggende partij, maar wist hier voor rust via Sylvester van Willi gen slechts éénmaal uit tot scoren te komen. Min of meer uit het niets werd het in de 55e minuut 2-0 door opnieuw Sylvester van Willigen, waarna Jeffrey Kruf even later de 3-0 binnen tikte. Vervol gens was er nog een inzet van Jos hua van Willigen tegen de lat. OOSTERHOUT - Wat een bekende Nederlander in een grijs verleden bedoelde met de uitdrukking: 'Het kan verkeren' weten de drieban- ders van 3BSD Hydrozorg nu ook. Een 4-0-voorsprong ging na de pauze verloren in de strijd tegen DKM Tools. Het werd 4-4. 3BSD, de ploeg met Schouwse roots maar deze wedstrijd overgo ten met een dikke 'exotische' saus (drie Bevelanders en één Thole- naar) liet in Oosterhout een kans liggen. Wat na afloop restte, was een gevoel van teleurstelling na de euforie van de eerste wedstrijd helft. Toen immers leidden de be zoekers comfortabel met 0-4 na overwinningen van invaller Peter de Winter op John van Wanrooij en Piet Kox op John de Rooij. Be halve de partijwinst stemden de moyennes tot vreugde, want De Winter noteerde op bord vier 0,487 en Kox op bord drie 0,568. Al snel na de pauze sloeg de stem ming om in vrees en later in teleur stelling toen Jan Suykerbuyk kans loos verloor van John Verkooijen. Even later verloor ook Jean Louis Smulder na een hoogstaand duel van Wilfred Tempelaars met slechts twee punten verschil. Het moyenne van 0,682 stemde Smul der tot tevredenheid, maar het ver lies deed pijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55